Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meghallgatod a panaszkodásomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghallgatod a panaszkodásomat?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de köszi, ha elolvasod.


7 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok és van egy 9 hónapos gyerekünk. A gyereket nagyon akartuk, sokáig is tartott mire összejött és én azt hittem, hogy mivel előtte semmi probléma nem volt köztünk, akkor ezek után sem lesz. Amióta megszületett a gyerek egyszerűen teljesen más ember lett a férjem, vagy csak az én szemem nyílt ki? Nem tudom, hogy mi van, de folyamatosan veszekedünk, minden apróságon és nem apróságon is. Érzelmileg elhanyagoltnak érzem magam, sosem mondta, hogy jó anya lennék, vagy hogy jól csinálom, amit csinálok, sőt inkább úgy veszem észre, hogy csak folyamatosan bánt, direkt vagy nem direkt olyan dolgokat vág a fejemhez, amikről tudja, hogy rosszul esnek. Például egyik reggel szóltam neki, hogy vigye le a kutyát, mert már majdnem bepisilt szegény és háborogva kelt ki az ágyból, hogy én mekkora egy életképtelen szar alak vagyok, mert nem vittem le a kutyát és őt keltettem fel ez miatt. Hozzáteszem, hogy a gyerek már hajnal óta a mellemen lógott, mégis hogyan vittem volna le a kutyát?! Vagy például tudja, hogy szar gyerekkorom volt és az anyám semmit sem foglalkozott velem, és ez miatt szülés utáni depresszióm lett, de ő erre csak azt mondja, hogy túl gyenge és érzékeny vagyok, mert az ő gyerekkora is szar volt, de ő mégsem rinyál soha. Megölelni vagy simogatni sosem szokott, pedig néha jól esne nekem is 😭nekem viszont kötelezően kaparnom kell a hátát minden éjjel. Amúgy én mindig elmondom neki, hogy több szeretetre, megbecsülésre van szükségem, de ő szerinte örüljek annak, hogy mindenünk megvan és nem lettem olyan “nyomorult”, mint a testvéreim. Családommal, rokonokkal már senkivel sincsen kapcsolatom. Barátaim sincsenek, mert még az emberi kapcsolataimat sem tudtam ápolni. Annyira szerettem ezt az embert, de úgy érzem, hogy kezdek kiábrándulni teljesen. Már sírni sem tudok, ha megbánt, pedig sokszor próbálkozik szavakkal. Pl. ma reggel majdnem leesett a gyerek az ágyról, de pont időben el kaptam őt, így nem esett le. Ő meg olyan idegbajjal lépett ki az ágyból, hogy az ajtót a falhoz vágta és elkezdett velem ordibálni, hogy mekkora balf..sz vagyok. Eleinte semmit sem segített a gyerek körül, most már azért néha játszik vele, de etetni nem szokta őt, csak ha muszáj, ugyanez a pelenkázás is. A fürdetést ő csinálja, házimunkában meg a porszívót és a kertet szokta csinálni. De ha én beteg vagyok, mint például most, akkor szalad a ház napokig, úgy hogy ő is egésznap itthon van, mert online dolgozik. Annyira bele vagyok fáradva ebbe az egészben, es tudom, hogy én sem vagyok tökéletes, de komolyan már nem is akarok törekedni arra, hogy jobb legyek. Félek, hogy mi lesz a fiammal, ha ilyen környezetben fog felnőni? Tőle is mindig csak a megaláztatást fogom kapni vagy mi? Vannak jobb napjaink is egyébként, amikor nem veszekedünk semmin sem és akkor úgy érzem, hogy minden rendben van, aztán jönnek megint ezek a rossz hullámok. Úgy érzem, egy csődtömeg vagyok, mert a férjem szerint én akár mihez hozza nyúlok, azt mindig elrontom, de ő sosem hibás semmiben sem. Ha ő eltéved valahol, akkor is én vagyok a hibás, mert “rossz címet adtam meg”, pedig egyáltalán nem, csak egyszerűen képtelen a normális tájékozódásra még akkor is, ha navigációt használ. Ma azért is leordított, mert a gyerek majdnem beverte a fejét és ahelyett, hogy szólt volna normálisan, hogy legközelebb figyeljek oda jobban az ajtófélfára, helyette rámförmedt, hogy “Úristen majdnem betörte a gyerek a fejét miattad.” Olyan szarul éreztem magam utána, mint aki nem is anyának való komolyan. Amúgy 9 hónapos és még egyszer sem érte őt baleset. Mondtam neki, hogy ezt normálisan is elmondhatta volna, hogy legközelebb figyeljek oda jobban, erre megint azzal jött, hogy én lelki beteg vagyok és túlreagálom a dolgokat. Amúgy tényleg lelki beteg vagyok, már semmi önbizalmam nincsen, egy rakás szarnak érzem magam. Életképtelennek is érzem magam, aki a férjére van rá utalva, mert senkim sincsen rajta kívül, ráadásul még külföldön is élünk. Azért is írom ide ki ezt, mert senkivel sem tudok erről beszélni. Szerintetek tényleg velem van a baj, hogy mindent magamra veszek, vagy milyen egy normális kapcsolat? Én a gyerek érkezése előtt tényleg azt hittem, hogy a mi kapcsolatunk nagyon király, mert mindent megtudtunk beszélni egymással, őszinték is vagyunk, de mostanában a panaszkodásomra csak azt a választ kapom, hogy hülye vagyok és hisztis. Ennyivel le vagyok tudva. Arról nem beszélve, hogy ha valami van, akkor mindig azt mondja rám, hogy egy ostoba nőszemély vagyok, akit agyon kéne ütni és legyek hálás azért, hogy ő sosem emelt rám kezet, mert ha más emberrel élnék együtt, akkor az már rég agyonvert volna. De amúgy az nem tűnik fel neki, hogy miatta viselkedek így ahogy? Hogy teljesen úgy érzem, hogy én semmit sem érek ebbe a kapcsolatba, mert a gyereknevelés az nem nagy cucc, simán megcsinálná ő is, ha nem lenne más választása (mondta ezt ő egy párszor). Egyszerűen elegem van. Szívem szerint itt hagynám őt a francba, de hát felejtős, mert egyedül képtelen lennék normális életet biztosítani a gyereknek. Ráadásul most kiderült, hogy megint terhes vagyok, pedig gyógyszert is szedtem. Egyszerűen egy jó mély gödörbe estem és úgy érzem, hogy nekem már nem jár a boldogság, csak tűrjek el mindent és lesz ami lesz. Ti mit gondoltok erről?


