Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan nő manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még olyan nő manapság, aki úgy veszi fel a nevét házasság után, hogy pl Kovács Ádámné?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 12:38
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
55%

"Egyébként téves elképzelés, hogy a -né azt jelenti, hogy a "tulajdona", nyelvészetileg ez nem így van."

Soha senki nem állította, hogy nyelvészetileg birtokos viszonyt fejezi ki. Maga a jelenség, hogy a férfivel megy tovább a családnév, és hogy a feleség nevének ki kell fejeznie, ki a férje, olyannyira, hogy a saját leánykori neve már nincs is benne (mert bizony ugyanolyan elvárás volt, mint asszonyként bekötni a fejed), a fordítottja pedig, hogy a férj akár csak a feleség családnevét felvegye, teljesen elképzelhetetlen volt - ez bizony azokból az időkből származik, amikor a férfi volt a megkérdőjelezhetetlen családfő, a nő pedig az alárendeltje.

2022. okt. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Elnézést ha már volt a kérdés, nem olvasgattam itt eddig.


Nem a “né” miatt gondoltam én sem az “elnyomást”, hanem hogy a nő saját neve eltűnik és csak a férfié szerepel.


Természetesen továbbra is úgy veszi fel a nevét mindenki ahogy akarja, nem kell ezt ismételgetni mert nem is írtam hogy ne tegyék.

2022. okt. 15. 11:26
 33/37 anonim ***** válasza:
66%
Manapság nem veszik így fel a nevüket a nők. Legalábbis ritka mint a fehér holló. Sőt az ezt felváltó "Kissné Nagy Eva" sem jellemző már. -kis falukban sem-. Helyette a kotojeles, illetve a lanykori meghagyasa vagy a férj vezetek neve + a nő keresztneve.
2022. okt. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon ritka már ez, legalább is felénk. Egyre több aki nem veszi fel vagy még a csak a másik vezeték nevét veszik fel, amiből nem derül ki, hogy házas. Szerintem ez a kettő a legtöbb vagy mindkettő felveszi a másikat( barátnőm 3 hete ment férjhez, így vették fel és 40 felettiek), vagy a férfi a nőét. Nagyon ritka a né végződő, pedig én is bőven 40 felett vagyok.
2022. okt. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 kriszpo ***** válasza:
54%
Van.
2022. okt. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
74%
Májusban házasodtunk, én Kissné Nagy Éva formában vettem fel a férjem nevét.
2022. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%
Az exem felvette a családnevem a lánykori neve elé. A feleségemnek szép hosszú neve van, de az én családnevem nélkül. Ez picit bántott, de csináltattam egy számmisztikai elemzést. Jól tette, hogy megtartotta a saját nevét...
2022. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!