Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha már nem érzem azt,hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már nem érzem azt,hogy a másikhoz tartozom, az egyúttal a házasság végét jelenti?

Figyelt kérdés

Borzasztó nehéz és elszomorító helyzetbe kerültem/kerültünk.

Tudni kell, hogy 2 hosszabb kapcsolat van már a hátam mögött, voltam már többször is szerelmes életem során.

A legerősebbnek mind közül a férjem iránt érzett érzés bizonyult, és itt nem csak arról az eszeveszett lángolásról beszélek, amely általában 2-3 hónap után elmúlik.

6 éve ismerem őt, 4 éve vagyunk házasok, és van egy 3 éves kisfiunk. Én 30 vagyok, ő 37 (már ha ez számít valamit).

Ami azt illeti, másképp nem is ment volna az egész (mármint a házasságkötés szerelem nélkül), mivel a kapcsolatunk szinte a kezdetektől fogva nagyon viharos. Éles párhuzamot tudok vonni a szüleim házassága, és a miénk között, és ez egyre inkább zavar. Részemről az első 1 évben sok volt a féltékeny számonkérés, mely kb. 2 éve a nullára redukálódott. A szülés utáni időszakban, míg vissza nem tértem dolgozni, volt időm magamba szállni. Az ő részéről viszont, amit a mai napig nem tudok kiheverni (otthon is ezt láttam), azok a verbális és fizikai bántalmazások. Én sohasem mentem ilyen messzire, idővel pedig még inkább megtanultam, hogy ami nekem rosszul esne, azt a páromnak sem adnám.


Ez csak az egyik szeglete a problémának.


A gyerekvállalás gondolata, megélése (igen, leírom feketén-fehéren) a mai napig nagy trauma számomra. Imádom a kisfiamat, tűzbe tenném érte a kezemet, de sajnos csalódtam magamban, azt gondoltam, hogy könnyebben fogom venni az akadályokat. Sohasem szerettem volna gyereket, a férjem viszont az elejétől kezdve nagy családban gondolkodott (ami amúgy főként a mai világban egy baromi nagy érték).


Szeretem őt, de az utóbbi 1-2 évben bármikor megpróbáltam megnyílni előtte, vagy kifigurázott, vagy elküldött...az anyámba. Nagyon sok negatív érzést elnyomtam ezáltal magamban, én viszont mindig arra ösztönöztem, hogy ami bántja azt mondja ki, ne tartsa magában.

Többször elhangzott részéről egyébként (állítólag véletlenül), hogy úgysem kellenék senkinek.


Egyébként jó embernek tartom, sokat tett értem/értünk, ezt tisztán látom. A szegénység úgymond jobban össze is kovácsolt minket.

A szüleimmel egész jó a kapcsolata, bár amióta robbant a bomba (vagyis én), azóta anyumék megosztottak velem pár olyan dolgot, amelyek már egy ideje őket is aggasztották.


Szóval, 4 hónapja a férjem elé álltam (egyszerűen kitört belőlem a sírás), és elmondtam neki részletesen, mit érzek, és miért gondolom úgy, hogy nem tudom tovább folytatni vele. Próbáltam a lehető legkevésbé megbántani, de mindeközben azt éreztem, tudnia kell az igazságot, amit korábban észre sem akart venni. Elmondtam neki, hogy nem érzem azt, hogy ő lenne a lelkitársam. Hozzátettem azt is, mi az, amit értékelek és szeretek benne.


Azt nem árultam el neki akkor, hogy egy ideje másba vagyok szerelmes (habár csak fantázia szintjén mozog az egész) ugyanis félek a dühétől, sokszor teljesen kiszámíthatatlan a viselkedése. Több trauma érte élete során, valahol ennek tudom be az agresszív megnyilvánulásait is.


Jelenleg ugyanott tartunk, mint 4 hónapja, vagyis egészen pontosan nem, mivel én akkor arra kértem, hogy tartsunk szünetet. Ez a 4 hónap pokol volt, jelenleg is a nagyszobából kiabál, míg én a kisszobába elvonultan írom ki magamból ezeket az érzéseket.


Úgy érzem csapdába estem, mert nemhogy nem értette meg a probléma lényegét 4 hónap alatt sem (napi szinten elmondtam neki, mit érzek), de mentálisan is mindketten kikészültünk ettől a helyzettől. Tudom, hogy nagyon csalódott, tudom, hogy ő is másképp tervezte. A kisfiunknak sem kellene ezeket hallgatnia, szeretném, ha nyugodtabb környezetben nőhetne fel. Nagyon szereti az apukáját egyébként, aminek örülök.


