Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretem a férjem. Van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretem a férjem. Van valaki még így?

Figyelt kérdés

Több mit 8 éve vagyunk együtt. Két gyerekünk van, kicsik.

Most vettünk házat, hitel, stb.

Nyilván hosszú távra terveztünk. Nem is arról van szó hogy elhagynám. Mostanában biztos nem. De le lehet élni így egy életet? Nagyanyáink sem váltak el, hanem ha összeházasodtak, úgy maradtak, meg szokták egymást.

De az évek alatt, leginkább ahogy jöttek a gyerekek, onnan kezdve vált világossá hogy mennyire életképtelen. Semmit sem akar, semmit sem csinál, a gyerekkel akkor játszik csak, ha kedve van, ha a gyerekek nem mennek oda hozzá, csak a telefonját nyomogatja egész nap.

Mindent én csinálok. Amit vettünk házat, felújítjuk, és mindent én találok ki, szervezek meg, munkásokat keresek. Én döntök el mindent.

Én vezetek csak, ő nem akar, nincs jogsija. Bevasarolok, főzök, gyerekek ügyeit intézem, hivatalos ügyeket intézem. Rá semmit nem lehet bízni mert elfelejti vagy elrontja.

Én sokat kedveskedtem neki, évforduló, mikulás, Valentin nap, mindig valami apróság, Csoki, meglepetés. Ő a 8 év alatt max nevnapomra és szülinapra vett valamit.

Az utóbbi szülinapomon semmit. Tavalyi szülinapra csak egy tortát kértem. Elmondtam milyet, honnan. Erre elfelejtette ezt is, előtte nap rohant az auchanba venni egy akármilyet. Idén szülinapra kérdezte mit kérek, mondom semmit, most vettünk házat.( nem akartam hogy drága ajándékot vegyen)

De egy csokit nem vett. Pedig elment aznap boltba is. Lett volna lehetősége. Ja és később közölte hogy gondolta hogy vesz nekem virágot, de ő utálja azt a virág árust... Hat köszi.

Szóval számtalan ilyen dolog, még sorolhatnam, nem tudok rá férfiként ranezni. Elvagyok vele, de nem szeretem már. Sőt néha utalatot is érzek és jobb ha nincs ott, mert akkor azt érzem, csak egy gonddal több...

De a gyerekek, a haz miatt nem hagynám el és nem is lennék mással. Egyedül pedig sokkal rosszabb lenne. Mert semmi segítségem nincs.

Másra nem vágyom, nem tudnám elképzelni hogy másik férfival legyek.

Hogy lesz így jövőben?


2022. szept. 8. 11:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes, hogy építkezés/felújítás alatt milyen sok esetben bukikki, hogy a pasi durván teszetosza. Egy barátnőm van most ebben a szituban, ott halisten gyerek nincs, de házfelújítás zajlik, és a férje olyan szinten életképtelen, hogy azt sem tudja, hogy kezdjen szakit keresni. Ha rajta múlna, az ajtót nem nyitották volna még ki azon a házon, de ha véletlen csinál is valamit a felesége unszolására, tuti elrontja. És nem ez az egyetlen példa a környezetemben, nem tudom elődönteni, hogy tényleg ennyire balfaszok, vagy ennyire lusták, és egyszerűbb hülyének tettetni magukat, mint megmozdulni, de ez brutális. Ha ezt művelte volna a férjem, mikor mi csináltuk a házat, én se tudnám férfinak nézni.
2022. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Van, én se szeretem a férjed 😉

Amúgy ilyen kérdést minek kiírni? A pasi eddig is ilyen volt, így mentél hozzá, válni nem akarsz, nagyanyáink példaértékű életét akarod élni. Akkor milyen választ vársz? Adjunk rá engedélyt? Kit érdekel? Ha neked ez kell, maradj így, sok boldogságot!

2022. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
35%

Az, hogy nem szereted, és az, hogy nem vagy szerelmes, két külön dolog.

A szerelem elmúlik, és nem jön vissza.

De a szeretet visszahozható, amíg a bizalom és a tisztelet megvan.

A sok kapcsolatszűz meg örök ábrándozó könnyen dobálózik vele, hogy válj el, meg langyos fhosh így meg úgy. De a való életben az van, hogy válás után az se biztos, hogy egyáltalán lesz még lesz kapcsolatod, nem hogy jobb. Anyagilag mindketten padlón lesztek, a gyerekeket megviseli, titeket is, és hiába bánod meg ezerszer, visszaút már nincs.

A te esetedben a kapcsolat még javítható. Valamikor, valamiért csak beleszerettél, és őt választottad a gyerekeid apjának. Ezt a részt kéne erősíteni.

A másik: senkit se tudsz megváltoztatni. De magadat igen! Kérdezd meg tőle: Min kéne változtatnom, hogy szívesen vegyél részt a döntésekben?

Aztán persze lehet, hogy olyat hallasz, ami nem tetszik. De gondold át, és változtass.

A szeretet kimutatása mindig nehéz, ha eltér a szeretetnyelvetek. Érdemes erről is beszélgetni. Kérdezd meg: Te miből érzed/éreznéd jobban, hogy szeretlek?

Azt meg egyenesen meg kell mondani, hogy jól esne néha egy csokit kapni. Te ebből érzed, hogy ő szeret.


Egy párterápiát is érdemes esetleg megpróbálni, ha ő is azt érzi, hogy gond van.


Közben, ezzel párhuzamosan, neked is boldogabbá kell tenned az életed. Menj kirándulni egy barátnővel, programokra a gyerekekkel, legyen (újra) hobbid, stb. A legtöbb dologhoz nem kell a férjed, és a kapcsolat vagy a bizalom gyengítése nélkül megteheted mással.


És a legfontosabb, mint mindig: beszélgessetek! Mi volt a munkában, mit olvasol, napi hírek, régi emlékek, tervek jövő évre, mindenről.

2022. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
80%

Tehát cseléd vagy, ő szrik a gyerekek fejére, de nektek még hitel is kellett, nehogy véletlenül nyugodt szívvel elválhass.


Tudod, mi a legnagyobb baj? Hogy a gyerekeid éppilyen megalkuvók lesznek, mint te.

Sajnos neked igényed sincsen az önállóságra, amelyben nem kell a gyerekek mellett apucit IS kiszolgálni.

2022. szept. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
81%
Vagy épp ellenkezőleg, a gyerekek otthagynak a francba, amint tehetik és még véletlenül sem élnek majd ilyen életet, mint a ti vergődésetek.
2022. szept. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
27%

Nem vitaindítónak szánom, de a napokban olvastam egy cikket, ahol a férj panaszkodik, hogy a felesége nem dolgozik, otthon sem csinál semmit, csak a telefont nyomogatja meg tévét néz egész nap. Amikor meg szóvá teszi neki a férje, hogy akár rendet is rakhatna, még neki áll feljebb.

Erre jött a sok hozzászólás, és 90%-uk a csajt védte, meg azt írta hogy el ne váljon a pasi, mert a felesége csak depressziós és segítségre van szüksége.

Milyen érdekes, hogy fordított felállásban a nőt meg mindenki válásra buzdítja! 🤷

2022. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

"Most vettünk házat, hitel, stb."

De minek, ha már nem szereted?

2022. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
89%

"Mert semmi segítségem nincs."


Hát most sincs.


"Másra nem vágyom, nem tudnám elképzelni hogy másik férfival legyek."

Nem kell legyen párod.

2022. szept. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pasi sem szeret mar. Nem motivalt o sem es mert elegedetlen magaval, nincs sikerelmenye.lusta stb.
2022. szept. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek a gyerekek?
2022. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!