Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Másom hogyan oldják meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másom hogyan oldják meg a politikai ellentétet?

Figyelt kérdés

Férjem és én két teljesen külön politikai nézetet vallunk. Ez a kapcsolat elején egyáltalán nem derült ki,most kezdett csak igazán éleződni a dolog. Mondhatni öregszünk és így az infláció meg miegymás miatt egyre gyakrabban jön elő a politika téma.

A kérdésem ti miképp kerülitek el az olyan helyzeteket ahol ez ha nem is vitába torkollik,de érződik az ellentét? Én például érzem hogy ostobának néz és szerintem azért mert azt hiszi én is őt ,pedig csak mindketten azt hoztuk ugye tovább amit a családunkban magunkra vettünk. Én okkal állok a saját nézőpontom mellett és szerintem ő is. Még az sem zavar hogy mit szavaz,de nem bírom már a folytonos kedves, de

"hidd el hogy így van" kiokosítást. Mivel butának érzem így magam én is beleállok, tudom ez is hiba és egyszerűen kerülni kéne a politika témát,de a mai problémák miatt ez nehéz. Ismétlem nem veszekszünk csak mindketten elmondjuk mit érzünk és utána érezzük, hogy ebből nem ment át semmi és ez keserű szájízt hagy maga után.

Érzem ami most szinte semmi, az öreg korra biztos nagy vita lesz később és ezt szeretném már most megelőzni.

Olyanok válaszát várom akik hasonló házasságban élnek már régóta és mégis tudnak egymás mellett békében élni, ti hogyan értékek ezt el?



2022. júl. 14. 00:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Úgy, hogy nem jössz olyannal össze aki más nézeteket vall, mert előbb-utóbb úgyis feszültség lesz belőle. Nem mindig lehet olyan intelligensnek lenni hogy félrerakjátok mikor emberek sorsáról döntenek.
2022. júl. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
63%
Ki a Fideszes?
2022. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
24%
Ettől függ h kiabuta, nem biztos hogy te
2022. júl. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
98%
Mi csak beszélgetni szoktunk, elemezni, mint egy kultúrált tv vita. Pont ezt szeretjük hogy érveket hozunk fel a nézőpontuk alátámasztására és megpróbáljuk megérteni a másik okfejtését.
2022. júl. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként ennek akkor lenne igazán jelentősége, ha egy olyan helyen lenne lehetőségünk élni, ahol van valós jelentősége annak, hogy milyen a politikai nézeted és lehetőség lenne arra, hogy valami olyanra szavazz amire meg is éri. Nálunk sajnos ez nem így van. Nyilván a jelenlegi politikai párt a lehető legrosszabb ami van, de akkor is csak picit lenne jobb a helyzet, ha leváltásra kerültek volna. Hosszú évek munkája és egy normális párt kellene ahhoz, hogy a mi országunk egy elfogadható európai színvonalra kerüljön. Mindegy is.


A kérdést pedig csak ott furcsállom, hogy bárki eljut a házasságig úgy, hogy ilyen alap dolgot nem tud a párjáról?


Egyébként nekem nem lenne a párkapcsolatomban politikai ellentét mert tartósan szóba sem állok olyan emberrel aki jónak tartja azt ami hazánkba zajlik.

2022. júl. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

Szakítással.


Egy határig elviselek én sokmindent. Véleménykülönbségeket, más nézőpontot... Ebben a helyzetben nem. Aki nem ért egyet velem ebben a helyzetben, az egyszerűen hazaáruló, azokkal meg nem élek és nem szexelek, bocs. Menjen nyalja Orbán seggét.

2022. júl. 14. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Akik csak azt írják le hogy ők melyik oldalon állnak vagy ők hogy csinálnák ( holott még nem tapasztalták még meg ezt) azok nyugodtan menjenek tovább egy másik kérdésre. Azok válaszoljanak mint a 4-es aki például jelenleg is ilyen kapcsolatban él. Persze olyan is válaszolhat akinek sajnos a házassága nem élte túl a politikai nézet ellentétet. Elsősorban viszont a megoldás érdekel,nem pedig a megmondó emberek vagy hogy ők melyik pártot szeretik jobban.
2022. júl. 14. 04:16
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

2=3=4


🙃

2022. júl. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Pont úgy kell megoldani, ahogy minden más esetben.

Fogadjátok el egymás véleményét. Politikáról inkább ne beszéljetek, vagy inkább csak másokkal. Ha rákezdt, akkor egy jól van, drágám után tereld el a témát. Vagy kérdezz rá, hogy hogy oldjátok meg a családot érintő problémát. Pl infláció, min lehet spórolni, stb. Elvégre a világpolitikára egyikőtöknek sincs hatása.

Sajnos ismerek családokat, ahol az elvakult fidesz apa szóba se áll a gyerekeivel, az unokát se látta. Inkább szülő-gyerek viszonylatban látok példát ekkora ellentétre, és egyik esetben sincs jó vége.

2022. júl. 14. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
11%
Pl úgy , hogy fontosabb a kapcsolat néhány elfogultsági tényezőnél.
2022. júl. 14. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!