Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem lehet veszekedni a férjemmel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lehet veszekedni a férjemmel?

Figyelt kérdés
A férjemmel lassan 5 éve vagyunk együtt, nagyon jó a kapcsolatunk, az egyetlen nagyobb probléma közöttünk, hogy nem tudjuk megbeszélni a nézeteltéréseinket. Ha megbánt vagy nem értünk egyet valamiben, én van hogy felhúzom magam, de azért igyekszem normálisan megfogalmazni mi a bajom. Ő általában erre nem mond semmit, csak hümmög, meg csendben magában duzzog. Ez így megy órákig, amíg nálam el nem szakad a cérna, és ki nem kényszerítem belőle, hogy mit gondol, neki mi a baja. Ettől lehet én tűnök a sárkánynak, de én utálom a szőnyeg alá söpörni a problémákat. Párom azt mondja neki jó így, ő nem akar vitázni, semmi értelme. Kinek van igaza? Szerintetek jó, ha egy pár sosem veszekszik?
2022. aug. 18. 09:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
A nem veszekedés és a szőnyeg alá seprés nem ugyanaz. Nem, nem jó veszekedni, az a jó, ha nincs vita, de a konfliktusokat rendezni kell.
2022. aug. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

A veszekedés SOHA nem alkalmas eszköz a konfliktusok kezelésére. A veszekedő felek ugyanis olyan felfokozott idegállapotban vannak, amely lehetetlenné teszi az empátiát és a racionális, mérlegelő gondolkodást. A veszekedések csak arról szólnak, hogy a felek az indulataikat egymáson levezessék, kiengedjék a gőzt. Soha nem eredményeznek konstruktív megoldásokat.


Úgyhogy a férjednek alapvetően igaza van, ha nem akar veszekedni. De a problémák szőnyeg alá söprése sem megoldás. Legjobb kivárni, míg a belső gőznyomás mindkettőtöknek lecsökken, s akkor higgadtan megbeszélni a dolgokat.

2022. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Ez aztán a probléma! Amúgy én is utálom amikor a másik csak duzzog de b..szik megmondani, mi baja. Felnőtt emberek vagyunk, könyörgöm, miért viselkednek egyesek úgy, mint valami óvodás.. nem értem..
2022. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%

Méghogy a férfiak a vadbarmok 😂

Exemnek is ez volt a baja velem. Mikor elkezdtem vele úgy bánni mint a kutyával,az sokkal jobban tetszett neki. Saját szájával megmondta.

2022. aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul tettem fel a kérdést, az a problémám, hogy nem lehet vele megbeszélni a problémáinkat. Nem veszekedni szeretnék, ki szeret egyáltalán veszekedni? De ez a helyzet sem jó így senkinek.
2022. aug. 18. 10:00
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem veletlenul mondjak, hogy a kommunikacio fontos. O nem tud kommunikalni. Neked kell eldontened, hogy igy is megfelel, vagy sem. Az ilyeneket el szoktak hagyni, mimozaskodjon masnak.
2022. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

a veszekedés pedig nagyon fontos, és hibának tartom, h. ez elé idehaza mindig negatív előjelet tesznek az emberek, és menekülnek tőle.

mondom ezt úgy, h. komm. szakon szereztem diplomát.


egy veszekedés során ventiálál is az ember, sok toxikus érzelemtől szabadulhat meg, ami segíti a kapcsolat fejlődését.


nem akkor működik jól egy páros, ha sosem veszekednek, hanem ha mernek, tudnak, és ezekből van továbblépés, nem megrekednek.


de ebben az országban normális vitakultúra sincs, pedig szellemesen, okosan érvelni fontos lenne.


vita és veszekedés, két külön dolog, az lenne a jó, ha viták lennének, konstruktívak, ill. ha elfogadnánk, h. a veszekedés ugyanúgy egy párkapcsolat része, mint a szex.


a pasid nem tud kommunikálni, gyáva, kényelmes, valójában sztem azért fajulnak ezek veszekedéssé, mert téged ez jogosan frusztrál.


nem tudod vele megbeszélni, bepörögsz, és ebből lesz veszekedés.

2022. aug. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Veszekedni nem is kell, a vita más meg az is, h megbeszélitek a problémát. (vita: érvek ellenérvek felsorakoztatása és megbeszélése / veszekedés: nem fogadjátok el a másik véleményét).

Nekem nem is kéne olyan férfi, akivel nem lehet normálisan komunikálni.

Ülj le vele és mond meg neki, h ez zavar és evvel nem tudsz együtt lenni vele, ha nem változtat rajt.

N 30

2022. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kerüli a konfliktust. Azt tanulta gyerekkorában hogy neki nem lehet eltérő véleménye. Mert akkor rossz kisfiú.


Az tudod csinálni hogy mikor nyugi van megkéred hogy beszéljen olyasmiről amiről tudod hogy nem értetek egyet. És érezteted vele hogy ezt neki szabad. Lehet véleménye akkor is szereted.

2022. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9: Kommunikáció szakon diplomáztál, s arra sem veszed a fáradságot, hogy a mondatokat nagybetűvel kezdd?


Egyébként abszolút nincs igazad abban, hogy a veszekedések bármire is jók. Az erre irányuló szociálpszichológiai kutatások már vagy 40 éve igazolták, hogy a veszekedéssel járó felfokozott érzelmi állapot a felekben az érzékelést beszűkíti és a gondolkodást leegyszerűsíti, ennélfogva az eredeti konfliktus bármilyen kompromisszumos, konstruktív feloldásának esélye jelentősen lecsökken. Ez annyira széles körben elfogadott és többszörösen megerősített kutatási eredmény, hogy ma már nincs pszichológus, aki kétségbe vonná. A bennünk levő elfojtott gondolatokat, érzelmeket persze nem árt a másik számára feltárni, de ehhez nem a veszekedés a jó keret, hanem az empatizáló, én-közlő, őszinte beszélgetés. Ezt meg kell tanulnia annak is, aki konfliktuskezelő eszközként a veszekedéshez szokott hozzá, és annak is, aki konfliktuskerülő. A konfliktusokat fel kell vállalni, de sosem vagdalkozva, feltörő indulatokkal és dühhel, hanem egymás érzelmeinek és gondolatainak elfogadó, figyelmes kezelésével.

2022. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!