Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Baba születése után másnak is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baba születése után másnak is nagyon megromlott a házassága?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyott gyerek, hosszú éveket vártunk rá, millió probléma, veszteségek, betegség, kezelés (nem lombik), majd nehéz várandósság, kőkemény első hónapok.

A házasságunk nagyon jó volt, de a baba születése óta annyira megromlott, hogy már a válás is felmerült.

Más is járt így, sikerült kijönni a gödörből?


júl. 1. 00:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Neveld a gyereket te is. Attól még válni válhatsz. Semmi nem kötelező
júl. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így jártam, a hosszú évekig tartó várakozást és a nagyon jó házasságot leszámítva. Mondjuk én is azt hittem, hogy jó a házasságunk, míg terhes nem lettem. Ott mutatta meg a férjem az igazi arcát. Mi elváltunk a gyerekem 5 éves korában.
júl. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Sok ilyen házasságot látok. Én ezért nem is vállalok gyereket. Bátyám pl pont akkor is csalta a feleségét, amikor az pont szült a kórházban. Hamar el is váltak.
júl. 1. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesómék váltak el ezért. Tudom-tudom mindig a férfi a hibás, de unokatesóm élete drasztikusan megváltozott a gyerek jövetele után, ezer új feladat, felelősség és stressz szakadt a nyakába, míg a férje arra számított hogy minden ugyanolyan lesz szülőként is, mint addig. Aztán közös erőfeszítések és egymás segítése helyett az volt, hogy unokatesóm volt a tényleges funkcionális szülő (ráadásul elég durva szülés utáni depresszióval) a férje meg max annyit törődött az egésszel mint ha csak egy új kölyökkutyájuk lett volna. Ez persze egyre jobban frusztrálta unokatesómat, ami egyre jobban frusztrálta a férjét, aztán "kihűlt a kapcsolat". Nem tudom mikor váltak el pontosan, szerintem beletelt úgy 2-3 évbe.


Nem tudom hogy ez mennyire igaz rátok, nem írtál konkrétumokat. De minden esetre van ilyen. Nem mindig végződik ez válással, de szerintem az a jobbik eset.

júl. 1. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első gyermek születése megterheli a házasságot. Változnak a prioritások, dolgoznak a nőben a hormonok, a férfiban pedig nem. Az anya fáradt és ha nem a gyerekkel foglalkozik, akkor a háztartással. Nem írtad, hogy mitől érzitek rossznak a házasságotokat. Beszéljétek meg egymással őszintén. Idővel javulni fog a dolog, ha növekszik a pici. Addig pedig fogcsikorgatva küzdeni kell és hozzászokni az új felálláshoz.
júl. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb válás gyerekes pároknál van. Nem véletlen. Az ismerőseim közt jellemzően mire a gyerek oviba megy, már rég nincsenek együtt.
júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem miért romlik meg a házasság a gyerek születése után? Mindketten tudják, hogy megvaltozik az életük. És család lesznek ami persze nehézségekkel jár de rengeteg örömmel is. Anyuka és apuka lesztek de e mellett ugyanúgy férfi és nő is.
júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

4-es, lehet, hogy én vagyok az unokatesód? :) Szó szerint ez történt nálunk. (Meg amúgy, gondolom, a legtöbb kisgyerekes párnál, akik aztán elválnak.)


7-es, nem, nem tudják. Honnan tudnák? Én pl. nem tudtam, hogy hónapokig úgy fogok hányni reggeltől estig, hogy az ágyból sem tudok majd kikelni, a férjem meg közben vágja a pofákat. Ahogy azt sem tudtam, hogy 4-5 éven keresztül nem fogok átaludni egyetlen éjszakát sem, és a férjem semmilyen terhet nem fog levenni rólam. Előtte harmonikusan működött köztünk a munkamegosztás, de a gyerek születése után a férjem egy grammal nem vállalt többet magára, mint azt megelőzően, és folyamatosan meg volt sértve, és képtelen volt felfogni, hogy ha a felesége soha nem alszik, és szinte szó szerint soha, akkor előbb-utóbb tönkremegy idegileg és fizikailag is.

júl. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

8# Mi tisztában voltunk vele, hogy mivel járhat. Volt már a családban gyerek és vannak barátaink akiktől tudtuk.

A férjem viszont teljes mértékben kivette a részét mindenből. A gyerek nem csak az enyém hanem a miénk. Nagy különbség.

7es vagyok.

júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%
8. Mi az hogy nem tudtad, hogy a gyerek miatt kialvatlan leszel évekig? Mit hittél, magát eteti, pelenkázza évekig , bevesz fájdalomcsillapítót ha jön a foga, és nem lesz nyűgös ha beteg vagy mi? Ja és igen, a terhesség alatt gyakori a hányinger, hányás is.
júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!