Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar házasságot ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasságot ?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Hatha tudnátok őszinte választ adni arra amire nem kapok.Parommal 10 éve vagyunk együtt!Született közös gyerek is,van közös házunk ,autónk ,mondhatnám meg van mindenünk.Nekem egy dolog hiányzik,megpedig a házasság.Egyiknap szóba került ,hogy én nem lennek ellene ,nem kell itt nagy lagzira gondolni ,max 2 tanus esküvő.Annyira ellene van,hogy O egyáltalán nem szeretne ,nem látja semmi értelmét a papírnak,hogy lett belőle egy óriási vita .Hogy O szeret engem,így is közös mindenünk ,ha kell még az O részét is ramiratja,de házasodni O nem akar.O már egyszer volt,és köszöni szépen elég volt.Na most már azért mert fiatalon beleugrott egy házasságba,ami rosszul sült el,azert már soha többet.....Nem tudom ...napok óta ezen jár az agyam,hogy lehet mégsem velem képzeli el az életet?vagy mitől tart?Annyira vehemensen reagált,hogy nagyon rosszul esett .Kb mintha azt mondtam volna ,hogy ugorjon ki egy repülőből ejtőernyő nélkül...Sok fórumot olvasgatva,csak negatív dolgot láttam ,olvastam erről .Nektek mi a véleményetek erről?Én reagálom túl?(Sokan megkérdezik miért ennyi idő után ért meg bennem a házasság dolog,mert valamiért így érzem ,hogy jó lenne.)

2022. ápr. 8. 20:22
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Csak halkan kérdezném meg, hogy ugye ezek a közös dolgok szépen le vannak papírozva? Mert ha egyszer nem jól alakul valami kettőtök közöttt, akkor bajban lesztek. Hogy bizonyítod, mennyit tettél bele a házba, autóba? Házasságban ezért könnyebb, az vagyonközösség, pláne ha ingatlan házasság után kerül megvásárlásra, akkor egyszerűbb az ügymenet. Itt, ha nincsenek megfelelő dokumentumok, baj lesz. Ő nem akar házasságot, valószínűleg sosem akart, és ezt tudtad mielőtt a közös életbe, gyerekvállalásba belementél vele. Nem hiszem, hogy ezzel nem voltál tisz6tában, pláne ha csúnya válása volt. Csak gondolom azt hitted, hogy majd a közös család hatáásra meg fogja gondolni magát. Hát, úgy látszik, nem.
2022. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
83%

Már a kapcsolat elején tudhattad róla, hogy a rosszul sikerült házasságára hivatkozva nem fog többé nősülni, ennek ellenére 10 éve vele vagy, és még gyereket is szültél neki. Sőt, ha "vehemensen reagál" meg annyira nem akarja, hogy olyanokat mond, hogy inkább rádiratja a házát, csak ne házasodjatok össze, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem is fog elvenni. Ha tényleg annyira szeretne téged, mint mondja, nem esne nehezére befáradni az anyakönyvvezetőhöz, és aláírni egy nyomorult papírt, ha egyszer tudja, hogy téged mennyire boldoggá tenne.

Csak hogy tudd, a volt feleség meg a korábban rosszul sikerült házasság csak egy béna kifogás.

2022. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
Nem te tehetsz az exérol de rajtad veri le. Szép.
2022. ápr. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Minden le van papirozva,szóval ebben egyet értettünk az elején!🙂Én nem hittem semmit,es nem így indultunk neki anno ,sokat dolgoztunk külföldön jött a gyerek,akkor úgy gondoltam ,hogy na majd ha haza költözünk ,meg lesz a saját lakásunk,akkor majd utána ,hogy keret is legyen rá!Most ő azt mondja ,h hülyeség ez a papír dolog,hiszen közös mindenünk ,van gyerekünk ,minek azt!?Anno sem akarta ,fiatal volt rá lett erőltetve,most meg azt érzi mint anno amikor nyomas volt rajta!2 évet volt hazas.
2022. ápr. 9. 12:58
 15/29 anonim ***** válasza:
58%
Mert nyomás alá is tetted...
2022. ápr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
23%
Közösek a dolgaitok, céljaitok így is, ettől már nem lesz jobban, mert van papír.Végrendelettel, plusz szerződéssel, együtt éltek a vagyon így is közös így is meg tud lenni, ami házassággal jogilag.Ő már volt házas, szerintem megértheted.
2022. ápr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
86%

Ismétlem, ha valóban annyira szeretne mint mondja, nem esne nehezére aláírni azt a "hülye papírt", ha neked ennyire sokat jelent. Főleg, ha anyagilag semmi félnivalója nincs, mivel mindenetek közös így is, szóval még az itteni incelek által hangoztatott "minden nő csak a férfi pénzére hajt, és ezért akar esküvőt" helyzet sem áll fenn.

Egyszerűen nem szeret, nem tisztel annyira, hogy ennyit megtegyen a kedvedért, és ez 10 együtt töltött év meg közös gyerek után elég szomorú.

2022. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

Rosszul választott párt, szar volt a házassága, és ezért lényegében te bűnhődsz, te fizetsz meg érte.

Nem értem az ilyen nőket mint te. 10 éve pasim csajom kapcsolatban vagy vele, már gyereket is odaszültél, együtt éldegéltek a pasiddal, neked miért csak most probléma ez, 10!!!! Év után, és ő minek venne el? Már odaadtál mindent házasság nélkül is....

Neki volt rossz tapasztalata, amit magának köszönhet de téged foszt meg attól a boldog érzéstől amikor megesküsztök egymással, család, barátok előtt, attól az élménytől amit a házasságkötés jelent. Sajnálom, hogy lemaradsz róla, mert nagyon megható és feledhetetlen.

Ha neked fontos a házasság, nem kellett volna a férjed helyett a pasidnak gyereket szülni, meg nem kellett volna 10 évet várni sem egy sehová sem tartó kapcsolatban.

Most már ott a gyerek, szóval késő. törődj bele, hogy a barinője leszel egész életedben, vagy amíg nem talál mást....

Nagy az esélye, hogy szimplán nem akar feléd ilyen módon, hivatalosan elköteleződni. Nem kellesz eléggé. A következő csaját majd 1-2 éven belül elveszi. Számtalan hasonló eset volt a környezetemben.

6-8-10 éves kapcsolat, itt-ott gyerek, de házasság sehol. Miután a pasik találtak másik nőt 1-2 év múlva meg is házasodtak.

2022. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Amúgy leültünk este ,és elmondtam neki a félelmeimet,meg persze hogy sokan meg is ítélik emiatt a kapcsolatunk.Es azt mondta,hogy akkor ha ennyire számít nekem akkor legyen,de higgyem el ,hogy semmi nem fog változni ,ez csak egy papír lesz a szekrényben.Szoval most ott tartunk ,hogy jöhetne lehetne.
2022. ápr. 11. 07:39
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
Szóval most ott tartotok, hogy továbbra sem beszéltetek meg semmit. "Jöhetne lehetne" - persze, újabb 10 év múlva talán? Semmi konkrétum, csak hárít, tipikusan a "majd egyszer elveszlek".
2022. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!