Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan nő manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még olyan nő manapság, aki úgy veszi fel a nevét házasság után, hogy pl Kovács Ádámné?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 12:38
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
90%
#9 #10 szerintem is ugyanazt írtátok
2022. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
49%
Én csak azt nem értem, kérdező, hogy téged ez miért zavar. Neked nem kell így felvenned, és fogadd el, hogy más esetleg másképp gondolkodik.
2022. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
76%
#10 ja hogy te úgy értetted hogyha férjhez megy egy dr-hoz? Akkor jót írtál. Én úgy értelmeztem hogy ha Dr. Kiss akárki férjhez megy és -né lesz, akkor dr. Kovácsné lesz, erre írtam hogy nem így van :)
2022. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
71%

az viszont külön vicc, ha mindketten doktorok.

ez esetben hivatalosan úgy nézne ki, hogy

Dr. Kovács Ádámné Dr.

(nem vicc, az egyetlen fiatal nőismerősöm, aki felvette a férje teljes nevét, direkt rákérdezett házasságkötéskor, ugyanis akkoriban még mindketten tudományos pályán voltak)

2022. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Én elfogadom, nem mondtam, hogy senki ne vegye fel így:) csak érdeklődök, azt hittem erre van az oldal 🤷🏻‍♀️
2022. okt. 13. 13:15
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
#14 ezért is tartják meg általában a doktorok a lánynevüket. Ritka a -né Dr. XY. Én ismertem egy ilyet személyesen, nem volt doktor a férje, őt végül annyira irritálta hogy mindenki Dr. Kovácsnét keresi telefonon meg úgy általában, hogy levetette a Kovácsnét. Jó drága buli volt, nemcsak az összes iratát hanem a hivatalos dolgait, számlatömbök, pecsétek, mindent le kellett cserélnie.
2022. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
76%

Nálam az iskolákban régen a kémia tanárnőnek volt ilyesmi neve, mint a Dr. Kovácsné Nagy Melinda, onnan vettem a példát. Első órán mikor bejött, így mutatkozott be. Az osztályfőnök már teljesen átvette a férje nevét, bár neki nem volt. Dr. a neve előtt, mint a kémia tanárnő esetében.


Én egyikükön sem éreztem azt, hogy ezek elnyomott nők lennének, sőt, kifejezetten domináns, határozott nők voltak. A kémia tanárnő pl. ismert volt a szigoráról.

Még azt is el tudom képzelni, hogy otthon ők voltak a vezetők.


Nem mindig kell belelátni többet ebbe a témába, mint aminek látszik.


#10 voltam.

2022. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
60%

Nem a nyitóddal van a gond, hanem a 2-es kommenteddel.

Te a férjed tulajdonának éreznéd magad, ha így vennéd fel a neved, ezért nem így veszed fel. Más meg nem érzi annak, hanem ezt érzi szokványosnak, ezért így veszi fel. Miért kéne másnak ugyanazt éreznie, mint neked?

2022. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
91%
#15 amúgy vannak még, én is meg szoktam lepődni ha látom pl. fb-n kommenteknél. Pedig már az én időmben se volt divat, legalábbis Budapesten, 42 vagyok, talán 3-4 olyan volt osztálytársam van akik ilyen full asszonynéven vannak. Mi olyan 10-15 éve kezdtünk férjhezmenegetni.
2022. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Nem kell másnak így éreznie, csak költői kérdésként feltettem, hogy vajon nem érzi e úgy.

Miért kell belém állnod olyanért amit el sem követtem?

2022. okt. 13. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!