Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Beleszerethetsz újra ha már 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleszerethetsz újra ha már 1 x megcsaltad? Bele lehet szeretni ugyanabba az emberbe mégegyszer?

Figyelt kérdés
A nő megcsalta a férjét, mondta is h nem szereti már szerelemmel de attól mégszereti. Aztán ujrakezdték a hazassagukat a feleség allitasa szerint újra beleszerelmesedett a ferjebe. Ilyen létezik?

júl. 24. 17:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

10. Ha az értelmes ember ignorál, akkor te miért kötsz bele egy másik ember enyéni véleményébe? Ez eléggé öngól, nem érzed?

Emellett pedig a megcsalások azért következnek be mert az adott fél nem csak hogy nem szereti, de még csak nem is tiszteli sem a párját, sem az érzéseit, sem a kapcsolatot, plusz szimplán gerinctelen.

Ha valami nincs rendben a kapcsolatban, lehet kommunikálni, megbeszélni, ha nem megy, akkor lehet normális úton szakítani/válni. Nem pedig a másik háta mögött patkány módon félremenni és ezzel tudatosan megalázni a másikat.

Ez nem erkölcscsősz lét kérdése, hanem alap érzelmi intelligencia. Akinek ez nincs, annak nem való párkapcsolat, és a másik idejét rabolja.

Én szimplán leírtam a kérdéshez kapcsolódó véleményem, ahogy másis, mehetsz belekötni abba is ennyi erővel.

Nem kell ócska kifogásokat keresni a megcsalás legitimálására, felesleges. Ez az egyén jelemhibája, és a másikkal szembeni tiszteletlenség, és érzelmek hiánya. De nyilván te is ilyen fajta vagy, azért próbálod magyarázni a bizonyítványt.

Aki " nem tud ( akar ) ellenállni a kísértésnek", az feleslegesen kezd kapcsolatba, ezzel becsapva a másik felet.

Lehetőleg ezt a választ ignoráld okos módon ahogy azt már az elsőnél is kellett volna, hisz te annyira értelmesnek gondolod magad.😂

aug. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
* egyéni
aug. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

11-es: Nem belekötésből írtam, amit írtam. Viszont nem lehet senkinek előírni, mikor váljon, mit bocsásson meg, meg hasonlók.

Te meg miért jársz ide beszélgetni, ha zavar, hogy ellenvéleményt fogalmaz meg valaki?

Nem tetszik a túlzottan ítélkező hozzáállásod. Mintha te tökéletes volnál.

Elárulom, hogy sok félrelépő korábban nem gondolta volna, hogy megteszi. Lehet, hogy szerelemből kötött házasságot, de az idővel elmúlt. Jön valaki, aki újból lángra lobbantja a szívét. Ha nem elég erős az akaratereje, akkor félrelép. A nagyon kicsapongó embereken kívül szerintem az emberek többsége úgy házasodik, hogy nem akar félrelépni.

Szerintem a megcsalásokat nem is lehet egy kalap alá venni. Van, amelyik csak testi természetű, van, amelyiket érdekből követik el (pl. valaki lefekszik a főnökével az előléptetésért), de vannak nagy szerelmek is köztük.

A feltételezésed se állja meg a helyét, nem volt külső kapcsolatom még soha.

Ha a párom beleszeretne valakibe és el akarna hagyni, fájó szívvel, de tudomásul venném. Nem gyűlölném érte. El tudnám engedni. 20 évesen még én is másképp gondoltam. Én is annyira ítélkező voltam, mint te.

aug. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Még valami 11-esnek. Belinkelek egy régebbi kérdést, ahol valaki beleszeretett a férje mellett másba:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..

Ilyen ez a valóságban. Attól, hogy valaki szereti a párját, még lehet szerelmes másba, akarata ellenére is.

