Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság és döntés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság és döntés?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár héten olvastam több kérdést és azokra pár választ amin elgondolkodtam. Én arra lennék kíváncsi, hogy van-e valóság alapja.


A téma a párkapcsolat és a hazugság, hogy a problémáink zöme azért van mert hazudunk magunknak. Én ezen még mélyen nem gondolkoztam, de pár napja igen. Igen, rájöttem hogy igaz a dolog.


Szóval, közületek kik érzik úgy, hogy megnősültek, férjhez mentek, de valahogy mást vártak? Éreztétek már előtte is azt valahol mélyen, hogy nem ő az igazi? Abban bíztatok hogy megváltozik, vagy majd az élet hoz pozitív változást? Vagy arra gondoltatok hogy jól megvagytok, jobbat nem találsz? Viszont pl. az érzelmi vonal, vagy a szexuális életetek nem az igazi. Esetleg erőszakos vagy nárcisztikus, amit belül sosem fogsz tolerálni, de a mindennapi életben a felszínen nem mutatod ki?


Gondolatban eljátszottatok milyen lenne egy ideális társ a jelenlegi helyett?



2022. okt. 11. 11:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
53%

Én az ideális férfihoz mentem hozzá. Soha egy percre nem merült fel bennem kétely, hogy hozzámenjek-e és azóta sem. Szerencsés vagyok, hogy egymásra találtunk. Igaz, későn találkoztunk, 40+-osan, idén volt az esküvőnk.

Ha visszagondolok korábbi kapcsolatokra, ott nem volt házasság, de mindig volt is a hú de szeretem, de... érzés. Itt nincs.

2022. okt. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%
Igen, volt amikor tudtam, hogy nem lesz ez jó, de én a családomtól menekültem. Nem volt ilyen lehetőség, hogy elköltözök, mert apámnak voltak kapcsolatai, zaklatott volna. Próbáltam normális családi életet élni vele, de nem ment. Elváltunk.
2022. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt kétségem, de elvárásom se, mégis elváltunk. Mondjuk önismeretem sem volt, csak hitem. Most inkább fordítva van. Talán inkább sajnos.
2022. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt érzem. Jó minden, de mégsem vagyok teljes.
2022. okt. 11. 12:50
 5/26 anonim ***** válasza:
88%
Én eleve nagyon racionális ember vagyok, nem az érzelmeimre hallgattam, hanem végiggondoltam ésszel mindent. Tudom, másoknak ez a furcsa lehet. Számba vettem a koromat, lehetőségeimet, tulajdonságaimat, és az övéit is, a saját szempontjaimnak megfelelt, és úgy láttam, hogy összeillünk. Így nálam a szerelem előbb volt kizárva, mint az, hogy erőszakos, nárcisztikus ember legyen. A kimenetelt még nem tudom, 3 éve vagyunk házasok. Inkább harmóniának mondanám, mint szenvedélyes szerelmi kapcsolatnak, ami köztünk van. Eddig működik. (korábbi párkapcsolataimnál éreztem, hogy ezt a valami nem stimmel érzést, de nem tudtam, hogy mi, vége is lett mindkettőnek)
2022. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

#1: térjünk erre vissza 3 év múlva…

Én rengeteget dolgoztam önismerettel a kapcsolatunkon, párterápián is voltunk közösen, meg egyénin mindketten, és be kellett látnom, hogy a párkapcsolati gondjaink 95%-ának a kulcsa bennünk van. De nem azért, mert próbálunk rózsaszínben látni valamit, ami nem az, azt megoldják a hormonok. Hanem mert olyan jelrendszert hozunk a családunkból, gyerekkorunkból, ami a másik jelrendszerével köszönőviszonyban sincs. Így vagy úgy értünk valamit, vagy meghatározott érzéseink ébrednek a másikkal való együttélésben és ezek olyan mélyek és annyira messze vannak a tudatos szinttől, hogy önismeret nélkül csak dróton rángatnak, kényszerpályára küldve bármilyen kapcsolatot.

És aztán jönnek azok a problémák, amik azért vannak, mert a másik fél nem tud/akar szembenézni a saját hasonló mumusaival. Innen nincs tovább számunkra, ezen nem lehet önmagunk fejlesztésével hatékonyan változtatni, csak minimálban.

2022. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
6-nak: Térjünk. Együtt élünk 3 éve, de újabb 3 év elteltével átbeszéljük, benne vagyok:)
2022. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
6-os. Fantasztikusan jól megfogalmaztad! Pontosan így van, a saját családom és a páromé teljesen más. Hiába vagyunk egyénenként jók, normálisak, a jelrendszereink különbözőek. Sőt, még együtt is jók vagyunk, de ott a legmélyebb pontokon már nem. A bajok forrása ez lehet. Lehet szuper élet, szuper egzisztencia, szuper figyelmesség, szuper külső, ha a leglényegesebb szálakon nincs kapcsolódás. Le is lehet élni így egy életet, de ott lesz a hiányérzés. Aztán ott lesznek a pótcselekvések, meg az érdeklődés a pszichológia iránt, meg az állandó teperés hogy bölcsebbek legyünk.
2022. okt. 11. 13:27
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

A házasságomban nem volt/nincs ilyen, tudom kihez mentem hozzá, és nem hazudok magamnak a hibáiról sem.

Viszont mindez azért tudott történni, mert a korábbi kapcsolataimban rendszeresen volt ilyen. Pont azt csináltam, amit a kérdésedben leírtál: hazudtam magamnak vele kapcsolatban. Első komolyabb kapcsolatomban már fél év után éreztem, hogy nem illünk össze, de bemagyaráztam magamnak, hogy meg tud ez még változni. A legnagyobb gondom az volt vele, hogy nem volt semmiféle ambíciója (de olyan szinten, hogy tudta, hogy az akkori fizetéséből nem tudta ellátni magát, és még csak hosszú távú tervei sem voltak annak megváltoztatására). Mégis, ha már elejtett valami ábrándozós fél mondatot arról, hogy "mi lenne ha" (pl. másik munka, vagy szaktudás szerzése, előléptetés, stb.) arról én bemagyaráztam magamnak, hogy neki célja elérni azt az álmot, hogy előbb-utóbb megteszi és minden rendben lesz. Másfél évig húztam, mire feladtam.

Aztán jött másik pasi, másik hiba, amiről bemagyaráztam magamnak, hogy nincs ott, vagy majd csak helyrejön idővel, stb. Elég hosszas önismerkedés (nem teljesen önismeret-fejlesztés, mert nem követtem semmiféle útmutatást, csak sokat gondolkodtam egyedül a gondolataimon, érzéseimen) után jöttem rá, hogy ezt csinálom tudat alatt. Akkor megígértem magamnak, hogy innentől majd tisztábban látok. Ez többé-kevésbé ment a következőkkel, a férjemben így már biztos tudtam lenni.

2022. okt. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek miért hazudunk önmagunknak? Egyre többet gondolkozom a témán, és arra jöttem rá hogy én félelemből hogy nem tudtam volna mást találni. 14 éve vagyunk együtt, összeházasodtunk, de van egy dolog ami sosem fog megváltozni, és ez nagyon zavar. Ma már gyerekek vannak, nem fogunk elválni mert a gyerekek érdekei előrébb vannak. Nincs veszekedés vagy agresszió, semmi káros szenvedély. Az a dolog bennem él, ő ezt lehet észre sem vette. Az a baj, hogy alapvetően különbözők vagyunk, abban a témában ellentétek vagyunk. Nekem azóta nap mint nap hiányérzetem van. Azt érzem elpazaroltam az életem.
2022. okt. 11. 14:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!