Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem akar házasságot ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasságot ?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Hatha tudnátok őszinte választ adni arra amire nem kapok.Parommal 10 éve vagyunk együtt!Született közös gyerek is,van közös házunk ,autónk ,mondhatnám meg van mindenünk.Nekem egy dolog hiányzik,megpedig a házasság.Egyiknap szóba került ,hogy én nem lennek ellene ,nem kell itt nagy lagzira gondolni ,max 2 tanus esküvő.Annyira ellene van,hogy O egyáltalán nem szeretne ,nem látja semmi értelmét a papírnak,hogy lett belőle egy óriási vita .Hogy O szeret engem,így is közös mindenünk ,ha kell még az O részét is ramiratja,de házasodni O nem akar.O már egyszer volt,és köszöni szépen elég volt.Na most már azért mert fiatalon beleugrott egy házasságba,ami rosszul sült el,azert már soha többet.....Nem tudom ...napok óta ezen jár az agyam,hogy lehet mégsem velem képzeli el az életet?vagy mitől tart?Annyira vehemensen reagált,hogy nagyon rosszul esett .Kb mintha azt mondtam volna ,hogy ugorjon ki egy repülőből ejtőernyő nélkül...Sok fórumot olvasgatva,csak negatív dolgot láttam ,olvastam erről .Nektek mi a véleményetek erről?Én reagálom túl?(Sokan megkérdezik miért ennyi idő után ért meg bennem a házasság dolog,mert valamiért így érzem ,hogy jó lenne.)

2022. ápr. 8. 20:22
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
53%
Hát megválaszolta hogy miért nem. Ha én egyszer elválok engem se tudna senki rávenni újra.Meg hát mit vársz 10 év után?
2022. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Ezt tőle kell megkérdezni, mert egyedül ő tudja. De a reakció alapján ő nem a vagyonát félti, hanem a szabadságát. Ez pedig valóban nem sok jót jelent a jövőre nézve.
2022. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem fog elvenni. Ezt már rég a gyerek előtt kellett volna tisztázni.
2022. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Most bocsánat, én abszolút házasságpárti vagyok, de konkrétan ez a férfi sokkal komolyabb dolgokat megtett veled, mint amit egy házassági papír jelent: közös gyerek, közös ház, közös autó. Na, ezek sokkal, de sokkal komolyabb elköteleződések. A gyerek miatt legalább az ő nagykorúságáig fixen össze vagytok kötve. Szóval ebben a helyzetben azt mondani, hogy nem veled képzeli a jövőjét, baromság.

Szóval, ha neked fontos a házasság, akkor azt gyerek és közös vagyon kellett volna tisztázni... Mondjuk elég extrém a kirohanása, de tényleg eléggé úgy jön le, hogy valami nagyon traumatizálta. Ha meg akarnád győzni, akkor erről kellene többet beszélgetnetek.

De én azt mondom, hogy most így 10 év, közös gyerek, közös minden után engedd el - már nincs igazán jelentősége.

2022. ápr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Igen eléggé kifosztotta az exe,és mivel szabadulni akart tőle mindenáron ,inkább alul maradt a harcban!De én nem az exe vagyok:)Utolsó köszönöm:)Jól esnek a szavaid !
2022. ápr. 8. 20:34
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

Miért lennének fixen összekötve a gyerek miatt?

Ez a pasi nem akar, akkora elkötelezettséget.

2022. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
57%

Mert a gyerek az övé, és legalább láthatás, gyerektartás miatt úgyis látniuk kell egymást.

Illetve, a házasságot ugyanúgy fel lehet bontani pillanatok alatt, mintha nem lennének házasok, nem az a dologban a macera. A vagyonmegosztás meg a gyerek körüli dolgok jelenthetik a peres problémát - azt meg élettársi viszonyban is kellhet, meg házasságban is szépen, vita nélkül el lehet intézni egymás között. Tehát itt már nem oszt, nem szoroz az elkötelezettségen. Aki nem akar a másik mellett elköteleződni, az nem csinál közös vagyont és közös gyereket.

2022. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
59%
Máshol is a pasié a gyerek aztán simán elválnak. Igen macerás, de aki nem akar az nem marad a langyosban.
2022. ápr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%
Ha neked ennyire fontos a házasság azt azelőtt kellett volna megtárgyalni mielőtt gyereket szültél neki. Nem fog elvenni téged soha, jó ha beletörődsz és nem próbálod rá erőszakolni a házasságot ha nem akarja.
2022. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
25%
Igaza van
2022. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!