Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem lehet veszekedni a férjemmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lehet veszekedni a férjemmel?

Figyelt kérdés
A férjemmel lassan 5 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, az egyetlen nagyobb probléma közöttünk, hogy nem tudjuk megbeszélni a nézeteltéréseinket. Ha megbánt vagy nem értünk egyet valamiben, én van hogy felhúzom magam, de azért igyekszem normálisan megfogalmazni mi a bajom. Ő általában erre nem mond semmit, csak hümmög, meg csendben magában duzzog. Ez így megy órákig, amíg nálam el nem szakad a cérna, és ki nem kényszerítem belőle, hogy mit gondol, neki mi a baja. Ettől lehet én tűnök a sárkánynak, de én utálom a szőnyeg alá söpörni a problémákat. Párom azt mondja neki jó így, ő nem akar vitázni, semmi értelme. Kinek van igaza? Szerintetek jó, ha egy pár sosem veszekszik?
2022. aug. 18. 09:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy Jó párkapcsolat nem olyan mint egy szappanopera.

Egy jó kapcsolatban nincs veszekedés. Intelligens kommunikáció, nézetkülönbségek , aktuális problémák megbeszélése van.

A párodnak nincsenek megfelelő kommunikációs képességei, ha nem lehet vele emberi módon megbeszélni a problémákat, csak duzzog mint egy 5 éves hisztis kisgyerek. Egyáltalán minek mentél hozzá egy ilyenhez? Baromi fárasztó lehet, sajnálom.

2022. aug. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A veszekedés! nem megoldás semmire.


A vita igen, de esetetekben a férjed konfliktuskerülő.


Döntsd el, hogy kell-e neked ez, mert komolyabb dolgokban sem lesz kommunikatívabb, vagy inkább keresel egy érett férfit, aki képes megbeszélni a problémákat.

2022. aug. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk is pont ez volt, annyi különbséggel, hogy mi nem voltunk összeházasodva. Bennem emiatt gyűlt a feszültség, mígnem egyszer úgy döntöttem, hogy egy életen át nekem ez a gyerekes magatartás nem fér bele, elköltözöm.


Ez annyira megviselte a páromat, hogy miután úgy döntöttem, adok neki meg egy esélyt, teljesen megváltozott.


Azóta minden rendben van szerencsére, így már bátran összekötöm vele az életemet. Visszatekintve azt mondta, hogy neki fogalma sem volt arról, hogy ez a bezárkózás számomra ennyire fájdalmas volt.


Talán a te férjed sem tudja, hogy ezzel neked mekkora fájdalmat okoz. Megoldást sajnos nem tudok javasolni, az ő fejeben kell elérni a változást, amit te nem feltétlen tudsz megtenni.


Esetleg a kommunikációs stílusodat vizsgáld felül, mert ha támadóan kezded a beszélgetést, akkor ő joggal érezheti magát sértve, ami vezethet bezárkózáshoz. Amikor valami problémád van vele, akkor igyekezz a megoldásra rámutatni és ne azt mondd neki, h egy lusta xar vagy, hanem hogy szeretnéd, ha a zokniját a szennyesbe tenné.

2022. aug. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

13. Te sem vagy kevésbé gyerekes a párodnál ha csak főttél a saját levedben, de nem kommunikáltál a pároddal.

Mire fel a teátrális jelenet hogy márpedig te elköltözöl, mikor te is ugyanolyan gyerekesen viselkedsz? Nem beszélted meg vele. Vicc...

2022. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13 vagyok. A költözés előtti 1 évben jött elő nála ez a magatartás. Próbáltam vele megbeszélni minden alkalommal, de mivel ő bezárkózott, ezért ezek a kísérletek sikertelenek voltak.
2022. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!