Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van a házasságnak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házasságnak? Miért nem elég együtt élni valakivel, jogi dolgok nélkül?

Figyelt kérdés
Tényleg szeretném megérteni. Ha két ember szereti egymást és együtt élnek, miért kell ennél több? Mi értelme az egész jogi szerződéskötésnek? Miért kell egy érzelmi dolgot jogi törvényekkel, szabályokkal megzavarni?

2022. ápr. 23. 18:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sokaknak egyfajta biztonságérzetet ad, hogy a másik nem tud csak úgy minden nélkül egyik napról a másikra lelépni, pláne, ha gyerek van. Jogi dolgok szempontjából szerintem ez egy ok lehet.
2022. ápr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

A házasság jogilag vagyonkozosség.

Válás esetén a vagyon igazságos felosztása, a gyermek(ek)jogainak védelme érdekében van szabályozás csak házasoknak, mert a torveny őket kepviseli.

2022. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Én meg azt nem értem, miért nem lehet egymást békén hagyni. Neked jogi dolog, másnak a kapcsolat egy komoly, fontos mérföldkője. Nincs azzal gond, ha így vélekedsz a dologról, nem is kell megértened, másnak miért fontos, semmi sem kötelező.
2022. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Olyat akarsz megfejteni, ami egy olyan világban (azaz korban) lett kitalálva ahol masok voltak a normák. Mai fejjel nehéz.


Hogy manapság miért fontos? Jár bizonyos előnyökkel jogi szempontból.

Arról nem is beszélve hogy ez egy tradíció. Az ember úgy nő fel hogy mindenhol azt látja, hallja hogy ez a norma, az élet útja, menete.

2022. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#1

Ez azt jelenti, hogy valójában magunkhoz kötjük a másikat erővel, mert félünk, hogy idővel elmegy? A házasság alapja a félelem?

2022. ápr. 23. 18:54
 6/25 anonim ***** válasza:
76%
adokedvezmény
2022. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm! Ez új nekem.

#3 Nagyon sok ember házasodik és szeretném őket megérteni.

#4 Köszönöm! Tetszik ez a perspektíva. Így érthetőbb.

2022. ápr. 23. 18:57
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mi értelme van a házasságnak?"

Általában ez egy biztosíték, hogy valóban komoly szándékaid vannak és vele akarsz családot alapítani, leélni az életed. Mi több, házasság megkönnyíti, hogy a párod nevében intézz dolgokat és más jogi procedúrákban.


"Ha két ember szereti egymást és együtt élnek, miért kell ennél több?"

Hogyha neked nem kell ennél több, felesleges másra mutogatnod, más mindig találsz olyan gondolatmenetet, amely eltér a tiédtől, elvégre minden ember különböző. Keress olyan párt, aki hasonlóképpen gondolkodik!

2022. ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
#5 én inkább arra gondolok, hogy ha hitel van, meg gyerek, akkor az egyik fél se mondhassa azt, hogy viszlát, innentől intézd egyedül. Sajnos ma már a becsület nem olyan gyakori, ezért igen, egy szempontból biztos benne van a félelem is.
2022. ápr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#6 Ilyet még nem hallottam. Tudsz erről bővebben írni?

#8 Értem, köszönöm!

2022. ápr. 23. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!