Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felnőtt ember egy másikat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felnőtt ember egy másikat "nem enged el"?

Figyelt kérdés

Tegnap a férjemmel és néhány barátjával elmentünk bowlingozni. Néhány méterre álltam a csapattól, egy mondat ütötte meg a fülemet, "szegény Pisti befürdött a feleségével". Mivel a férjemet is így hívják, odaléptem, hogy miről van szó.

Kiderült, hogy egy azonos keresztnevű barátjuk is jött volna, de nem engedte el a felesége.


Döbbenten álltam, hogy egy felnőtt embert hogy lehet elengedni/nem elengedni?


Egy kamasz esetében szülői részről megáll az, hogy nem engedik el valamiért.


Azt mondták, hogy féltékeny és ezért nem.

Könyörgöm, bowlingozásnál? Hátha megtetszik neki az egyik golyó?


Ismerem a társaságot, normálisak, nem is túl gyakoriak ezek az összeröffenések. Nyitottak is, partnerek is nyugodtan mehetnek. Jelen esetben én éltem éppen a lehetőséggel, a többieknél nem volt kedve jönni a pároknak. Máskor ők is jönnek - programtól és energiaszinttől függően.


Egy másik barátnak 11 körül non-stop csörgött a telefonja, a felesége hívogatta, hogy mikor megy már haza.

Ezt sem értem. Ritkán mennek, jellemzően hajnalban érnek haza. Én se mindig megyek, de nem is hivogatom a férjemet, majd megérkezik valamikor. Ha reggelre se érne haza, akkor felhívnám, hogy nem történt-e baleset, de ilyenre nem volt példa még.


2013. jún. 15. 11:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez számomra is furcsa. Ha nincs bizalom,akkor lőttek a kapcsolatnak. Én párom is ment már el nélkülem iszogatni barátokkal. Mentem volna én is ,de nem voltam jól épp,úgyhogy szépen elköszöntem,majd lefeküdtem aludni. Nem értem egyesek ebből miért csinálnak problémát.
2013. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha féltékenyek, akkor miért nem jöttek ők is? És akkor meglátják, hogy miket is csinálnak és utána már megnyugszanak.
2013. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa bizony. Nem jó dolog megfojtani egymást! Visszaüt...
2013. jún. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Bizalomhiány, illetve a nő életképtelen egyedül. Nálunk most volt egy ilyen, fiúk elmentek sörözni, ez sem gyakori mostanában, pont mindnekinél kisbaba van. Ahogy telt az idő, mindenkinél bejelentkezett az asszony, a hangnem különbség csak a vérmérsékletből adódó volt. :) A férjek meg versenyt csináltak belőle, hogy kinek a felesége bírja tovább telefonálgatás nélkül. Sajnos mi azért veszítettünk, mert elküldtem sms-ben, hogy hánykor jön az utolsó busz. :)
2013. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Nem semmi,hogy Te azért írsz ki kérdést,hogy más magánéletével kapcsolatban tudakolózzál!:D

Röviden annyi lenne a válaszom,hogy semmi,de semmi közöd nincsen hozzá.:)

Bővebben meg nem csak egy oldalról kéne nézni ezt a dolgot,ami most Téged valamiért érdekel./:)/ Honnan tudod Te,hogy épp mi van azoknál otthon,aki "hívogatta" a Férjét? Nem tudhatod hogy váltak el,vagy van-e valami problémájuk,vagy mit ígért a Férj stb. Másfelől aki pedig elvileg azért nem volt ott,mert a "Neje nem engedte",ott akár az is lehet,hogy nem is volt kedve elmenni és evvel takarózik,láttam már ilyet is nem egyszer....:) Szóval nem csak úgy lehet az,ahogy azt eddig gondoltad!:)

2013. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Furcsa, de egyrészt nem tartozik rád, másrészt sokminden állhat a háttérben.


Mármint ha rendszeresen "nem engedi" akkor itt már leírták az okokat (önbizalomhiány, stb.)


De az is lehet, hogy Pisti az előző 3 nap is odavolt, és ma megkérte a neje, hogy töltse vele az estét, otthon.


Szerintem egy ilyen elkapott-barátoktól hallott dolog alapján felesleges ítélkezni. Ha pl. az én párom nemet mond egy meghívásra, hallottuk már vissza, hogy "biztos azért mert a nő....", holott csak éppen annyi dolgunk volt a héten, hogy örültünk, hogy végre lerakhatjuk a seggünket együtt a hétvégén. Egy-két ismerős meg simán lefordítja úgy, hogy "nem engedjük" egymást, holott ilyesmiről szó sincs. Aztán ebből lesz az a pletyka, hogy xy a múlthét sem mehetett el otthonról, mert "nem volt elengedve", miközben csak pihenni akart ivás helyett.

2013. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

"Másfelől aki pedig elvileg azért nem volt ott,mert a "Neje nem engedte",ott akár az is lehet,hogy nem is volt kedve elmenni és evvel takarózik,láttam már ilyet is nem egyszer....:)"


Elvileg a barátai,akkor ne kamuzzon összevissza ,hanem mondja meg a frankót,hogy bocs,de most fáradt vagyok,sok volt a meló,pihennék.

2013. jún. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem az egyik golyó fog megtetszeni, de szerintem álságos a kérdésed, hiszen azt várod hogy mindenki leírja, hogy neked van igazad, és hülyeség a féltékenykedés. Ha ennyire nem kell engedélyt kérnie egy felnőtt embernek a párjától, és nem kell féltékenykedni egymásra akkor te például miért mentél a férjeddel? Miért nem mehetett egyedül a haverjaival? Az egy dolog, hogy mehetnek a párok, de lazábbak a pasik ha csak magukban vannak, sőt, lehet hogy jobban is érzik magukat a párjuk nélkül egy kis időre.
2013. jún. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
ez nálunk kizárt. a párom aoda megy, ahova akar, akkor jön, amikor akar és nem hívogatom közben, megvárom,h ő hívjon. hozzátartozik, h én is ezt várom el tőle (csak mert a nők esetében ez valahogy nem szokott annyira egyértelmű lenni, legalábbis nekem ez a szomorú tapasztalatom). én se kérek engedélyt, csak megbeszélem a párommal, h ide v oda elmennék vele, de akár nélküle is. ő szokott hívni, de elviselhető mértékben és sosem szabályozza be, h mikor érjek haza. én ezt nem is tűrném, szóval a bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, h veled bánjanak jegyébenn nálunk nincs "főnökösködés" :)
2013. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

7-es! 5-ös vagyok. Azért mert így van alibi,másképp meg ciki,hogy csak nincs kedve,meg talán így nem győzködik,mit tudom Én nem vagyok férfi,nem tudok úgy gondolkodni mint Ők.:) Én sem szerettem sose,amikor a Párom Rám hárította így a dolgokat és ugyanúgy nem értettem,mint Te sem,hogy miért nem lehet a frankót megmondani,dehát ez van illetve van ilyen is.:)

6-ossal 8-assal is egyet értek,de biztos Ők is le lesznek pontozva mint Én!:) A vélemény szabadsága és mások életének tiszteletben tartása és a sokoldalú megközelítés már csak ezt érdemli!:)

2013. jún. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!