Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működhet -e a házasság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működhet -e a házasság, nagyon eltérő "fizetés" mellett? A férjemnek és nekem nagyon eltérő a jövedelmünk. Ő 100-150-200ezer forintot keres havonta, ez változó, de van, hogy semmit. Én kb. 5-600ezer körül. Mind a ketten egyéni vállalkozók vagyunk.

Figyelt kérdés
Szóval mind a ketten e.v.-ben vagyunk, csak én sokkal régebb óta vagyok a szamkámban, ő viszont nem olyan régen, így a bevétele elég változó és csekély. Amikor megismerkedtünk sok éve én már ezt a vállalkozásomat csináltam. Ő viszont stabil munkahellyel rendelkezett. A munkahelye csődbe ment és azóta nem találja a helyét, töb helyen dolgozott, aztán szakmát váltott és 1-2 éve viszi ezt az új vállalkozását. Többi kommentben.

2023. febr. 17. 20:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
36%
Nehez ugy. Meg kell huzni a keretek. Legyenek idopontok, merfoldkovek. A vegen pedig nalad a dontes, hogy kenyertoresre viszed-e a dolgot. Kiraknam, ha felnott emberkent ennyi az osszes, amit fel tud mutatni. De elotte szolnek neki, hogy van fel eve osszekapni magat igy vagy ugy, mert onnantol magarol kell gomdoskodnia es gyerektartast is kell fizetnie. Ha hagyod tovabb eloskodni, akkor sose fog szintet lepni, gurcolhetsz a semmiert.
2023. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt olyan időszak, hogy én kerestem többet. Aztán változott a helyzet, ő hozott haza több pénzt. Soha nem számolgattuk, melyikünk keres többet. Egyszer fent, egyszer lent. Még nálatok is lehet változás.
2023. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem azt érdemes mérlegelni, hogy van-e ráció a részéről a vállalkozása fellendítésére egy olyan szintre, amiből stabilan tudna hozzájárulni a családi kasszához. Mert ha nincs, vagy csak nagyon sokára, akkor lehet nem ezt az utat kéne követnie mégsem. Ha belátható időn belül tudna ebből valami jövedelmezőt kihozni, akkor viszont lehet a részedről érdemes egy kicsit türelmesebbnek lenni, mert amúgy igaza van, hogy amíg te a gyerekekkel foglalkoztál, addig ő támogatta a te álmaidat (oké, közös álom a gyerekek, de ugye az a te döntésed volt, hogy addig kizárólag az ő fizetéséből éltek és nem foglalkoztál addig a vállalkozásoddal).


Amúgy, hogy a fő kérdésedre válaszoljak: nálunk is jelentős a jövedelmi különbség, és nekünk a házasságunk ennek ellenére jól működik. Valószínűleg azért, mert a különbség ellenére is mindketten a maximumot beletoljuk a közösbe, egyrészt, másrészt mert nincsenek anyagi gondjaink, nyilván ha a férjem úgy keresne 4-5x annyit, mint én, hogy mindemellett azért a bevásárlást is nehezen tudjuk kigazdálkodni, akkor valószínűleg kevésbé lennék én is ilyen laza a kérdésben.

2023. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
9%

Fullkész családi házba pelepottyanni, úgy az érdemes nektek, csajoknak.

Megvan a nettó 180 kiló az állami szektorból per hónap és azzal részetekről el is van intézve minden, ami a párkapcsolatok és a jövő, a pénzfélretevés, a spórolás, a jövőtervezés dogmáját illeti. A hapsi meg dolgozza szikkadt hullára magát 12 órázás után még fél napnyi (!) maszekolással, hogy legyen píz' a 80 ezres Michael Kors kabátkára, vagy éppen a 60 ezres Martens pipőcskére. Igen! Nektek!

Közben meg nem vagyunk otthon, nem vagyunk kéznél és ki-kifelé kacsintgattok, mert hát alig vagyunk együtt, más izgalmakra vágytok, nektek több kell, satöbbi, szokásos női szégyenkamumantra az "elmulasztott" "közös" időre.

Tudod, én annak a híve vagyok elsősorban, hogy magamat mindenben ki tudjam elégíteni. Ha kell, veszek egy doboz koktélparadicsomot, ha kell és megkívánok egy Monstert, megveszem, s mindemellett ezen "luxus" mellett igyekszek hónapról hónapra félre is tenni, hogy hitel nélkül hozzájuthassak végre valami értékelhető ingatlanhoz, ahová már összehordhatom a megvásárolt Ytongot, hogy építkezni tudjak, s amit remélhetőleg senki nem lop el.

