Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez így tényleg rendben van?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez így tényleg rendben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Amióta megszületett a kisfiunk, férjemmel sokszor vitázom. Legtöbbször a kisgyerek miatt, mert nem foglalkozik vele, vagy ha igen, az kimerül a tv nézésben. A házi munkában nem segít SEMMIT. Nem túlzok, tényleg még maga után sem hajlandó elpakolni, letörölni, eltenni.

Mostanában sokat gondolkodtam ezen, én kb cseléd vagyok. Egy házi rabszolga, aki azért él, hogy takarítson, elpakoljon, gyereket nevelje, rendezze, semmit sem tud a gyerekről, se fürdetés, se semmi :( néha lemennek játszótérre, egy órára bírja. A gyerekünk öt éves. Én már azelőtt is egyedül vittem a háztartási dolgokat, de akkor bírtam is, szerettem is, de nem volt gyerek. Gyerek mellett már nem bírom, pedig öt éve csinál úgy, hogy férjem még egy morzsát sem takarít le maga után, ott hagyja a szennyes tányérokat is maga után. Elegem lett. Kíváncsi vagyok, mit gondoltok : férjem szerint az a magyarázata erre, hogy ő sokkal többet keres, mint én. Hozzá teszem, dolgozom nyolc órában, becsületesen. Nem büdös a munka.

De tényleg igaza van? Azért, amiért ő jóval többet keres (havi másfél millió) én minimálbér, ezért minden az én dolgom??? Megmutatom neki a válaszokat, kíváncsi vagyok, mennyi ember ért vele egyet.


2022. okt. 30. 18:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Ha neked megfelel egy alárendelt viszony!

Anyagi téren nem lehet rá panasz, de attól a férjed még egy paraszt!😀

2022. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

"még egy morzsát sem takarít le maga után, ott hagyja a szennyes tányérokat is maga után"


Akkor hagyd ott, ne pakolj el utána. Majd ha nem lesz tiszta ruha, meg tisza tányér amiről ehetne.. megembereli magát.


1,5 millából futja egy bejárónőre napi pár órában, aki a házimunkát megcsinálja.

2022. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Sunshinedoll ***** válasza:
94%

Szerintem is szégyen férfi az ilyen, aki a feleségéről és a gyerekéről nem tud gondoskodni.

Az, hogy ő többet keres az nem elfogadható magyarázat, hiszen Mindketten dolgoztok teljes állásban, ugyanannyi szabadidőtök lenne elvileg a házimunkára.

Ha ennyire jól keres, akkor vegye le a válladról a terhet azzal, hogy fizet hetente egy takarítónőt és fogad egy alkalmi szakácsot, meg dadust a gyereknek, akkor elfogadható lenne a magyarázata. De így, hogy mindketten dolgoztok, nem az.

Ez egy lusta, nemtörődöm, arrogáns kifogás.

2022. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Hm, az is probléma, hogy neked nem segít a háztartásban, de az meg egyenesen bűn, hogy a gyerekével nem foglalkozik!

Úgyhogy sajnos arra gondolok mint te, cselednek tart.

Tanácsom hogy, ha nem változik meg akkor szépen gyerekestul hadd el, elvégre egyikotok se ér számára semmit!

2022. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%

Ha ennyit keres, se nem foznek, se nem takaritanek,se nem mosnek.

Takaritas havi 40ezer

Patyolat havi 40 ezer

Kararendeles 40.ezer per felnott ( ebbol fele anyagkoltseg) tehat ket felnottre fozes 40 ezer per ho.

Azaz havi 3x40.000 ft erteku munkat csinalsz. 120.000 ftot szedjel ki belole, de ne tudja hogy nem te dolgozol,mert konnyebben lapatra tesz. Titokba jojjon a takarito, a rendelt kajat hajitsd egy fazekba, titokba vidd a mosast patyolatba es vasaltan hozd haza.

2022. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
23%
Nincs még korán az esti meséhez?
2022. okt. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van igaza, mivel te is dolgozol, a többinek is közösnek kéne lennie. Akkor lenne érthető, ha tiéd lenne a házimunka, ha ő tartana el és nem lenne más dolgod, de azért akkor is normális esetben foglalkozna azért a gyerekkel. Lehet ő többet keres, de ez nagyon nem egyenértékű azzal, hogy otthon mindent te csinálsz. Viszont várható volt, hogy ez lesz, mert gyerek előtt se csinált meg semmit és ezt várja most is, az meg láthatóan nem érdekli, hogy te ezt hogyan bírod.
2022. okt. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Nem mentegetni akarom, - isten ments, de épp építjük a házunkat. Mondjuk már másfél éve. Arra mondja, hogy oda kell a pénz, se bejárónő, se kaja rendelés nincs.

Kezdek undorodni tőle, büdösnek és igénytelennek érzem, igaz, hogy nem úgy öltözik, mint én várnám, de haza ér, szana-szét szórja a ruháit, a fürdőben sem rak rendet maga után, azt gondolom, egy normális igényes ember nem érezné jól magát, hogy ott hagy mindent, tehát kéne neki egy egészséges igénynek lennie benne, a normális életkörülményre. De benne nincs, nem tudom gyerek előtt miért nem tűnt fel :(

Ha beteg vagyok, egy teát nem képes főzni, ha mondom, hogy fáj a derekam, nem mondja, hogy pihenek le, majd ő befejezi a teregetést. Amikor konkrétan megkérem valamire, pl porszívózzon fel, iszonyat balhét rendez, hogy ő fáradt, azért vagyok én, hogy csináljam a házi munkát, ez (is) a dolgom, és direkt úgy csinálja, hogy ne legyek elégedett, tehát nem alapos, csak ahol szem előtt van a kosz, azt porszívózza, de pl másik helyiségbe már nem megy át, az asztaltól nem húzza félre a székeket stb. Ez nekem nem segítség.

2022. okt. 30. 19:01
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatotok kicsit olyan mintha egymás mellett élnétek, de semmi érzelem és igazi családias légkör!
2022. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hát én választottam, igen. Bár nem akartam így élni.
2022. okt. 30. 19:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!