Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan nő manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még olyan nő manapság, aki úgy veszi fel a nevét házasság után, hogy pl Kovács Ádámné?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 12:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ismerek ilyet. Falun többet találni, városban meg a hagyományos családmodellben nevelt, konzervatívabb nők ilyenek.
2022. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Számomra ez nagyon fura. Nem érzik úgy vajon, hogy ezzel ők megszűntek létezni és csak a férfi tulajdonaként vannak számon tartva?
2022. okt. 13. 12:41
 3/37 anonim ***** válasza:
73%
2: Nem. Gyk-ról tudok kiindulni, a legtöbben ilyenkor ki vannak akadva, hogy "jaj, ez a liberalizmus... ez csak egy szép hagyomány, ez nem azt jelenti, hogy a tulajdona vagyok, hanem hogy összetartozunk". Pedig ha logikusan végiggondolja nyelvészeti szempontból, DE. Konkrétan azt jelenti. És ha az összetartozásra jön egy kérdés, hogy oké, de akkor miért nem mindkettő nevét... akkor meg jön a "liberál hópihe... még szép, hogy nem veszi fel a nevem, mert ő a FÉRFI".
2022. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező lehet, hogy van benne valami amit mondasz, de akik őszintén tisztán szeretik egymást, azoknál szerintem egyáltalán nem jön elő ilyen gondolat, csak külső szemlélőként :D

Bár én megpróbálnam lebeszélni, ha a nő igy akarna hozzám jönni, mert nekem nem tetszik, legyen meg az ő keresztneve (esetleg mindkettő is), mert úgy tetszik nekem, de mindenki más, ezen nyilván nem akadnak fenn túlságosan.

2022. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Én is szerettem már tisztán, őszintén de akkor is így gondoltam.
2022. okt. 13. 13:01
 6/37 anonim ***** válasza:
29%

Persze, hogy van. Miért ne lenne?

Így egyébként a doktori címet is megkapja az illető: Dr. Kovács Ádámné.

Vagy ha ragaszkodik a lánykori nevéhez, akkor: Dr. Kovácsné Nagy Mónika.

2022. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
De, ugy erzik. És kb ez a lényeg. Ők ezt akarjak. Hogy őt onnantól úgy azonositsák mint xy felesege
2022. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy nincs ma már ilyen, mert nehéz elképzelni hogy egy nő önként eldobja a saját nevét és ezentúl valakinek a “néjeként” éljen tovább. És ha így mutatkozik be, hogy szólítsam? Logikátlan és indokolatlan az egész.
2022. okt. 13. 13:06
 9/37 anonim ***** válasza:
68%
#6 nagyon rosszul tudod. A saját jogán doktori nevet viselő nők Kovácsné Dr. Kiss Arankák. A Dr. Kovács Ádámné azt jelenti hogy Dr. Kovács Ádám felesége vagy, de te attól még lehet hogy kozmetikus vagy.
2022. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
49%

#9


És ez miben különbözik attól, amit én írtam? (Azon kívül, hogy pasi vagyok, tehát rám a példa nem vonatkozik?)


A doktori címet megkapja. A doktori fokozatot nem. Azt mindenki tudja, hogy neki nincs végzettsége, de magát a címet viselheti, mint egy büszke feleség, akinek pl. főorvos a férje.

2022. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!