Ezért küzdök, mint egy kib#szott nyomorult rabszolga. A nők szemében ez mit is jelent? Háh! Semmit! Szart sem!

A párom hetekkel ezelőtt volt kiakadva rám, hogy mások építkeznek, a barátnői is építkeznek, sok milliós alapértékű családi házat húznak fel, mi meg csak ott tartunk, ahol.

És igazából én sem igazán értem, hogy hogyan képesek ilyen árak mellett csak úgy építkezni, gőzöm sincs, hogyan képesek megteremteni ezt az iszonyatos összeget, miközben mi meg szinte hónapról hónapra éldegélünk.

Elkeserítő! Kurvára! El sem tudjátok képzelni, mennyire el vagyok keseredve a jövő, a jövőnk miatt.

2023. febr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
59%

#6! Bocs, de én nő létemre a férjedet is meg tudom érteni.

"Valóban kihagytam pár évet, addig a vállalkozásom nem ment, mert csak a gyerekekkel akartam lenni!" Értem, hogy te a KÖZÖS gyereketekkel maradtál otthon, de azért, mert te AKARTÁL a gyerekekkel lenni. Ő is mondhatta volna, hogy ő ezt nem bírja, nem érdekli, hogy te mit akarsz, a gyerekek mennek bölcsődébe, te meg dolgozni. Ő ezt lehetővé tette, hogy te azt csináld, amit akarsz. Fordított helyzetben, te elvárod, hogy dobja el a vállalkozását, amiben nyilván hisz és ami reményei szerint később jövedelmező lesz. Gondolom, az eléjén neked se úgy ment a vállalkozásod, mint most. Mindezt miért? Átlagban úgy 100ezer forintért. Mert ugye azt mondtad, hogy 200ezerrel már ki lennél békülve, de a vállalkozás jelenleg csak 100-200ezret hoz. Vagyis a különbözet sose több 100ezernél. Ennyiért elvárnád, hogy eldobja az álmát. "Kicsit jobban élnénk az életet." Nem, TE élnéd jobban, mert te akarsz utazni, továbbképzésekre járni stb. Ez neked fontos. Ő ugyanúgy nem kapja meg ezeket, csak neki más a fontos. Te elvennéd, tőle, ami neki fontos, hogy kapjon cserébe valamit, ami meg neked. Hát, ne haragudj, de az ő szemszögéből tényleg nem hangzik jó boltnak😂 Azt írod szorgalmas, nem azt látod rajta, hogy nem AKAR többet keresni, hanem most NEM TUD. Akár támogathatnád is, hogy később több pénzetek legyen a KÖZÖS kasszában. Valahogy úgy érzem, én jobban hiszek a férjed vállalkozásában, mint te.😂

2023. febr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
48%
A pasid sajna egy luzer, es ezt te is pontosan tudod.
2023. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
0%
Mocskos férfiak!
2023. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Kedves 14es! Mivel azt irtad, Nektek csajoknak, így gondolom rám is vonatkozik az írásod. Bár nemigazán értem, hogy hogyan kapcsolódik ide, de mi a családi házunkat felesben vettük, tehát nem ültem a készbe, ha hiszed, ha nem.


15ös elgondolkozom azon,amiket irtal. De közben nehéh így férfiként tekinteni valakire...

2023. febr. 17. 23:20
 19/31 anonim ***** válasza:
67%

Csak azért mert lóg rajta egy pénisz, még nem kell neki többet keresni. Ne legyenek ilyen elavult nézeteid, hogy akinek pénisze van, annak kell eltartani a családot.


Ugyanakkor nemektől függetlenül megértem azt, hogy rossz érzés hogy sokat keresel és nincs mégsem látszatja az életszínvonaladban. De ez a házasság lényege nem? Hogy jóban, rosszban egymás mellett. Ha ő tart el akkor is egymás mellett, és ha te tartod el őt, akkor is.

2023. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
21%
Hazassagban nincs olyan hogy te penzed o penze. Az kozos penz. Ha nem tetszik hogy kevesebbet keres szolj neki vagy valj el. Ehelyett itt picsogsz
2023. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!