Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet -e a házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet -e a házasság, nagyon eltérő "fizetés" mellett? A férjemnek és nekem nagyon eltérő a jövedelmünk. Ő 100-150-200ezer forintot keres havonta, ez változó, de van, hogy semmit. Én kb. 5-600ezer körül. Mind a ketten egyéni vállalkozók vagyunk.

Figyelt kérdés
Szóval mind a ketten e.v.-ben vagyunk, csak én sokkal régebb óta vagyok a szamkámban, ő viszont nem olyan régen, így a bevétele elég változó és csekély. Amikor megismerkedtünk sok éve én már ezt a vállalkozásomat csináltam. Ő viszont stabil munkahellyel rendelkezett. A munkahelye csődbe ment és azóta nem találja a helyét, töb helyen dolgozott, aztán szakmát váltott és 1-2 éve viszi ezt az új vállalkozását. Többi kommentben.

2023. febr. 17. 20:00
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ugyanebben a helyzetben vagyok. Azzal a különbséggel, hogy nem kellett eltartani sem, mert max GYEDet kaptam, előtte a CSEDEM az első fél évben több volt mint a férjem fizetése. A kicsik 16 hónapos korában mentem is vissza dolgozni. Mikor összejöttünk még kicsit jobban keresett nálam, aztán valahogy elment mellette az élet. Én képeztem magam, állást váltottam. Férjem 200-300 között keres(jutaléktól függ), de mindent én fizetek. Rezsit, lakáshitelt, nagybevásárlásokat, gyerekek dolgait. Az ő pénze amolyan zsebpénz neki, tankolásra, kocsira, cigire. Néha vesz ezt-azt a boltban ha külön kérem, de az én kiadásaim mellett ez eltörpül.

Ha nem lennék, fel sem tudná magát tartani. Volt hogy készítettem költségvetést, arányosan elosztottam a költségeket, pár számlát átpasszoltam neki, de mikor már jött a felszólítás, hogy kikapcsolják az áramot, feladtam. Olyan mint egy nagy gyerek, mindig le van égve. Hiába nincs én pénzem-te pénzed, azért ez nagyon kiábrándító. Nem kell többet keressen, de azért nézzük reálisan.

Én keresek 700-at, 13. fizu, bónusz. Mellette általában én főzök, vagy rendelek, fizetek, intézek mindent, rendezem a gyerekeket. Mellette próbálok nő maradni, sportolok, adok magamra. Ő meg csak"van". Nagyon jó ember, toleráns, megértő, jó apa. De már nagyon kiábrándító, hogy nem tudom magam nőnek érezni, mert én vagyok a családfő. És ugyanez hogy jól keresek, de egy normális nyaralásra nem futja. Ismerősök ilyen-olyan all inclusive nyaralásokra járnak, mi meg lemegyünk valamelyik tóhoz pár napra nyáron, pedig a belem kidolgozom.

2023. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Én megertelek kérdező. Ez a különbség sok! Nekem úgy tűnik belekenyelmesedett a helyzetbe a férjed. Beszéld meg vele hogy ez így nagyon nem fer. Aztán meglatod mit lép.
2023. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy én vagyok a családfő! Mivel én tartom el a családot és a döntéseket is én hozom, mivel neki sosincs pénze. Nálunk is ez van, ha épp kapott fizetést, akkoris elmegy az utiköltségre, kajára napközben, cigire stb. mire oda jutunk, hogy haza adná, marad 50 ezer ft. Azzal mire megyek?


Tudom sokan irták, hogy legyek megértő, de a gyerekek közös vállalások voltak, de ha rajta múlna éhen halhatnának, mivel nem tudná fenntartani őket és önnmagát sem.


Amúgy árnyalja a képet, ha leirom kb. mit dolgozik. Szóval mondjuk azt, hogy bizonyos fajta szerelési munkát végez..ha van megrendelés megy dolgkzni, ha nincs megrendelés otthon ül.

