Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Azok közül, akik egyházi házasságot is kötöttek, kevesebben válnak el, mint akik csak polgárit?
#3
Ez igaz, de a hagyományos társadalmakban, amikor az egyházi törvényeket hozták a család volt az ember életben maradásának egyetlen esélye, így annak az egységéért minden áldozatot meg kellett hozni.
Mivel sokan csak a díszlet miatt kötnek házasságot, mások meg tényleg komolyan gondolják, így szerintem erről nehéz bármilyen statisztikát csinálni. A cél az lenne, hogy minél felkészültebben kössenek a párok házasságot. Nekem egy pap ismerősöm régebben még azt mondta, hogy sajnos lehetséges, hogy az egyházi házasságok akár fele igazából nem érvényes. Sokan házasodnak nyomás alatt, mert a nagymama szeretné, vagy nem gondolják komolyan a házassági fogadalmat.
"Eleve ott is baj van a gondolkodásmódban, hogy a válás "rossz". Van amikor jobb mindkét, sőt még a gyerekeknek is."
Nem egy fedél alatt élni lehet - sőt szükséges is - az Egyház tanítása szerint, ha pl. az egyik szülő kárt okoz a gyereknek vagy a házastárs a másik félnek. De ettől még teológiai értelemben maga a házasság nem felbontható. Kimondható, hogy eleve nem jött létre (mert mondjuk a házasfelek nem gondolták komolyan vagy pl. az egyik tag kényszer alatt állt), ezt hívják anullálásnak, de felbontani nem lehet. Mármint a katolikus, szentségi házasságra értem ezt.
#8
Igen, a különélés teljesen bevett gyakorlat vallásos házaspárok esetén. Az újraházasodás viszont nem engedélyezett és inkább ez szokta jobban zavarni az embereket, mert az eseteket többségében volna igény új párra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!