Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság lényegében a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Arktika kérdése:

A házasság lényegében a pénzről szól?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy a nő csak akkor érzi magát biztonságban, akkor hajlandó családot alapítani, ha van alatta egy közös lakás, amiből bármikor kidobhatja a férjét válás után, ha megvan a gyerek, és kisajátíthatja a lakást. Persze feltételes módban gondolom, mint egy biztosítás kötésnél ,tehát egy érzelmi biztonságot ad a nőnek a házasság.
2022. jan. 7. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos a biztonság,de nem az első. Rengeteg pár él albérletben, nem feltétlen igaz,hogy csak a pénz,de nyilvan szivesebben vállalsz gyereket egy biztos helyre..
2022. jan. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Miert lenne? Tudod kereslet-kinalat....

Arra mar gondoltal, hogy ne egy piocat keress, hanem egy olyan not, akinek sajat egzisztenciaja, lakasa van.

Jaaaa, hogy ezek a nok viszont mar nem nagyon csicskulnak be a ferjuknek, hanem egyenlo felkent vannak jelen a kapcsolatban, dehat valamit valamiert....

2022. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Férfiként sem vállalnék addig gyereket, amíg más házában élek. Sokan nem tehetik meg, nekem szerencsém van én örököltem. Ha nem lett volna örökség gyereket sem terveztem volna. Nem csak a nők szeretnének anyagi és lakhatási biztonságot.
2022. jan. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek olyan nők, akik csak a pénzre mennek, de a pár eset miatt butaság általánosságot levonni. Házasság általában arról szól, hogy mindketten elkötelezettek a másik iránt és úgy gondolják együtt szeretnék leélni az életüket. Ráadásul a házasság segítséget nyújt néhány jogi esetben.
2022. jan. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor megy az "Áh, dehogy!", holott valójában erről szól.
2022. jan. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A házasság mint intézmény eleve gazdasági célból jött létre és nyilván vannak anyagi (és jogi) előnyei a mai napig. De azért a modern világban már nem csak a pénzről szól, ez elsősorban elköteleződést jelent a másik felé, főleg hogy a legtöbb házas nő már ugyanúgy dolgozik és önfenntartó, mint a férfi (ha nem jobban, sok esetben, ugyebár). A lakásunk a férjemmel 50-50%, ő is ugyanúgy kirakhat minket a gyerekkel, mint én őt. De nyilván ha elválnánk, nem ezt tennénk, hanem eladnánk minden közös vagyonunkat, és megfeleznénk, aztán élne mindenki azzal, ami jutott. Értelmes emberek amúgy is ezt csinálják, én legalábbis még nem is láttam olyat, hogy a közös lakásban maradt volna bármelyik fél, vagy max csak úgy, miután kivásárolta teljes egészében a másikat. Azért ezt nem nevezném teljesen kisemmizésnek. Az meg a másik, hogy ha egy férfi nem meri bevállalni ezt a kockázatot velem, akkor nyilván nem fogom én az egészségem és a karrierem kockáztatni a szüléssel és a babázással (vagyis, nem azzal a férfival). Ez mindkét részről egy bizalmi lépés, a házasság is és a gyerekvállalás is, ezért sem szabad bármelyik jött-menttel beleugrani egyikbe sem.
2022. jan. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

"ha van alatta egy közös lakás, amiből bármikor kidobhatja a férjét válás után"


Súlyos tévedés! Nem dobhatja ki. Ha házasság alatt vették, és nem volt beleforgatva valamelyikük házasság előtti különvagyona vagy öröksége, akkor felezni kell a vagyont. Ha egyik fél sem tudja kifizetni a másikat, akkor eladják és a pénzt elfelezik.


Egyébként a házasság nem a pénzről szól, hanem a közös célokról és az összetartásról.

2022. jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%

A jelenlegi törvényi szabályozás szerint ha 5 év tartós együttélés után megy szét egy pár, akkor ugyanúgy vagyonmegosztás következik, mint ha házastársak lettek volna. Vagyis a pénzvadász nőknek/férfiaknak csak 5 évet kell kihúzni a párjuk mellett, utána egy csomó pénzzel lelécelhetnek akkor is, ha nem volt házasság.


De az ügyesebbje ennél gyorsabban, könnyebben megoldja. Nekem van ismerősöm, akit egy nála jóval fiatalabb nő elcsábított, majd miután teljességgel a bizalmába férkőzött, a saját nevére íratott vele egy ingatlant, azzal az ürüggyel, hogy ő azt majd klasszul kezelni fogja, hasznosítja. Két héttel a papírok aláírása után pedig otthagyta. Ezáltal kevesebb, mint egy év alatt kiforgatta a pénzéből. Mivel törvénysértés nem történt, az ajándékozás önkéntes volt, ez a fajta pénzszerzés a csalásnak sajnos egy teljességgel legális formája. Egy párkapcsolat bármikor véget érhet, így nem lehet bizonyítani, hogy a nő eleve a pénzéért csábította el és tudatosan vitte el az ingatlant, bármily nyilvánvaló, hogy így történt.

2022. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"bármikor kidobhatja a férjét válás után, ha megvan a gyerek, és kisajátíthatja a lakást"

Ugye tudod, hogy ilyen esetben ki kell fizetnie a lakás felét?

Akkor dobhatja ki simán a pasit, ha a házasság előtt is az övé (a nőé) volt a lakás, olyankor meg nem is értem mi a probléma, miért kéne osztozkodni.


Amúgy én is akkor érezném magam biztonságban, ha lenne egy saját lakás alattam, ez független attól hogy házas vagyok-e vagy van-e gyerekem. Nem akarnék albérletben élni. Nem értem, mi a gond ezzel.

2022. jan. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Amúgy én is akkor érezném magam biztonságban, ha lenne egy saját lakás alattam"


Nincs ezzel gond, feltéve, hogy nem a másiktól várod, hogy megteremtse. A lakhatás megfelelő megoldása közös cél, és közösen kell érte tenni.

2022. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!