Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férfiak miért nősülnek meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfiak miért nősülnek meg?

Figyelt kérdés

Igazából ez csak egy elméleti kérdés. Kíváncsi vagyok. Annyiszor olvasgatom itt, hogy sokan úgy járnak úgy, hogy sok évig együtt voltak, de mégsem, aztán a következőt pár éven belül mégis csak.


Igazából csak felötlött bennem a kérdés, mert a férjem mindig hangoztatta, hogy ő sose nősül meg. Az előző kapcsolata 10 évig tartott, nem is vette el a nőt. Én sose nyomtam ezzel őt, mivel tudtam, hogy nem akarja. Azonban 3 év után ő döntötte el, hogy elvesz. Ez miért van? Férfiak válaszára vagyok főként kíváncsi, akik sose akartak nősülni, de mégis beadták a derekukat.


2023. jan. 19. 12:04
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
74%

Bizonyos szinteken biztos úgy megy, mifelénk nem idegenekkel házasodnak az emberek hirtelen felindulásból. :))) Már 6 év elröppent, és korábban is baráti volt a viszonyunk éveken át.


A férjem is és én is mentális problémáktól mentes emberek vagyunk, jó családi háttérrel, megfelelő kommunikációs képességekkel, mind a kettőnk szülei is boldog házasságban élnek és többnyire az ismerősi körben is ez a jellemző az idősebb párok között is. 1-2 kivétel mindenhol akad persze. :)


Mifelénk az a szokás, hogy aktívan teszünk a kapcsolatunk minőségének megőrzéséért. Ha nézeteltérésünk van, asszertíven megbeszéljük és megoldjuk a dolgot.


Biztosan vannak olyanok, akik ezt nem tanulták meg, ezért sem szabad leállni olyanokkal, akiknél zűrös a háttér.

2023. jan. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
66%

11.


Ez most így nagyon szép és jó, körülbelül mindenki ezt a szöveget adja elő, amikor házasodik. Teljesen mindegy, hogy mennyi ideje ismerték egymást előtte.


És persze támogatandó ez az optimizmus, de nem lesz ilyen szép a történet egésze. 10 év múlva kíváncsi lennék miről számolsz be. Van rá egy kicsi esély, hogy akkor sem lesz vészes, de ez a kezdeti nagyhangú "Minden tökéletes!" hozzáállás el fog tűnni.

2023. jan. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha te szó szerint veszed a "minden tökéletes" kijelentést, az utalhat enyhe autizmusra, persze nem akarok egy mondatból diagnosztizálni. :) Mint írtam, a problémákat megoldjuk.


A problémakezelés egy skill. Nekünk megy, tehát nem valószínű, hogy csak úgy a semmiből elromlana a dolog addig, amíg az igény megvan a kapcsolat működésére.


Az önbeteljesítő negativizmus szintén más téma. Aki így áll hozzá, annak persze, hogy elromlik. Ha erősen arra koncentrálok, hogy biztos furán sétálok, akkor tuti, hogy furán fogok sétálni. :)

2023. jan. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
20%

13

Az ilyen emberek, mint te pont nem rendelkeznek semmi önismerettel és jól beszpják majd, amikor azt hitték a gcire asszertív kommunikációjuk mellettünk tartja a partnert. Nekem elég unalmasan hangzik :D

2023. jan. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
38%

13.


Az első két bekezdésed nagyon arrogáns.


A "problémákat megoldjuk" is az elképzelt idill része, és természetes, hogy viszonylag friss házasként azt gondolod, hogy ez mindig működni is fog. Ez működni fog addig, amíg a másik fél máshogy nem gondolja, vagy túl nagy problémával szembesültök. Könnyű addig okosnak lenni, amíg nem kerültök igazán komoly szituációba, amikor úgy igazán kijön az a viselkedés, amit az ember csak igazán stresszes helyzetben tanúsít. Persze erre azt fogod mondani, hogy te ebben is nagyon jó vagy. Vegyük úgy, hogy el is mondtad.

2023. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, ennek melyik része volt unalmas, mikor egy dologról írtam, a problémakezelésről.


Elég tartalmas kapcsolatunk van, ha neked unalmas valami attól, hogy nincs ordibálós, tányérdobálós veszekedés egy kapcsolatban, szakítással fenyegetőzés, egymás háta mögött hazudozás felesleges dolgok miatt, akkor az rólad elárul valamit.

2023. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
19%
Rólad az árul el valamit, hogy arrogánsan akarod magad igazolni ismeretlen emberek előtt. A szélsőséges példáiddal csak a fekete-fehér gondolkodásodat bizonyítod, semmi mást. :D
2023. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
29%
Asszertiv kommunikáció, skill. Hiányolom a mindset, énidő, szeretetnyelv, babaprojekt újhullámos haladó kifejezéseket.
2023. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazolom magam, reagáltam valamire, amit olvastam. Tudtommal ez egy beszélgetős oldal. :)


Kedves 15-ös, a legtöbb ember életében eleve nem történnek óriási stresszhelyzetek, amik ennyire leterhelik, hogy kifordulhat önmagából, de nyugodtan írhatsz példákat.


Munkahely elvesztése? Haláleset a családban? Esetleges harmadik fél, aki miatt felüti a fejét a féltékenység? Ezek mind az élet velejárói, amiket minden ember megtapasztal előbb-utóbb, nem gondolom őket kezelhetetlen dolgoknak.


Vagy mire gondolsz mégis, mert azt mondjuk nehezen tudom elképzelni valóban, hogyan reagálnék, ha egy meteor csapódna a házunkba, amit valamiért nem fedezne a biztosítás és mindent újra fel kellene építeni.

2023. jan. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
92%

Régen azt mondták, hogy a jó házasságokat az idő igazolja.

Nah, ez az ami ma már nem igaz. A házasságok fele válással végződik, a másik felében meg sok olyan házasság van ami csak "kényszerből" van fenntartva akár évtizedekig (már rég szétmentek volna csak ott a hitel, nem lenne hol lakni, kifogásként a gyerekre hivatkozva jobb a meleg sz@rban, szeretőt tartanak, nem akarnak a vagyonon osztozkodni stb).

Ma már elenyésző (de azért van néhány) a 10-30 éve tartó jó házasság.

Dr. Hevesi Kriszta szexuálpszichológus szerint eleve 5 évre kellene házasságot kötni, és aki úgy érzi hogy jó a házassága, az 5 évente megújíthatná, mert van az úgy, hogy a 10. évben "romlik el" az ami előtte jónak mondható volt.

2023. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!