Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem évek óta munkanélküli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem évek óta munkanélküli. Valjak? Most lenne lehetőségem költözni tőle, mert állást kaptam egy másik városban. Persze égre-földre eskudozik, hogy megváltozik.

Figyelt kérdés
Van ket gyerkocunk. Es házam ott a másik városban. Jelenleg az anyosommal élünk, én viszek mindent a hátamon. Már belebetegszem ebbe a tepelodesbe. Azt mondta, hogy ha most vele maradok, megváltozik, lehozza a csillagokat is az egrol. Egy napom van, hogy véglegesen dontsek. Sos!

2013. júl. 16. 07:38
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
75%
Kedves Kérdező! Ne gondolkodj,hanem költözz. Persze természetes,hogy az ember ragaszkodik a megszokott dolgokhoz. Természetes,hogy szereted (bár ezt azért nem értem :), de lehet ez is csak megszokás). Ha nem érzed egy kicsit is jól magad ebben a helyzetben,akkor nézz előre. Miért kellene eltartanod egy életerős férfit?? Ha Ő nem akar menni,akkor maradjon. Bizonyítson,de ne engedd kihasználni magad!! Ha valaki akar,akkor talál bármilyen munkát magának, csakhogy eltartsa a gyerekeit. Mert úgye itt évekről van szó! Az ilyen ember nem fog megváltozni :(
2013. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
74%

Mi az, hogy az ő bele-egyezése nélkül nem költözhetnek a gyerekek?

Határon belül akárhova, különösen, ha azért költöznének, mert ott munkahely, pénz, biztos megélhetés vár rájuk, míg ha maradnak a munkahellyel nem rendelkező apa mellett, akkor csak a nélkülözést fogják megtapasztalni!

2013. júl. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy költözz! Mire vártál még eddig is? És mi a fenét szeretsz rajta még? Hogy eltarthatod őt meg a pereputtyát? Egyedül már sokkal előrébb lennél!
2013. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
18%
Huh, utolsó, nagyot tévedsz! Amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezes, addig mindkét szülőnek azonos jogai vannak. Ha anyuka ugy dönt, hogy hopsz elköltözik a gyerekekkel Budapestről Alsorocsogere, akkor ne lepodjon meg, ha a rendőrök kopogtatnak nála egyik este es viszik el tőke a gyerekeket vissza Pestre, majd közlik, hogy kiskoru veszélyeztetése, tartózkodási hely önkényes megvaltoztatasa miatt eljárást indítanak ellene. Azon se lepodjon meg, hogy ezek utan a jogerős ítélet meghozatalaig a gyerekeket ideiglenesen az apánal helyezik el. Ha nem tudsz valami, minek szólsz bele?
2013. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
67%

Igen, valószínűleg társfüggő vagy, esetleg bántalmazott ember, rosszabb esetben valahai bántalmazott gyerekből lett felnőtt.


A férjed az élősködő - azért nem dolgozik, mert nem akar, nem azért, mert nincs munkája (számtalan ember ment ki külföldre és hagyta ott a családját, csak hogy eltartsa őket, mert otthon nem volt munka), anyuka szoknyáján él, anyuka irányítja, anyuka tartja "a kicsi fiam" prórázon.


Te gürizel, mint az állat, eltartasz két kisgyereket plusz egy ilyen férjet, ott a házad, most a saját önálló lehetőséged, és mégis te függsz attól, aki terrorizál? Plusz anyóspajtással való együttélés...


A "vidék" a csak a buta budapestiek szemével - tisztelet a kivételnek! - nézve egyenlő a Holddal. Emiatt nagyon haragos is szoktam lenni, mert ez a buta vidék-Budapest hasítás csak nálunk jellemző. Mintha Bp-en kívül nem lenne élet. Ha itt egy göttingenire azt mondaná egy berlini, hogy vidéki, szerintem megennék reggelire.


Ps: Erősen javaslom, hogy a válás-költözés után és már az alatt keress meg egy pszichológus szakembert, még Bp-en, de már ott is lehet, ahova kerülsz, aki segíteni tud neked abban, hogy ebből a társfüggő problematikából kikerülj, a férjedet ki tudd az életedből VALÓBAN tenni, talpra tudj állni és utána valamikor tudj új kapcsolatot találni, ha akarsz. Plusz a gyerekeidet se neveld a régi beidegződések szerint.


Valamint az ilyen "lehozom a csillagokat is" típusú férjek néha nagyon állattá tudnak lenni válás során vagy után. Egy pszichológus nagyon sokat tud neked segíteni, tanácsot adni, támogatni, bármi is történik.


Minden jót és fel a fejjel! :)

2013. júl. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
100%

Na és persze,hogy ígérget, esküdözik, mert ha elköltözöl, akkor ki fogja eltartani őt??

Mondok egy példát. Anno az első férjem egy link ember volt. Egyik napról a másikra éltünk, ha volt pénz,azt rögtön elköltötte. Aztán volt,hogy napokig nem volt pénzünk. Persze amit én kaptam fizetést, gyerek után pénzt,azt is elkérte,mert mindig volt valami tuti üzlet. Dolgozni nem akart. Szóval elegem lett és elhagytam. Ő még mindig ugyanazt az életet éli,mint akkor, pedig ez már 20 éve volt. Ha nincs pénz elad mindent. Annyira áldom az eszem,hogy akkor megléptem ezt a lépést. Most van egy rendes férjem, megvan mindenünk. Ha vele maradok,akkor az egész életem egy nélkülözés lett volna. Jól döntöttem.

2013. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
91%

14: Szerintem te hallgass, mert bölcsebb volna.


Itt az a feláűllás, hogy a mő dolgozik, apuka ingyenél. ha a nő elköltözik ÉS azonnal beadja a válópert, akkor nem cibálja semmiféle rendőrség a gyereket sehova, pláne nem egy nincstelen, élkősködő senki nyakára vissza. Utána pedig a válóper során a gyerekelhelyezés elég evidens lesz: anyuka keres, anyukának ott a biztos megélhetsée, apuka pedig ugyebár ....


És ennyi.

2013. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
15%

Mennyire szereted s ferjed ?

Mennyire vagy tarsa joban rosszban?

Mennyit er a hazassagod az igereted.

A valastol csak boldogtalan lesz mindenki te is gyerekek is.

Ha nem dolgozik bizd ra a gyerekeket es a haztartast legyen az az o feladata es kozben keressen munkat.

2013. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
51%

Húú, 18-as, te nem vagy 100-as:)))

Nő vagy férfi vagy??

2013. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Volt pro es konra, mindegyik hasznos, segít a döntésben, mert a barátaim es a rokonaim nyilván elfogultak, vagy nem mondanak semmit, mert nem akarnak befolyásolni. Igen, lehet, hogy a tarsfuggosegem miatt voltam vele évekig... Meg persze szerettem is, de kívülről mindannyian másképp látjátok, es őszintén könnyen elmondjatok a velemenyeteket, ami nekem most segít realisabban látni.
2013. júl. 16. 08:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!