Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Honnan tudtad, hogy az "igazih...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudtad, hogy az "igazihoz" mentél hozzá? Miben volt más, mint előtte mások?

Figyelt kérdés

5 éves kapcsolatom elején és még évekig szentül hittem, hogy megtaláltam a társamat. Vagyis voltak apró kétségeim, de minden jó volt, ha belegondoltam, hogy milyen embert szeretnék magam mellé minden megvolt. Mégis tönkrement, egyszerűen nem működött, kínoztuk egymást.

Most együtt élek valakivel, aki nem olyan, amilyet elképzeltem magamnak, mégis imádom úgy, ahogy van. Minden apró hülyeségét, mosolygok ha meglátom, megnyugtat ha vele ébredek, megnevettet, boldog vagyok vele.

Honnan lehet vajon tudni, hogy ez nem megy úgy tönkre, mint az előző? Miből tudtátok, hogy igen, ő az és nem az előtte lévő partnerek? Vagy fordítva, hozzámentél valakihez, akivel minden jó, de mégis tudod, hogy nem ő az igazi, hanem valaki más.


2013. jún. 25. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az "igazi" kérdése elég relatív. Ha már leéltünk egy életet valaki mellett, akkor talán már mondhatjuk, hogy az igazival éltük az életünket. Viszont szerintem nem biztos, hogy csak egy készen kapott igazi van az életünkben. Én inkább úgy gondolom, hogy szerencsés esetben összehoz minket a sors egy-két olyan emberrel, akikkel az igazivá válhatunk egymásnak.


A kockázat mindig ott van, hogy esetleg nem sikerül. Ez két emberen múlik és aki ember, az hibázhat, de legalább egy minimális kockázat nélkül nincs boldogság.

2013. jún. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az "igazi" megfogalmazás persze sarkos, csak jobb nem jutott az eszembe. Mondhatni, hogy megfelelő, az az ember, akivel bármit képes vagy végigcsinálni, akire számíthatsz, aki mellett sosem érzed azt, hogy elmennél.
2013. jún. 25. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyesmit érzi az ember. Nekem egy percig sem voltak kétségeim.


Az egy dolog, hogy boldoggá tesz úgy, ahogy te is leírtad (bár gondolom még az elején vagytok, ha csak ezt tudod felhozni vele kapcsolatban), de a másik része az, hogy megbízható, sosem kellett benne kételkednem, törődő. És ha problémáink vannak, képesek vagyunk azokat átbeszélni és látom rajta is mindig, hogy szívesen meghallgat, tudni akarja mit gondolok és akarja őket oldani (és én is viszont természetesen)- ez számomra nagyon fontos, mert a korábbi kapcsolataimban nem volt így. Mindemellett pedig hasonló elképzeléseink vannak az életről, hasonlóak az elveink és a gondolkodásmódunk.

2013. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyunk az elején, együtt is élünk és eddig minden problémát meg tudtunk oldani. A leginkább az jó, hogy egymás gyengeségeit ellensúlyozzuk, ha én vagyok ideges ő nyugtat és fordítva. Működik a kommunikáció, meghallgat, törődő. Tudunk kompromisszumot kötni, ami nekem újdonság az előzőekhez képest.
2013. jún. 25. 14:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, ha így fogalmazunk, végülis nekem is a kompromisszum volt az újdonság. Mármint hogy végre szerettem annyira őt és ő is engem, hogy képesek voltunk a másik érveit, akaratát is figyelembe venni, és nem az van, hogy okos enged, hanem képesek vagyunk valami középutat, megoldást találni, mert mindketten ezt szeretnénk. Ez egy nagyon jó érzés, és erősen hiányzott eddig.
2013. jún. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez fejben dől el. Ha ki tudod mondani biztosan, hogy őt akarod, ő elég egész életedre, és ugyanezt meg tudja tenni a párod is, akkor nincs miről beszélni, semmi nem választhat el.
2013. jún. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

hm, hát ez az igazi dolog ez szerintem olyan gyerekes, nem?

olyan amerikaifilmes, lányregényes.

manapság már harmincas emberek házasodnak, és még mindig ebben az igazikeresésben vannak? hát mit mondjak, fel kéne nőni, nem?

szerintem el kell fogadni, hogy semmire sincs garancia, és ugyanakkor mindent meg kell tenni, hogy a kapcsolat jól működjön. ennél többet nem tehetsz, és itt a gyakorikérdéseken sem fogja tudni neked senki garantálni, hogy együtt fogsz megöregedni ezzel az emberrel.

2013. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én mindig is hittem az igaziban. tudtam, hogy kell lennie valahol a világon egy olyan férfinak aki tökéletesen passzol hozzám, mind személyiségben, mind az értékrendjét illetően.

ez egy érzés, először, hogy ő az. aztán ahogy telik az idő, ismerkedés, együtt járás, ahogy egyre közelebb kerültök egymáshoz, az érzés megerősödik.


ez velem is így történt. soha senki mással nem éreztem azt amit a férjemmel, mikor járni kezdtünk, aztán volt egy pillanat, még a kapcsolatunk elején (az első hónapban) amikor olyasmit adott nekem , amit előtte senki más. sem hosszabb kapcsolatban , sem rövidebben.

(itt nem egy pénzen megvehető dologra gondoljatok)


innen már biztos voltam benne, hogy ő az igazi:) és még mindig így érzem, ahogy ő is ezt érzi velem kapcsolatban.


lelki társak vagyunk:)


27/N (a férjem 24)

2013. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!