Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság lényegében a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Arktika kérdése:

A házasság lényegében a pénzről szól?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy a nő csak akkor érzi magát biztonságban, akkor hajlandó családot alapítani, ha van alatta egy közös lakás, amiből bármikor kidobhatja a férjét válás után, ha megvan a gyerek, és kisajátíthatja a lakást. Persze feltételes módban gondolom, mint egy biztosítás kötésnél ,tehát egy érzelmi biztonságot ad a nőnek a házasság.
2022. jan. 7. 08:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10

Nyilván. A sajátot én úgy értettem, hogy vagy én magam veszem meg magamnak, vagy a párommal közösen teremtjük meg (ezesetben pedig, ahogy fölötte is írtam, feleznénk egy esetleges válás során).

2022. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

8-asnak: nincs ilyen 5 éves szabály. Házasság előtt szerzett vagyon nem lesz közös. Házasság alatt szerzett vagyon váláskor feleződik, de ha valaki pl korábban meglévő vagy örökölt ingatlan árát beletette, az pluszban jár neki.


Nem házasság, csak együttélés esetén pedig nincs 50-50, hanem szerzés alapján kell felosztani a vagyont.

2022. jan. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

Az élettársi kapcsolatban szerzett vagyonra is kérhető vagyonmegosztás, különösen ingatlanra. (Lsd.: ptk)

2022. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
12-es vagyok: kérhető, persze. Csak nem automatikusan 50-50 lesz, hanem szerzés arányában történik a felosztás. Ki mennyit tett bele.
2022. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

Nagyjából igen, viszont "A háztartásban, a gyermeknevelésben valamint a másik élettárs vállalkozásában végzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül." - szóval ha a nő mondjuk évekig otthon nevelte a közös gyereket, miközben néha feladta postára a férj céges leveleit, akkor az is számít, nem csak az, ha belerakok xmilla készpénzt.

2022. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Számít nyilván. Illetve ha az asszony a közös gyerekekkel marad az ingatlanban, akkor a gyerekek "plusz értékként" hozzáadódnak az ő részéhez.
2022. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#15-nek igaza van. Ha például egy nő egy pillanatig sem dolgozik fizetett munkahelyen az élettársi kapcsolat során, csak a született gyerekeket neveli és a háztartást vezeti, miközben a párja havi nettó egymilliót visz haza, és ebből összehoz pár év alatt egy családi házat és egy kocsit, akkor is elperelheti magának a nő a kapcsolat végén a ház és a kocsi értékének a felét, mivelhogy az az élettársi kapcsolat során létrehozott vagyon. A közösen létrehozott vagyon megosztása nem a felek által a társkapcsolat során bevitt pénz arányában történik, hanem felesben. Igazságtalanul hangzik, de így működik a törvény.
2022. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem. Normális esetben 2 ember azért házasodik össze, mert szeretik egymást, együtt akarják leélni az életüket, és hogy hivatalosan is egy családot alkossanak ketten, esetleg ha akarnak akkor gyerek(e)kkel.

Nálunk a pénz meg hasonlók abszolut nem voltak mérvadók. Persze nyilván dolgozunk, hisz valamiből élni kell, de egyikünk se használja ki anyagilag a másikat. Nincs is nagyon miből, egyikünk se volt soha gazdag, és nem is keresünk sokat.

Nő vagyok, az én házamban élünk, a férjem költözött anno hozzám, nem húztam le soha semmivel, és gyereket pedig egyáltalán nem akarunk, nem nekünk való az a fajta élet...

2022. jan. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hát, mi spec úgy házasodtunk össze 8 éve, hogy mindketten tök csórók voltunk. Azóta már nem vagyunk, közös ház is van, meg két közös gyerek. Válás esetén a közös házból max. úgy tehetném ki, hogy 1, kifizetem a részét, vagy 2, lemondok a gyerektartásról, ennek fejében tarthatom meg egyedül a házat. Véletlenül se úgy működik ez, ahogy ti hiszitek, hogy gondolunk egyet, válunk, aztán minden automatikusan a mienk.
2022. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#17

"Igazságtalanul hangzik"

Szerintem meg nem. A férfi is otthon maradhat gyed-en, ha igazságtalannak érzi az általad felvázolt helyzetet.

2022. jan. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!