Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A rock zene tulajdonképpen...

A rock zene tulajdonképpen panaszkodások sorozata, a családi problémákkal kivetülve?

Figyelt kérdés

2019. júl. 2. 15:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a rock/metál ennél sokkal sokszínűbb.
2019. júl. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez azért nem így van... Én legalábbis a Jingle Bell Rock-ban nem látok családi problémákat.


De tény, hogy maga a zene egyidőszakban válasz volt az aktuális politikai helyzetre, főleg a rock zene hajnalán a vietnámi háború, európában a diáklázadások bizony irányt adtak a rockzenének. A rock mindig is a jobboldali keresztény hatalom ellenni lázadást jelentette, pl a rock n roll az 50-es évek bezárkózott konzervatív-keresztény amerikájában egyértelműen egy kiáltás volt a szabadságért, majd a 60-as években vietnám miatt, amit a jobboldali kormány kényszerített az országra, ugyanez igaz a 60-as évek második felének európai diáklázadásaira is, amikor a jobboldali túlzottan zárt rendszerek ellen lázadtak a diákok, pl párizsban.

2019. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem te tetted fel az "Aki szereti a metálzenét, az rosszban van a szüleivel?" című kérdést is?
2019. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Biztos van egy ilyen vetülete is, mert a bluesban gyökeredzik, a blues pedig tulajdonképpen édes-bús néger kesergőének (ez a magyar népzenében is meglévő műfaj).

Ugyanakkor a bluesszal ellentétben gyakorlatilag univerzálisan minden téma ráhúzható. Van könnyed nyárias surf rock, diadalmas csata metál, lázadó punk zene, pörgős ska, elvont pszichedelikus dolgok, futurista space rock, az alteres stílusokat meg tán megszámolni sem lehet. Nincs olyan tárgykör, amiről ne lehetne rock számot írni.

2019. júl. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

De. Én voltam. Na és aztán?


A kérdésem messzire nyúlik vissza, mikor még a brittek nyulakat kergettek a réten, egy létrán.


Szóval, az úgy volt, hogy letöltöttem (igen, mert szoktam) nagyon kemény zenéket és próbáltam a mondanivalóra fókuszálni és rájöttem, hogy más zenei alapokon, csupa panaszkodás és siránkozás lenne.


Na így már más? Megnyugodott kicsiny lelketek, szerény szívetek, helyre állt a fekete légkör?

2019. júl. 3. 12:55
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Látszik milyen egy beszűkült látókörű ember vagy. Ezek sztereotípiák. Most kérdezd meg ezt a kérdést egy Sabaton-tól, egy Powerwolf-tól vagy egy Brothers of metal-től. Csak hogy a kedvenceim említsem
2019. júl. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát a megfelelő zenei alapokkal valószínűleg a legvidámabb nyári discóslágereket is lehetne bús kocsmadalként prezentálni - de miért tennénk ezt? A zene nem szöveg és dallam szétválasztható egyvelege - a kettő eggyütt jár. Ha valaki írt egy többértelmű zeneszöveget és egy tempós speed metal alapot szerzett alá amit aztán tüllszoknyás japán tinilányokkal adat elő ( https://www.youtube.com/watch?v=WIKqgE4BwAY ), akkor neki valószínűleg legkevésbé sem panaszkodó dalnak szánta ezt az egészet.
2019. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Jó, de ezek csak sima eszmefuttatások, nem kell rögtön hóhért akasztani, mert szárad a bitófa és lerepül az elme.

Tudom, hogy nektek már kialakult a tökéletes világképetek, de én még nem köteleződtem el egyetlen egy irányhoz sem, így közömbösen is tudom látni ezen zenéket, így hát még a Metallica is készíthet borzalmasat, ezért sem szabad kedvencednek lenni, mert akkor zenefanatista vagy.

2019. júl. 3. 15:27
 10/22 A kérdező kommentje:
Az előbb jó nagy baromságot írtam, nem is így akartam tálalni gondolataim mivoltát, megyünk sörözni?
2019. júl. 3. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!