Sok megcsalás valóban testi eredetű, vagy csak testi vonzalmon alapul. De nem mindegyik.

aug. 15. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nézd, neked nem tetszik, ha valakinek megvan a véleménye az ilyen megcsalós emberekről, de senki nem kötelezett rá, hogy egyet érts velem. Szimplán tovább is görgethettél volna, ahogy az összes többi ítélkező válaszon.

Nekem meg az nem tetszik, mikor valaki csak a kifogásokat keresi az aljas viselkedésre, mint pl amit te írtál. De Ilyen az élet:) Nem vagyunk egyformák, hála égnek. Én mégis kizárólag az egyéni véleményemet írtam le, egy büdös szót sem intéztem hozzád, amíg nekem nem címezted a soraidat. Továbbra sem írtam elő senkinek semmit. Általános véleményt fogalmaztam meg. Ami normális embereknek alapvető, ha rendelkezik némi érzelmi intelligenciával, kapott valami normál értékrendre való neveltetést.

Ha a férj/feleség mellett szerelmes lesz az ember valaki másba ez oké, megeshet, de ezt , mint írtam , gerinces módon is lehet intézni, meg máshogy is. Utóbbi pl a megcsalás.

Teljesen feleslegesen vitázol továbbra is, nem fogunk egyet érteni, szóval én itt el is engedtem a témát. További szép napot.

aug. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15.: Egyet nem értek: miért kommentel valaki, aki nem bírja a kritikát, ellenvéleményt?

Ha valaki kommentet ír egy fórumra, akkor természetes, hogy más erre reagálhat, elmondhatja a más véleményét.

Egy másik probléma is van a megfogalmazásoddal: úgy nyilvánulsz meg, mintha mindenkinek úgy kellene vélekednie, mint neked. Azt gondolod, általános véleményt fogalmaztál meg, csak azokat tartod normálisnak, akik úgy vélekednek, mint te, normál értékrendről beszélsz.

Tudni kell azt is, hogy minden korban, közösségben mást tartanak normálisnak. Pl. 100 éve még nagyon elítélték azokat, akik elváltak. A válásról a többség úgy vélekedett, mint te a megcsalásról. Erkölcsileg bukott embernek számított, aki megtette. Vagy ott van pl. a nevelésben a testi fenyítés. 100 éve még helyeselték is, ha valaki időnként elverte a gyereket nevelési célzattal, ma ez bántalmazás és bűncselekmény is.

Én azt látom, hogy azt tartod normál értékrendnek, amit a többség vall. Birkaként követed a többségi gondolkodást, értékrendet és soha el nem gondolkodtál rajta.

Többször beszéltél az érzelmi intelligenciáról. Elég fura, hogy nem érzed, hogy híján vagy neki. Van egy merev értékrended és empátia nélkül fújod a magadét. Aljasnak, patkánynak, gerinctelennek, szeretet és tisztelet nélkülinek tartod azt, aki félrelép. Mintha már nem is ember lenne. Lehet, hogy meglep, de én se tartom helyesnek a félrelépéseket, de látom, hogy sokszor mi vezet oda, egyáltalán nem fekete-fehér ez a kérdés. Én úgy érzem, hogy benned egy ítélkezési kényszer van. Amögött pedig egy olyan igény, hogy egy erkölcsi magaslatra helyezed magad, hogy jobbnak, többnek érezd magad. Teljes empátiahiánnyal beszélsz azokról, akik félreléptek, mintha nem is lenne emberi jó tulajdonságuk. Még akkor is, ha te a hűség élő szobra vagy, meg maga a megtestesült erkölcsi tökéletesség, nem vagy kellemes, szimpatikus ember. Ez azt is mutatja, hogy vitázni se tudsz, még azon is kiakadsz, ha valaki meg merészel egy más véleményt fogalmazni, szabályosan őrjöngsz. Van egy ajánlatom: ha nem bírod a kritikát, vitát, ne fórumozz. Menj olyanok közé, akik mindenben bólogatnak neked, az való neked.

aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!