2023. febr. 19. 23:57
 24/31 A kérdező kommentje:
21-es hogy tervezed a továbbiakat? Hány éve megy ez nálatok? Én már iszonyúan sokat dolgozom, és már az van bennem öntudatlanul, hogy ha valamit kell venni, hogy hogy teremtsem elő egyedül a pénzt. Jelenleg új autóra van szüksége a családnak. Egy ideje gyüjtök rá. Nemsokára meg is fogom tudni venni a nem kis összegbe kerúlő autót,amire a férjem a hosszú hónapok alatt egy fillért sem tudott félretenni. És ez lesz a családi autónk. Ez azért fura nekem. És már úgy gondolkozom, hogy ha nyáron szeretnék egy jó nyaralást a gyerekeknek akkor mégtöbbet kell hajtanom, mert arra nem szeretnék gondolni, hogy a következő években is ez lesz, hogy csak a meló, mert rá nem számíthatok.
2023. febr. 20. 00:01
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Vagy fel kell futtatni a férjed vállalkozását vagy vissza kell térni alkalmazottnak. Nettó 197 ezer a bérminimum, ez legalább minden hónapban ennyi, sokkal jobban tervezhető. Amúgy a cigit le kéne tenni, 2000 Ft felett van egy doboz, aztán csodálkoztak, hogy elfolyik a pénz.

A bevásárlás rész sajnos igaz... Baromi drága minden, nekünk 2 emberre vagy havi 130 ezer Ft a kaja, nem luxus kajákat esszük csak az alapot. Ahol gyerekek vannak ott ugye ez mégtöbb. Persze, hogy a fizuja még a kajára se elég...


Mondom üljetek le és beszéljétek át, hogy ők, hogy te jól keresel, de neki is kéne valami stabilabb jövedelem, mert ha netán történik veled valami, akkor se magát, se a gyerekeket, se a házat nem tudja fenntartani.

2023. febr. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a csalad anyagi biztonsga nem trefa. Vagy osszeszedi magat es keres normalis allast, vagy elhagynam. A havi 50000, amit hazaad a kajajat sem teszi ki. Majd ha vonjak a gyerektartast es valahol laknia is kell, akkor hirtelen ratalalna a helyes iranyra. De amig csak noszogatod es nem huzod meg a hataridot, addig ez valtozni nem fog.
2023. febr. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok. Három éve kb. Addig hasonlóan kerestünk, az árak sem ilyenek voltak. Összeadtuk amink van, így kerestünk kb 6-700 között együtt és kényelmesen kijöttünk belőle, most egyedül keresek ennyit és kialakult ez, hogy én állok mindent, mert az ő pénze semmire sem elég már. Jobban mondva csak a saját szükségleteire.

Azért vagyok morcos, mert jutalékos rendszerben dolgozik. Simán kereshetne többet ha hajtaná a dolgokat, de csak kényelmesen elvan. Semmi stressz, 9kor már alszik. Engem meg szétvet az ideg mikor éjfélkor még dolgozom itthonról, mindent elvállalok, hogy több legyen a fizum. Ő meg 9-re bemegy, háromkor eljön, heti két nap HO mikor kb semmit nem csinál, netto 2 órát tölt tényleges munkával. Az bánt, hogy elnézi, hogy én meg megfeszülök, napi 12 órákat dolgozom. Ha mentős lenne, vagy tanár, az más, de így..

2023. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Remelem olvassa még valaki a soraimat. A férjem azóta sem dolgozik, csak irthon fekszik.


Egyáltalán nincs megrendelése, így nem tud dolgozni, nincs mit csinnia Én halálra dolgozom magam, betegen is.


Azok, akik azt írták, ez így teljesen oké, azok szerint meddig mehet ez így? Évekig?


Ja és ma megkaptam a férjemtől, hogy ez nem gond szerinte, merthogy én úgyis szeretek dolgozni...

2023. márc. 14. 16:50
 29/31 anonim ***** válasza:
Na most kéne kicsit különmenni
2023. márc. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
27 vagyok. Fú, erre felkaptam a fejem, mert én is megkapom, hogy"mert neked a munkád az életed, éjjel-nappal dolgozol" Nem bammeg, csak ha nem így nyomnám, nem tudnánk normálisan megélni. Én is szívesebben nézném este az ágyból a sorozatot. Sajnálom, Kérdrző. Nem tudok okosat mondani, én is folyton dilemmázom. Kitartás.
2023. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!