Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság és döntés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság és döntés?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár héten olvastam több kérdést és azokra pár választ amin elgondolkodtam. Én arra lennék kíváncsi, hogy van-e valóság alapja.


A téma a párkapcsolat és a hazugság, hogy a problémáink zöme azért van mert hazudunk magunknak. Én ezen még mélyen nem gondolkoztam, de pár napja igen. Igen, rájöttem hogy igaz a dolog.


Szóval, közületek kik érzik úgy, hogy megnősültek, férjhez mentek, de valahogy mást vártak? Éreztétek már előtte is azt valahol mélyen, hogy nem ő az igazi? Abban bíztatok hogy megváltozik, vagy majd az élet hoz pozitív változást? Vagy arra gondoltatok hogy jól megvagytok, jobbat nem találsz? Viszont pl. az érzelmi vonal, vagy a szexuális életetek nem az igazi. Esetleg erőszakos vagy nárcisztikus, amit belül sosem fogsz tolerálni, de a mindennapi életben a felszínen nem mutatod ki?


Gondolatban eljátszottatok milyen lenne egy ideális társ a jelenlegi helyett?



2022. okt. 11. 11:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek 20-assal :) Anno 40 évesen váltam gyerekkel. A választék a milfekre utazó fiatalokból állt, korombeliekből meg voltak a nem véletlenül magányos farkas nárcisztikusok, akik ígérnek fűt-fát, de inkább csak összejárogatósat keresnek, mert alkalmazkodni már nem tudnak, és az elvált apák. Szóval ebből még az utóbbi alkalmas családi életre. Ha! akarja, vagyis ha fel tudta dolgozni (mondjuk nem tőlem várja, hogy megbocsássak, hogy megcsalta az asszonyt), és ha nem pipiket kerget tininek képzelve magát. A francot akar adoniszokból válogatni az ember lánya, örül, ha életképeset talál, aki érzelmek helyett nem valami üzletet akar kötni, de nem is lelki roncs. Szexre persze akad fiatalabb is bármennyi, azzal tényleg nehéz versenyezni, mert a kereslet is jóval kevesebb női oldalról (bár van persze). (És kihagytam, vannak még az 50-es, sőt 60-as férfiak, akiknek most jutott eszébe, hogy még gyereket szeretnének és mivel a 30-asok már nem állnak szóba velük, talán beérik egy utolsó pillanatos 40-essel.)
2022. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
20-as vagyok. Saját tapasztalatból írtam. Idén 45 évesen házasodtunk a 43 éves elvált, 2 gyerekes férjemmel. Én egyébként pont "ilyet" kerestem. Se fiatal, se öreg, se gyerektelen ne legyen. Én már nyilván nem akartam több gyereket, illetve azt se, hogy a gyerektelen hapsi ne tudja átlátni, mit jelent ha gyerekem van és nemcsak ő van a világon.
2022. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#21 és hol találtak meg a milfekre utazó fiatalok? Illetve hol találhatók ilyen milfek? Tudatosan ismerkedtél (pl. társkereső)?
2022. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#14

A 13.válaszoló vagyok, 25 és 26 évesek vagyunk.

2022. okt. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Szintén racionális vénával vagyok megáldva, elemzek mindent. Túlságosan is. A férjemmel 7 éve vagyunk együtt, nemrég lettünk szülők.

Az elején volt bennem ilyen érzés, ha igazán őszinte akarok lenni. Szerettem őt, de nehéz volt összeegyeztetnünk a napjainkat, így már viszonylag korán, még összeköltözés előtt felütötte a fejét, hogy lehet hagyni kéne a francba az egészet. Aztán gyorsan fordult minden, összecuccoltunk és kiderült, hogy igazából működünk, ráadásul jól működünk annak ellenére is, hogy vannak alapvető különbségek. Amit így 7 év távlatából megtanultam az az, hogy egy valami állandó az pedig a változás. Van hogy nagyon jók vagyunk együtt minden téren, majd van hogy nincs egy darabig intimitás, vagy elfordulunk egymástól egy kis időre, aztán megint "összefúj minket a szél". Mindezt úgy, hogy mindig együtt, egyben vagyunk, ez talán a kevésbé "elemzőknek" fel sem tűnne a saját kapcsolatukban.

Amikor megismerkedtünk a férjem egy igazi bulihuligán volt, akinek ezen énjével én nem tudtam azonosulni. Jelenleg óriásit fordult, teljesen mások kötik le, mint akkor és néha csak meresztgetem a szemeim, miközben megkérdezem tőle: ki vagy te? :D Ő úgy változott ennyi idő alatt, hogy egy irányban haladunk érzelmileg, de sokszor elgondolkozom, hogy mivan ha a következő 7 évben ez majd inkább ellenirányú lesz. Vajon visszatudnánk-e rángatni, vagy mit gondolnék akkor a közös életünkről?

Azt érzem, hogy értelmi és érzelmi síkon nagyon is klappolunk és hülye lennék ezt eldobni. Az intimitás viszont nem olyan, amilyet megálmodik magának az ember lánya és ezt még nem sikerült megoldanunk és nem is látom egyelőre a kiutat. Nekem is sok a kérdés emiatt a fejemben, de valahogy nem érzem azt, hogy ez olyan boldogtalansági faktor lenne ami miatt el kellene hagynom akár.

2022. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én régebben voltam így.

Most van egy csodálatos férjem, és bennem nincsenek ilyen érzések, és elmondása alapján (mi MINDENT megbeszélünk) benne sincs. Olyan érzés, hogy megtaláltad az igazit, jó helyen vagy. Elégedettség, egyáltalán soha nem gondolkoztam a váláson, sőt soha nem kételkedtem benne. 7-éve vagyunk házasok, 9-éve vagyunk együtt.

Viszont volt előtte egy srác, ugyanúgy éreztem mint te. Elég sokáig voltunk együtt, jó ember volt nem volt vele gond, el is jegyeztük egymást, de egyszerűen ott volt ez az érzés, valami nem kerek, nem vagyok teljesen boldog.

Én vagyok az a tipus, aki racionálisabb a mostani kapcsolatomban is, és racionálisan tökéletes volt a srác amúgy, de gy megfogalmazhatatlan dolog hiányzott belőle. Még kapcsolatban voltunk, mikor találkoztam a férjemmel, még semmi se történt köztünk mert nyilván megcsalni nem akartam a srácot tehát, semmi se volt köztünk mégis szakítottam a sráccal mert tudtam hogy a férjem kell, nincs mese, vele leszek boldog. És lasd, így is lett.


Amúgy, ha belegondolok a múltunkba, a férjem kb ugyanúgy nőtt fel mint én. Nagy szegénységben, de hatalmas szeretetben. Lehetséges, hogy a hasonló múlt miatt egészítjük ennyire ki egymást, de amúgy nagyjából ugyanaz a véleményünk a vilagról, politikáról, gyermeknevelésről stb. Lehet azért vagyunk ennyire jók együtt, mert állandóan beszélgetünk. Nem a munkahelyen meg ilyesmi, de ha itthon vagyunk folyamatosan beszélgetünk. Nincsenek kínos témák, bármit megtudunk beszélni, ezt sokszor nem látom a kapcsolatokban, körülöttem.

2022. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!