Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek a párotokkal, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a párotokkal, ha már nem bírnátok tovább a folyamatos panaszkodásokat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy több, mint 4 éves párkapcsolatban élek és az elmúlt időben a párom (24 éves férfi) rengeteget panaszkodik. De ez nem szimpla "elmondom, mi történt velem ma a munkában stressz", hanem szó szerinti hiszti. Képes felhívni telefonon, napközben, mikor jól tudja, hogy én is dolgozom, csupán azért, hogy elmesélje, hogy neki már elege van, ő milyen szerencsétlen, mert neki nem tetszik, ahogy az ékszerész megcsinálta a nyakláncát, vagy neki már elege van belőle, hogy fúj a szél.. Igen, ilyen dolgok miatt kesereg és hívogat. Meghallgatom, oké..Mondom neki, hogy nyugodjon meg, ezek nem nagy problémák, de egy idő után már annyira felmérgel ezzel a hozzáállással, hogy kénytelen voltam és megmondtam neki, hogy már nagyon nagyon elegem van abból, hogy folyamatosan panaszkodik. Neki semmi nem jó, minden rossz, ami körülötte van, neki semmi nem sikerül (pedig de!!), mindenben talál kifogásolhatót, nincs dolog, ami mindenféle megjegyzés nélkül jó lenne a számára. Tudom, ez nem tűnik nagy dolognak, de én napról napra úgy érzem, hogy kezdek ebbe belefáradni, teljesen lehúz, rossz kedvem lesz tőle, mintha kiszívná belőlem az energiát. Már kértem szépen, kértem kicsit durvábban, hogy ezt fejezze be és figyeljen egy kicsit oda magára, hogy észrevegye, hogy tényleg így viselkedik. Erre a válasz az volt, hogy ő nem is panaszkodik soha... Na... Ezzel mit lehet kezdeni?
2010. nov. 24. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
De, ez igenis nagy dolog. Ha ezt nem bírod, akkor vagy beszéld meg vele, vagy hagyd ott, mert jó eséllyel nem illetek egymáshoz.
2010. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon szerelmes vagy???Ha nem felejtsd el mert ha bármi apropóból hozzámész akkor ez a "hiszti"csak rosszabb lesz!:S

/Tapasztalat/

2010. nov. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Eddig azt hittem, hogy imádom, és tudom "gonoszság" ilyet kimondani, de ennek a viselkedésének a hatására egyre jobban kezdem elveszíteni azt az érzést..
2010. nov. 24. 13:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Anyám csak panaszkodni tud,de apu elég jól tűri.

Én is szoktam(pedig anyu panaszkodásait utálom :-) de ha túlzásba viszem akkor rámszól a barátom és leállítom magam és próbálok vmi jót mondani.

Valszeg depressziós, beszélj vele, h.attól nem lesz jobb ha panaszkodik és nem változik,az már megtörtént.Inkább próbáljon szép dolgokra gondolni és örülni annak h- van melója, van szerető barátnője stb.

2010. nov. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A barátod egy energiavámpír! Szabadulj meg tőle! Szerintem tök férfiatlan, a nyávogása. Én is jobban szeretem vidám emberekkel körülvenni magam, nem olyanokkal, akik elrontják a hangulatomat, és lelomboznak.
2010. nov. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elhagynám.

Az én párom (hölgy) szintén rám tolt minden problémát. Én dolgoztam 10-14 órát, utána edzés, de ő volt fáradt. Mikor komoly gondjaink lettek, akkor is mindent nekem kellett megoldanom és meghallhatnom. Már rájött, hogy akkor semmi oka nem volt panaszra, de nem értette meg, hogy nem panaszkodásra akarok hazamenni. Nem vagyok képes az összes problémáját megoldani. Belefáradtam, nem akartam hallgatni az állandó panaszkodását. Így már én sem kellettem neki annyira. Ez csak az egyik tényező volt, de válás lett a vége.

2010. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy te csinálsz a bolhából elefántot? Te mondod, hogy ezek nem nagy dolgok, de számodra azzá váltak, miért ne mondhatná el pont neked, ha idegsíti a szél, vagy hogy a pénzzéért nem jól javították meg a nyakláncot, és még hány ilyen apró bosszúság történik még naponta. Te csak a "jóban" szereted, ez kicsit kevés:)
2010. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmi köze a depresszióhoz. Egyszerűen ilyen ember.Ez a lételeme..

