Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfiak miért nősülnek meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért nősülnek meg?

Figyelt kérdés

Igazából ez csak egy elméleti kérdés. Kíváncsi vagyok. Annyiszor olvasgatom itt, hogy sokan úgy járnak úgy, hogy sok évig együtt voltak, de mégsem, aztán a következőt pár éven belül mégis csak.


Igazából csak felötlött bennem a kérdés, mert a férjem mindig hangoztatta, hogy ő sose nősül meg. Az előző kapcsolata 10 évig tartott, nem is vette el a nőt. Én sose nyomtam ezzel őt, mivel tudtam, hogy nem akarja. Azonban 3 év után ő döntötte el, hogy elvesz. Ez miért van? Férfiak válaszára vagyok főként kíváncsi, akik sose akartak nősülni, de mégis beadták a derekukat.


2023. jan. 19. 12:04
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%

"Esetleges harmadik fél, aki miatt felüti a fejét a féltékenység? Ezek mind az élet velejárói, amiket minden ember megtapasztal előbb-utóbb, nem gondolom őket kezelhetetlen dolgoknak."

Igen, ezt sikerült is megtapasztalni. Kezeltem is. Válással. Ma sem bánom, pedig 16 év is eltelt már.

2023. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
95%

21.


De előtte te is azt gondoltad, hogy "minden megoldható" meg "ő nekem a tökéletes"? Ez nem támadás, csak tényleg érdekel, mert szinte mindenki így indul neki, aztán jön a - bocsánat a kifejezésért - "pofáraesés".

2023. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
93%

#22

Igen, pontosan így gondoltam, aztán jött a valóság. Tanulságos volt. Azóta sikeresen felnőttem.

2023. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
75%

Természetesen vannak olyan helyzetek, amin már nem érdemes dolgozni. Nyilván nem azt mondom, hogy egy házasságot minden esetben muszáj megmenteni minden áron. :)


Mi mondjuk megbeszéltük már ezt, hogy ha eljutunk odáig, hogy másokra vágyunk kizárólag szexuálisan, akkor nyitott házasságra váltunk, de ebben is egyetértés van, nem mondom, hogy mindenki tegyen így, de tény, hogy sok minden könnyebb, ha nem úgy nézel a másik testére, mintha az csak és kizárólag a te tulajdonod lenne.


Azt sem állítottam egyébként, hogy én teljesen biztos, hogy 99 éves koromig házas leszek ezzel az egy emberrel, nem vagyok jósnő, de az ember alap hozzáállásán sok múlik, minden helyzetben.


Az "úgysem fog menni" hozzáállás garantáltan sikertelenséget vonz maga után.

2023. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Kései Sirató ***** válasza:
68%
A férjedet miért nem kérdezed meg, kérdező?
2023. jan. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
85%

24.


Korábban ezt írtad:


"Komolytalan, gyerekes, joggal gondolhatja bárki ilyen esetben, hogy szabad prédák vagyunk mind a ketten, akik csak épp egymással szórakoznak, amíg nem akad jobb."


Ezzel szemben most


"Mi mondjuk megbeszéltük már ezt, hogy ha eljutunk odáig, hogy másokra vágyunk kizárólag szexuálisan, akkor nyitott házasságra váltunk, de ebben is egyetértés van, nem mondom, hogy mindenki tegyen így, de tény, hogy sok minden könnyebb, ha nem úgy nézel a másik testére, mintha az csak és kizárólag a te tulajdonod lenne."


A kettő egymásnak több ponton is ellentmond, rosszabb esetben elvtelen rugalmasságot feltételez, ahol a "szabályokat" úgy alakítod, ahogy éppen jólesik. Amivel nincs baj, de akkor maga a házasság - az eredeti szabályokkal - nem működik, ha "nyitott házasság" lesz belőle, ami ellentmond az első idézetedben leírt hangzatos eszmeiségnek.

2023. jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a férjemet is, de kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ezért tettem fel a kérdést.
2023. jan. 19. 14:56
 28/39 anonim ***** válasza:
12%

Nem mond ellent, egyrészt az, hogy szexuálisan vagy érzelmileg vagyok-e szabad préda, az két különálló dolog.


Ha én 10 éve szimpla párkapcsolatban élek a "pasimmal", bárki gondolhatja, hogy abból én bármikor kilépnék, valami nem stimmel biztos, csak elvagyunk egymással. Több embert kellett visszautasítanom, amikor még nem voltunk házasok, mint azóta. Ezek teljesen felesleges körök voltak a részükről.


Másrészt a nyitott házasság sem azt jelenti, hogy bárki próbálkozhat nálam, hanem én nézem ki azt, akitől akarok valamit, de azon kívül békén vagyok hagyva. :)


A rugalmasság meg egy pozitív tulajdonság, érdemes gyakorolni.

2023. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
85%

"Ha én 10 éve szimpla párkapcsolatban élek a "pasimmal", bárki gondolhatja, hogy abból én bármikor kilépnék"


Miért gondolná ezt bárki is? Ha valaki kapcsolatban él, az tabu, ugyanúgy, mint aki házas. Legalábbis számomra ez lenne az evidencia, de párszor már itt mondták, hogy furcsákat gondolok.

2023. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
84%

Az en parom azert nosult, mert besikerult a baba egy par honapos kapcsolatban, aztan a gyerek anyja meg az egesz csalad is nyomta, hogy akkor miert nem hazasodnak. Harom ev utan (a hazassagkotesuk eveben) tonkrement, meg tovabbi harom evig kinlodtak egymas mellett.

Szerintem tartalmilag nincs kulonbseg 10 ev egyutteles es 10 ev hazassag kozott, kizarolag jogi szempontokbol van.

En mindig hazassagban kepzeltem el az eletemet, es attol, hogy neki az elso nem sikerult jol, a masodik meg lehet hosszantarto. Csokra es babavarora nem vagyunk jogosultak, tehat erre sem lehet fogni, hogy emiatt szeretnek hazassagot. Mi most vagyunk egyutt harom eve, hamarosan osszehazasodunk, en nem szultem ami miatt el “kellene” vennie. De nyilvan 27 evesen nem tudhatom mit hoz a jovo, fiatal vagyok meg messzemeno kovetkezteteseket levonni.

2023. jan. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!