Ami miatt napi szinten elfog a sírógörcs (és valamelyest igaza is van), hogy véleménye szerint nem harcolok ezért az egészért. Egyszerűen képtelen vagyok rá ugyanúgy tekinteni, olyan, mintha valami végleg eltört volna bennem.


Létezhet ilyen? Vagy ez csak a gyengék kifogása?


Nem a válaszoktól várom a megváltást, itt csakis én fogom tudni rendezni a dolgokat, tudom...mindössze jól esett magamból kiírni...


2022. jan. 14. 22:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Még nem olvastam végig a válaszokat, szóval lehet, hogy már volt:


1. Ha szóban és fizikailag bántalmaz, az teljes mértékben elfogadhatatlan.


2. AKÁRMIT mondasz neki, egy férfiről teljesen lepereg. Hiába lelkizel neki, nem fog érteni belőle. (Talán még a legelső és esetleg a második alkalommal vmit felfog, aztán már nem figyel.)


3. A partnereinket nem csak a jó, hanem a rossz tulajdonságaik miatt is választjuk. Nyilván a rosszakat nem tudatosítjuk és azok csak egy idő után jönnek elő. A szüleink miatti sérüléseinket egy az egyben megpróbáljuk megélni a párkapcsolatainkban. Olyan partnert választunk, aki a szüleinkre és a velük való kapcsolatunkra emlékeztet. Nem tudom most igazán szépen kifejteni, hogy ez hogyan működik, de ha esetleg tudsz angolul, ajánlom ezt a videót: The Concept of True Love, interjú Alain de Botton-nal: https://www.youtube.com/watch?v=wFCsLSGPLMk .

2022. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Épp azaz, szeretném megtapasztalni, hogy hogyan lehetne másként csinálni, másként megélni egy kapcsolatot. Tisztában vagyok azokkal a rossz tulajdonságokkal, melyeken dolgoznom kell, első lépésként az a jó, ha magammal tisztában vagyok. Majd utána, ha úgy alakul, szeretném megélni, milyen lehet egy egészséges kapcsolatban létezni. Nem utolsó szempont persze, hogy mit lát és érez a kisfiam.
2022. jan. 15. 10:39
 13/15 anonim ***** válasza:

12

Azt hiszem, nagyon nem sikerült jól megfogalmaznom, amit akartam. Szerintem nagyon is okkal vagy a férjeddel (állítólag egy focibajnokság nézőserege tömegéből biztos szemmel és kézzel ki tudjuk választani azt az egy embert, akivel rekonstruálhatjuk a gyerek- és kamaszkori sérelmeinket...) és bármennyire elképzelhetetlennek tűnik most, valószínűleg pont akkor gyógyulnátok mindketten, ha adnátok egy esélyt ennek a kapcsolatnak. Mivel a bántalmazás elfogadhatatlan és azzal nem jutsz semmire, hogy újra és újra elmondod, hogy milyen problémáid-problémáitok vannak, ezért két dolgot tehetsz: 1. a lehető leghamarabb elköltözöl (na ebből majd ért és a bántalmazásnak is vége szakad) 2. megkérded tőle (EGYSZER), hogy akarja-e a közös életet, a közös gyereketeket együtt felnevelni és ha igen, akkor menjetek el egy nagyon jó párterapeutához. (Ha nemet mond, akkor sem erőltetném, csak annyit mondanék, hogy nyugodtan gondolja végig.)


Én egyedül neveltem a gyerekeket, őszintén mondom neked, hogy nemcsak, hogy nem egyszerű, de igazából óriási bánat marad mindig, hogy nem a saját apukájával nőhet fel.


11-es voltam

2022. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ami miatt napi szinten elfog a sírógörcs (és valamelyest igaza is van), hogy véleménye szerint nem harcolok ezért az egészért."

Dehogynem, tulajdonképpen mást se csinálsz évek óta, mint minden bunkósága ellenére ragaszkodsz hozzá, és küzdesz értetek. Ő pedig érezhetően telibeszarja az egészet, csak azt várja, hogy hagyd már abba a" hisztidet", mert az ő szemszögéből ez ennyi.

Ami most történt, az az, hogy 4 hónap alatt rájöttél, hogy teljesen kiszerettél belőle, és jobb neked nélküle. Nem is csodálom a viselkedése alapján. Ezért érzed azt, hogy nem bírsz még egy esélyt adni. És nem is kell, mert a leírásod alapján ez a kapcsolat mindis is szar volt, csak te próbáltad egyben tartanu.

2022. jan. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Most ő próbálná, nagyon igyekszik, ez egyértelmű, ellenben én már valóban nem teszek semmit. Nagyon szar, de ha előre tekintek most, mást látok, mint ő.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2022. jan. 15. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!