Vannak emberek akiknek akkor tökéletes az éltük,ha kiülhetnek az udvarra,és kidumálhatják a szomszédokat..Ő rájuk mondják,hogy a lakótelep nagy hírmondója..Vannak emberek akik bezárkóznak,és egy ajándékozásnál vagy szerelmi vallomásnál sem tudsz egy mosolyt kicsikarni tőle..

Persze vannak olyan emberek akiknek szinte minden megvan ami kell a boldogsághoz.Szép lakás,jó munka,boldog párkapcsolat,megfelelő anyagi biztonság,de mégis csak a panasz árad belőle,mert azt hiszi így fontosabb ember lesz..

Nem fog tudni megváltozni,mert a panaszkodás élteti.Annyira jól él,hogy ettől függetlenül elvárja hogy mindenki csakis őt sajnálja,hiszen neki minden panasz egy világmegrengető panasz..Ezt szeretné hallani nap mint nap,hogy valaki állandóan a panasz ellenkezőjét mondja

Ilyen pl:

- JAj,én olyan ronda,kövér vagyok,,a hajam is pocsék..annyira csúnya bőröm etc.. Mivel tudja ,hogy a fele sem igaz,de hallani akarja hogy

"De hiszen szép,vagy,szép a bőröd,és jól nézel ki"

Az sem egyedi amiről a párod panaszkodik..A végén már mindegy mi csak panaszkodjon..A lényeg,hogy legyen valaki aki az ellenkezőjével növeli az egoját..

Igen a párodnak hatalmas egoista,és változni nem fog,csak rosszabb lesz..

Hogy ennyi panaszkodás után kezdesz kiábrándulni,és már nem érzed azt,hogy szereted? Ez is érthető,és ne is legyen ezért lelkiismeret furdalásod..Az ember ösztönösen menekül egy idő után az állandó rossztól.Hosszabb távon nem fogod tudni ezt tolerálni,mert belefásulsz vagy kikészít..

Legközelebb ha panaszkodni kezd a telefonba akkor egy gyors "bocs,drágám de mennem kell,majd megbeszéljük" és tedd le a telefont.(ne hallgasd végig a panaszt)

Ha otthon kezdi rá,akkor nyugodtan állítsd le,és mond valami rosszat te,PL Ha panaszkodik az esőre,szélre,akkor gyorsan mond,hogy "édes istenem milyen nagy tragédia volt a vörösiszap ugye?Szegényeknek van hol aludni,milyen életük lesz? VAGY ha a párod panaszkodik akkor tereld a témát másfelé..Szinte rögtön,hogy ne tudjon panaszkodni..Ha megsértődik akkor el lehet magyarázni,.hogy egyszerűen már fárasztó amit csinál,és hosszabb távon ezt nem fogod bírni..Ha kell vedd fel titokban az összes panaszát,és egyszer játszd le neki,hogy a saját fülével hallja..

Viszont azt is tudnod kell,hogyha elhagyod,a párod sokáig fog "üldözni" a panaszkodásával..te leszel a Fő panasz..Vagy öngyilkossággal, rossz dolgokkal fog fenyegetőzni..

Bocsi,hogy ezt írom a végére,de nekem ilyen férfi nem kéne semmi pénzért,mert olyan érzésem lenne mintha mindig az árnyékban élnék..

2010. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Csak a jóban szeretem? Talán ismersz?:) Nem hiszem, ebből pedig az következik, hogy ne vonj le ilyen, elég téves következtetéseket. Tudod, mikor egy napod abból áll, hogy végig negatív gondolatokat hallgatsz, semmi de szó szerint soha semmi nem jó, kíváncsi lennék te hogy reagálnál. Lehet, magasabb szellemi szinten vagy, mint én és te szó nélkül hallgatnád, és nyugtáznád, hogy a párod szerint az életben semmi kellemes dolog nincs, csak kifogásolható, de én sajnos nem tudok ezzel azonosulni. Jó munkahelye van, jól keres, teljesen harmonikusan éltünk egymással, amíg ez el nem kezdődött, annak ellenére, hogy mindkettőnk életében nem rég zárult le egy borzasztóan nehéz időszak, ami szintén bizonyítja, hogy abszolút nem csak a jóban vagyunk egymás mellett. De attól, hogy mindig a rosszat keressük és semmit nem tudunk elfogadni olyannak, mint amilyen, attól még nem fogunk előre lépni soha, és igen, hidd el nekem, hogy ez egy idő után rettenetesen lefárasztja az embert.
2010. nov. 24. 14:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Az előző 13:56-nak szólt. Az utolsó, kimerítő választ pedig köszönöm szépen!
2010. nov. 24. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!