Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan nő manapság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még olyan nő manapság, aki úgy veszi fel a nevét házasság után, hogy pl Kovács Ádámné?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 12:38
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
33%

"A saját jogán doktori nevet viselő nők Kovácsné Dr. Kiss Arankák"



Illetve Kovacs Adamne dr.



38F incel

2022. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
70%

"Nem érzik úgy vajon, hogy ezzel ők megszűntek létezni és csak a férfi tulajdonaként vannak számon tartva?"


Ugyan én a "még rosszabb" Kovács Ádámné Kiss Éva formában fogom felvenni a nevem, de nem érezném úgy, hogy megszűnnék létezni akkor sem, ha Kovács Ádámné lennék. Az összes létező papíron ugyanis ugyanúgy szerepel a lánykori név is.


"És ha így mutatkozik be, hogy szólítsam? Logikátlan és indokolatlan az egész."

Egy hivatalosan Kovács Ádámnét sem ismerek, aki így mutatkozna be.

Anyukám Kovács Évaként szokott bemutatkozni mindenhol. Más meg úgy, hogy pl. Kovács Ádámné Éva.

A hivatalos házassági név és hogy mit használsz a hétköznapokban az nem feltétlen ugyanaz.

Hozzáteszem, a nem Kovács Ádámnék között is van erre példa. Több "kötőjelest" ismerek, aki szintén nem mondja végig a hivatalos nevét bemutatkozáskor.

2022. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
70%

Vannak, méghozzá nem is kevesen.

Én (F) régebben sem tartottam valami igazságosnak, tényleg olyan, mintha onnantól a nő a férfi alárendeltje lenne. (Szinkronban az "uram" kifejezéssel.)

De vannak, akik ehhez ragaszkodnak. Több okból is lehet.

- Hagyomány. Régen ez volt a szokás, és vagy saját akaratból, vagy mert másoknak akarnak ezzel megfelelni, de inkább maradnak ennél a névviselési lehetőségnél.

- Ideológiából. Ahogy #3 is kifejtette.

- Mert a (elnyomó és hatalommániás) férj ragaszkodik hozzá.

2022. okt. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kérdés azért született mert tegnap így mutatkozott be nekem egy nő, de ő már idősebb volt. Nem tette hozzá a saját keresztnevét, így tényleg nem tudtam hogy szólítsam. Persze meg is lehet kérdezni, tudom.

2022. okt. 13. 13:37
 25/37 anonim ***** válasza:
53%

#21 igen, úgy is. De az azért még ritkább. Ha már valaki tanult akkor nem nagyon akarja elveszíteni a nevét. És az emberek elég nagy része nem tudja a különbséget és Dr Kovácsné lesz belőle mint az ismerősömből is.

Egyébként én szinte csak sajátnéven praktizáló orvosokra emlékszem még gyerekkoromból is, pedig ők már ősöregek voltak harminc éve is, mégse nék voltak. Ügyvédek se szoktak nék lenni.

2022. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés azért született mert tegnap így mutatkozott be nekem egy nő, de ő már idősebb volt. Nem tette hozzá a saját keresztnevét, így tényleg nem tudtam hogy szólítsam. Persze meg is lehet kérdezni, tudom."

fiatalabb nővérkék nálunk ilyen esetben "férj vezetékneve + néni" kombót használják, ha a teljes név túl távolságtartó lenne.

pl. ha csak annyit tudnak a páciensről, hogy Kovács Ádámné, akkor "tessék, Kovács néni, hoztuk az ebédet, stb."

2022. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
76%
Mi magunk közt az ilyeneket "Józsi néninek" hívjuk. Ofjoseph.
2022. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
35%
Nem hiszem hogy a Kovács Ádámné = Kovács Ádám tulajdona annyira népszerű névválasztási forma lenne manapság. Mostmár a kötőjeles vezetéknév a trend.
2022. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
74%
Minden héten van itt ilyen kérdés. Mindenki úgy veszi fel ahogy akarja. Anyám 35 éve "né" nélkül vette fel, szóval nem...nem az elnyomás miatt volt/van ez. Hanem a megszokás miatt
2022. okt. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként téves elképzelés, hogy a -né azt jelenti, hogy a "tulajdona", nyelvészetileg ez nem így van.

A -né nem más, mint a "nő" szónak a módosult variációja. Eredetileg foglalkozásoknál használták így, pl. szakácsné = szakácsnő = szakács, aki nő. Ma már elválik, mert szakácsnőnek hívjuk, aki szakács és nő. A szakácsnét meg inkább úgy használjuk, hogy egy nő, akinek a férje szakács.

Persze, ha nagyon bele akarjuk látni az elnyomó férfiuralmat, akkor bele lehet, hiszen hagyományosan a férfi vezetéknevee lesz házasság után a család neve is, a gyerekek is hagyományosan az ő vezetéknevét kapják. De ez Európában mindenhol így van/volt. Angliában is használják a "Mrs. John Smith"-t hivatalos formában.

2022. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!