2023. febr. 22. 21:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
87%

Ez nemcsak szülés utáni depresszió. Itt súlyos érzelmi bántalmazás zajlik. Ismerem ezt, közelről láttam, hogy egy családtagomat és a gyerekeit ugyanígy bántalmazta a férje (azóta már ex). Nem tudtunk semmit tenni, mert mindig visszakuncsorogta magát és mi nem dönthettünk helyette. Szisztematikusan eltávolított mindenkit a hugom és a gyerekei mellől, minket is. A férj szinte jobban akarta a gyerekeket, akikkel örökre magához láncolhatta a feleségét. A harmadik terhességet titokban megszakította (ezt jól tette). 26 évig ment ez az érzelmi, utólag megtudtuk, hogy fizikai bántalmazás is. Felnőttek a gyerekek és már a gyerekeket kezdte bántalmazni, amikorra is az unokaöcsém nem engedte magát. Ekkor eljöttek otthonról a semmi nélkül és sikerült rávenni, hogy lépjen. Elváltak, volt zaklatás 2 éven keresztül, de megszabadultak tőle. A gyerekek, akik már felnőttek szóba sem állnak az apjukkal. De súlyos érzelmi károkat okozott az a rohadék mindhármukban. Mostanra nyugodt csendes életet élnek.


