Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másom hogyan oldják meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másom hogyan oldják meg a politikai ellentétet?

Figyelt kérdés

Férjem és én két teljesen külön politikai nézetet vallunk. Ez a kapcsolat elején egyáltalán nem derült ki,most kezdett csak igazán éleződni a dolog. Mondhatni öregszünk és így az infláció meg miegymás miatt egyre gyakrabban jön elő a politika téma.

A kérdésem ti miképp kerülitek el az olyan helyzeteket ahol ez ha nem is vitába torkollik,de érződik az ellentét? Én például érzem hogy ostobának néz és szerintem azért mert azt hiszi én is őt ,pedig csak mindketten azt hoztuk ugye tovább amit a családunkban magunkra vettünk. Én okkal állok a saját nézőpontom mellett és szerintem ő is. Még az sem zavar hogy mit szavaz,de nem bírom már a folytonos kedves, de

"hidd el hogy így van" kiokosítást. Mivel butának érzem így magam én is beleállok, tudom ez is hiba és egyszerűen kerülni kéne a politika témát,de a mai problémák miatt ez nehéz. Ismétlem nem veszekszünk csak mindketten elmondjuk mit érzünk és utána érezzük, hogy ebből nem ment át semmi és ez keserű szájízt hagy maga után.

Érzem ami most szinte semmi, az öreg korra biztos nagy vita lesz később és ezt szeretném már most megelőzni.

Olyanok válaszát várom akik hasonló házasságban élnek már régóta és mégis tudnak egymás mellett békében élni, ti hogyan értékek ezt el?



2022. júl. 14. 00:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
43%

#20

Nem, azért nem írod le, mert valójában nincs okod. Ez egy másik bizonyíték egyébként. Ha okod lenne, akkor ki is ordítanád az ablakon, hogy kire szavaztál, mivel ha okod van, akkor bárki ellen megvéded a döntésed érvekkel (!).

Továbbá szintén sokat elmond, hogy terelsz. Amint rámutattam, hogy nem valós ok mentén döntöttél egyből elkezdtél arról beszélni, hogy téged bizony nem érdekel a másik nézete. Elmondom, hogy ha tényleg nem érdekelne, akkor egyetértenél a férjeddel, sőt, le is szavaznál arra, akire mondja. Azért nem teszed és azért írtad ki a kérdést, mert te szeretnéd, hogy ne érdekeljen, láthatóan ezt is hazudod magadnak, de ettől még nem lesz igaz.


A tanácsom egyébként továbbra is fennáll, követheted nyugodtan, vagy végig kell beszélni, amíg valaki nem győzi meg a másikat, vagy lehet válni.

2022. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Azért nem írom le, hogy ne kelljen vitatkozom az olyanokkal mint ön, egyből győzködnének vadidegenek,de nekem most tanácsra van szükségem nem megmondó kapitányokra. A másik, nem követem a férjem,de én sem várom el tőle hogy ő meg engem kövessen. Pont az a lényeg hogy mivel minden más téren nagyon jól elvagyunk úgy akarok jó házaséletet élni,hogy ez ne csináljon közöttünk szakadékot. Hiába érzem,hogy igazam van de elfogadom azt ha a férjem násképp látja,ahogy nekem úgy neki us joga van nézetet vallani.

A fő probléma hogy bár politikai nézetként dobja fel,de főleg pénzügyeket taglal ,infláció és társai és érzem hogy ehhez butának néz. Dühömben pedig csúnyán vágtam vissza szóban,de dühít hogy ostobának néz csak mert én nem végeztem el olyan szakot mint ő. Biztos mondok butaságot,de nem úgy kéne megmagyaráznia mint Pistikének hogy mennyi 2+2,nekem ez megalázó. Ha mindenben ilyen lenne rossz lenne a kapcsolatunk,de csak a matekos dolgok terén ilyen. Átmegy tanár stílusba, most még tudom ezt tolerálni,de szenilis öregként ez biztos fog problémát okozni.


Ha csak kötekedni tud menjen nyugodtan egy másik politikai kérdéshez,én ebben ugyanis a továbbiakban nem leszek partner.

2022. júl. 14. 12:52
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

#22

"Azért nem írom le, hogy ne kelljen vitatkozom az olyanokkal mint ön"

Áh, szóval a probléma az, hogy megoldodna az ellentét a férjeddel. IGen, hát ezt tényleg nem akarjuk.


Tegyük fel, hogy abban hiszel, hogy lapos a Föld, de a férjednek nincs megfelelő tudása, hogy cáfoljon téged. Ha itt leírnád lehet, hogy valakinek lenne és te is belátnád, hogy amit hiszel, az nem igaz. Ekkor pedig már meg is oldódott volna a gondot.


Azért nem írod le, mivel A) célod fenntartani az ellentét, bár nem tudom miért; B) tényleg nincs valós okod a politikai beállítottságodra.


" A másik, nem követem a férjem,de én sem várom el tőle hogy ő meg engem kövessen."

Jó lenne, ha nem értelmeznéd félre, amit írok.

