Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baba születése után másnak is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba születése után másnak is nagyon megromlott a házassága?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyott gyerek, hosszú éveket vártunk rá, millió probléma, veszteségek, betegség, kezelés (nem lombik), majd nehéz várandósság, kőkemény első hónapok.

A házasságunk nagyon jó volt, de a baba születése óta annyira megromlott, hogy már a válás is felmerült.

Más is járt így, sikerült kijönni a gödörből?


júl. 1. 00:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

A gyerek a kapcsolat legnagyobb próbatétele. Kiderül ilyenkor, hogy az apuka mégse az a mintapasi, vagy hogy anyuka mennyire manipulatív volt szülés előtt is, csak a gyerekkel ez hatványozottabban jön elő.

Soha fel nem növő alfahím alakú tinifiúkák, alacsony teherbírású egoista anyukák... gyerekszülés után mindkét típus leszerepel.

júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

A gyerek szülés után átköltözött másik szobába. Akkor még nem voltam bálna. Egyedül hagyott a gyerekkel, hogy kipihent legyen a munkájára viszont az intim testreszét mással intéztette el és szexchatelt. Nemifertőzést kaptam tőle, így gondolom más is volt még. Gyereket neveli. Jó apa amikor vele van. Mivel egyedül voltam, mérgemben, belefolytottam a bánatom a sok csokiba és bálna lettem. Most màr nem vagyok az, de még sem vagyok annyira jó mint szülés előtt és az újra kezdéshez talán eljött az időm végre. Viszont hezitálok a történtek miatt.

Ha okos szülők vagytok, mindent megbeszéltek. Nincs sumákolás, hazugsàg és rettenetes mértékü türelem a gyerekhez.

júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
53%

10-11. azért az ugye megvan, hogy a csecsemők marhára nem egyformák? Igen, tudtam, hogy a csecsemőkor azzal jár, hogy a gyerekhez fel kell kelni. Amit nem tudtam, hogy közel egy évig szinte egyetlen alvásciklust sem fogok végigaludni. Mert sajnos az én gyerekem nem úgy működött, mint a többség.

Érdekes nézet, hogy alacsony teherbírású és egoista az a nő, aki huzamosan fennálló nemalvástól tönkremegy, miközben ezzel a módszerrel a kémelhárító szervezeteknél vallatni szoktak, sőt, embert is lehet vele ölni.

Az mondjuk külön segítség az ilyen anyáknak, amikor alig élnek, és a közvetlen környezetüktől a tiétekhez hasonló megjegyzéseket kapnak. Aztán csodálkozunk, hogy 3 házasságból kettő válással végződik.

júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én vagyok a legnagyobb gond (anya), traumatizált pár dolog (pl.: kórházba kerültünk a babával 14 naposan, borzalmas állapotban) és azóta kényszeresen védem mindentől, minden ekörül forog.

Tudom, most aztán lehet engem támadni, biztosan sokkal nagyobb a teherbírása másoknak, ahogy leírta a 11-es.

A férjem besokallt tőlem, ami érthető tulajdonképpen. Szakemberhez fordulok es dolgozni fogok magamon, de piszok nehéz.


Ma már sokkal jobb volt, a tegnapi nap egy borzasztó mélypont volt.


Köszönöm a tapasztalatokat, hosszú út vár rám, de meg akarom menteni a házasságom és az ép elmém.

júl. 1. 23:15
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

Én vagyok a 11. hozzászóló.

Csak hogy keretet is adjak a hozzászólásomhoz, mielőtt azt hinnék, csak egy okoskodó majom vagyok a nagy ítéleteimmel.

Másfél szobás házban csináltuk végig az első gyerekkel. Az első hónapok keservesek voltak, császározás volt, a feleségemnek nem indult meg a tej, a gyerek rákapott a tápra, és mire megindult, már nem akart szopni. Fájt a melle, szenvedett, nagy nehezen sikerült visszaszoktatni szopásra a babát.

Éjjel felváltva keltünk, csináltam a tápot hónapokig, majd a fél 5-ös vonattal mentem a délibe, onnan a munkahelyre. A vonaton nem mertem aludni, nehogy tovább menjek, pedig leragadt a szemem meló után. Otthon semmire nem volt időm, szigorúan pótoltam az alvást, amikor csak lehetett. Este kezdődött minden elölről. Jött a fogzás, néha éjjel keserves sírással kelt fel a gyerek, a feleségem szidta mint a bokrot, ment a urvaanyázás, káromkodás, rohadtgyerekezés. Én fölkeltem és volt, hogy háromnegyed órán keresztül sétáltam a karomban tartva a sötét szobában föl-le, mire elaludt a karomban. Én nem káromkodtam, ő a kisfiam, tettem a dolgom. 4-5 órákat aludtam éjjel, majd nappal pótoltam.

Egy felnőtt férfi el tudja dönteni a prioritásokat. Ha a gyerek az első, akkor nincs haverozás, kimaradás, meccsnézés ,hanem ha éjjel nem alszol, akkor az énidő terhére alszol és kész.

Volt olyan ismerős család, akikkel néha összejártunk, ahol az apuka ráhagyott mindent az anyára. Elvonult a kisszobába aludni, anya kelt egész éjjel a kölökhöz. Így is lehet csinálni.

A feleségemmel ezt nem lehetett megértetni, hogy fel kell nőnie a feladathoz és el kell engednie az énidőt a gyereknevelésnek ebben a szakaszában. Frusztrált volt, rajta volt a világ összes fájdalma később is, amikor a gyerek beteg volt és kelni kellett hozzá. Főleg amikor jött a menzesz, akkor egy kibeszott sárkány lett a gyerekkel is, velem is. Aztán jött a második gyerek, és láttam, hogy mennyire manipulál a gyerekkel, mennyire nincs kitartása, mennyire nem tud lemondani a dolgokról és ha igen, hogy hordozza az ebből fakadód sérelmeit. Amikor nagyobbak lettek a gyerekek, el is vált tőlem, mert már nem hagytam magam manipulálni és ez nem tetszett neki. Rohadt sok manipulatív nő van, és gyermekded férfi, ezeknek nem is való a család, mert csak a saját javukat keresik és minden belefordított energiát számontartanak és számon is kérnek.

júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
61%
15. Szóval láttad hogy a feleséged ennyire nem bírja már az első gyerekkel jàró terheket sem, erre csináltál neki mégegyet. Minek? Hogy még többet szidhasd? Ez ugyanúgy a te hibád is. Felelősségről hírből se hallottál te sem.
júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16: Abban hibáztam, hogy hagytam magam manipulálni. Azt nagyon ügyesen csinálta, én meg manipulálható voltam. Amiért felelős vagyok, azt vállalom is.

15. voltam.

júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
28%
17. Elég gyenge kifogás. Még mindig a másikra mutogatsz, hogy ő manipulált. 😂 Senki nem tesz semmit akarata ellenére csak úgy mert mondják neki. Fegyvert tartott a fejedhez? Nem valószínű. Akkor viszont nincs semmilyen alapod, hogy őt szidd . Előbb nézz tükörbe.
júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!