Kérdező, fogd magad és lépj, mert ugyanez a sors vár rád is. Ne akard ezt a gyereket is megszülni ebbe a pokolba amiben most vagy.

2023. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%

A fiú az apai mintát fogja lekövetni, tehát igazad van, ő is így fog veled bánni. Gyenge jellem vagy, ő pedig ezt kihasználja. Egyikőtnek sem jó, neked támogatásra lenne szükséged, neki pedig egy erősebb nőre, aki mellett befogná a pofáját. Az emberekkel úgy viselkednek, ahogy megengedik nekik.

Ennek a kapcsolatnak semmi értelme. Egy anyaotthonban is jobb lenne. Lassan mehetsz dolgozni, a gyerek valami bölcsőde félébe. Terápiát ajánlanék, hogy felépítsd magad érzelmileg. A második gyerekkel pedig ne hagyd, hogy zsaroljon, csak még nagyobb szarba süllyeszt.

2023. febr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Azt mondtam reggel neki, hogy elhagyom, erre azt mondta, hogy ott a megtakarított pénzünk vigyem és menjek. Akkor most már tényleg vége van? 😭 Azt sem tudom, hogy most mihez kezdjek nagyon elegem van. Reggel óta sírok, ő meg elvan a kis világába.
2023. febr. 23. 08:49
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Nem érdekled írtam...

Keress segélyszervezetet, vagy menj haza.

2023. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
73%
Fú, hát kapj a lehetőségen, és húzz el, később nem fogod bánni, az 100%. Nekem is számtalanszor a fejemhez vágta, hogy húzzak el. A gyerekvállalás azért tolódott ki majdnem már a 40-es éveimre, mert szóltam hozzá egy rossz szót, vagy bármit neki nem tetsző hangsúllyal, és fél évig tolta a témát, mondván, hogy át kell gondolnunk a kapcsolatunkat. Én nagyon sajnálom, hogy nem kaptam a lehetőségen. De mindig volt valami, amit még várok a kapcsolattól, hol pénz, hol a látszólagos biztonság, hol a gyerek. Most már tényleg ott tartok, hogy verném a falba a fejem. Kívülről tiszta Buddha vagyok, de csak azért, mert már elfogadtam, hogy semmi esélyem jobbra.
2023. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
69%
Kèrdező. Ennek a kapcsolatnak vège, nem lenne szabad így müködnie. Ebben te csak teljesen tönkremèsz, ès ahogy telik az idő egyre nehezebb lesz feltápászkodni onnan. Ha a válasza az volt hogy menj, akkor ő már nem szeret. Ha valaki szeret, akkor nem viselkedik így ès hajlandó változni. A második babát ne tartsd meg🥺 tudom nagyon nehèz, de hidd el neked is könnyebb lesz, mègha az elejèn nem így èrzed.
2023. febr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
8-as válaszoló vagyok. Olvasd el újra, hogy mit írtam jótanácsként - és gondold át a dolgaidat!
2023. febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
42%

Gondoltam, hogy az lesz a vége, hog ismét terhes vagy. Lottóznom kell.


Te szakítottad, hát szagoljad. Vagy hagyd el, menj abortuszra, talán egy gyereket egyedül el tudsz tartani. Valószínűleg mindig is ilyen volt, csak most mutatta ki a foga fehérjét. Gyanítom, hogy ő nem csak a második gyereket nem akarta, hanem az elsőt sem. Eléggé arra hajaz a dolog, hogy megunta a családosdit veled.

2023. febr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
85%

"ott a megtakarított pénzünk vigyem és menjek. Akkor most már tényleg vége van?"

Igen, és jobb is lesz mindenkinek.

2023. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
63%
Egy 💯% pszichopata, olvass utana milyenek a pszichopatak légyszives. Ez az ember 💯%az
2023. febr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!