Nem arról beszéltem, hogy kövesse az egyik ember a másikat, hanem arról, hogy ha valóban igaz lenne, amit írsz, akkor simán leszavaznál ugyanoda, mivel ezt jelenti az, hogy nem érdekel téged.


"ez ne csináljon közöttünk szakadékot"

Na, hát ilyen opció nincs, legalábbis, amit te elképzelsz, hogy minden reggel elmondasz egy varázsigét, amitől jó lesz. Várhatunk további 50 választ is, akkor sem fog tudni neked senki ilyen megoldást adni.


Azok az opciók vannak, amiket én bemutattam.

A pártok közt elsősorban jelenleg nem ideológiai különbség van, hanem egy mélyebb, erkölcsi különbség, ami miatt bizony az egyik oldal sosem fogja szó nélkül hagyni a másikat.


"Hiába érzem,hogy igazam van"

Az elmondottak alapján, neked biztos nincs igazad. Persze ettől még lehet, hogy a férjednek sincs.

És egyébként pont ezért mondtam, hogy szépen végig kell beszélni, vagy lehet válni, mert még ha most figyelmen kívül is tudod hagyni, ez végtelenségig nem lesz így és sokkal rosszabb már x gyerekkel válni y év után.


"politikai nézetként dobja fel,de főleg pénzügyeket taglal ,infláció és társai"

Ezek kezelési részben tényleg politikai, mivel a történelem során is láttuk, hogy milyen különböző megoldások vannak.

Az más kérdés, hogy egyébként van egy tudományos konszenzus a megoldásra, amit egyes pártok tényleg ignorálnak.


"érzem hogy ehhez butának néz"

Nem lep meg.


"dühít hogy ostobának néz"

Most nem sértésből mondom, de ahogy érvelsz vagy kifejted a véleményed velem szemben, azt nálunk jó esetben még gimiből is kivágták volna, mivel egyszerűen olyan hibákat követsz el, amiket egy normális oktatási rendszerben pont nem lenne szabad tovább engedni.


Pl. amikor elmondod, hogy egyszerre igaz, hogy azért hiszed, amit mert otthonról hoztad és mert van rá valós okod, hogy azt gondold, amit.


"nem úgy kéne megmagyaráznia mint Pistikének hogy mennyi 2+2,nekem ez megalázó"

Egyébként az a helyzet, hogy - párttól függetlenül - én is tudok olyan pártot, ahol le kell mennem óvodás szintre, mivel nem fogja fel az elvontabb példákat.


"de szenilis öregként ez biztos fog problémát okozni"

És akkor vissza is értünk a javaslataimhoz.

Igen, ezt már jó esetben 5 év múlva sem fogod bírni, vagyis két opció van, végigbeszélni, amíg egyikőtök az érvek hatására nem változtat a nézetén vagy lehet válni.


"Ha csak kötekedni tud menjen nyugodtan egy másik politikai kérdéshez"

Nem kötekszem, tényeket írok le.

Így amúgy még jobban megértem, hogy veled szemben valaki ilyen stílust ("Átmegy tanár stílusba") vesz fel.


Még csak helyén sem tudod kezelni azt, amit a másik kritikaként megfogalmaz veled szemben. Akkor hogyan szeretnéd, hogy egyenrangú vitapartnerként tekintsen rád a férjed?

A tiszteletet ki is kell érdemelni. Ha a férjed úgy látja, hogy erre alkalmatlan vagy, akkor bizony maradni fog a tanár stílus.

2022. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

Juj ennyi hülyeséget!

Szerintem beszeljetek meg, hogy ezt a témát jegeljetek, beszélgessen a gazdasági kérdésekről a haverjaival vagy forumozzon valamelyik partszimatizans Facebook csoportban, ti pedig keressetek közös elfoglaltságot, ami hasonlóan szenvedélyes: pl egy jó társasjáték!

Tudod milyen jót lehet vitázni egy tarsasjatekon :D de az a jó hogy igazából semmi tétje aztán lehet belőle bekulos szex. :D

Mi a Jaipur-on tudunk jót veszekedni.

2022. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
79%
Ja és aki szerint megéri elválni azért mert az egyik a Fityiszre a másik a Balf@szokra szavaz az jó nagy gyökér!!!
2022. júl. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%

#24

Áh, egy kereskedős társasjáték, ahol szóba kerülhet a KATA, mint adózási forma, rezsi, mert hát a kereskedőnek üzletének a rezsijét is fizetni kell stb.

Jó gondolat.

2022. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
24-es nem rossz,nálunk a Hotel társas ilyen,de ez sem tűnik rossznak.🙂
2022. júl. 14. 13:40
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
#26 😂😂 hát hiába van akinek mindenről AZ jut az eszebe
2022. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
33%

#27

Egyébként mielőtt elkönyveljük, hogy milyen jó ötlet, pont ez vezet egy toxikusabb kapcsolathoz.

A problémákat nem lehet megbeszélni, kerülni kell, bizonyos témák tabuk stb.


Persze, lehet ilyenben élni, de hosszútávon garantált a válás. Én semmiképp sem szeretnék ilyen kapcsolatban lenni.

2022. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
15%
Asszertiv kommunikáció megoldás lehet
2022. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!