Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Köteles vagyok ez eltűrni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köteles vagyok ez eltűrni?

Figyelt kérdés

Nem tudunk itthon megegyezni egy kérdésben, kérném segítségeteket véleményekkel.

Férjem 35 éves fia eléggé szereti az alkoholt. Nyilván nem iszik mindig hiszen dolgozik, de amikor igen akkor rettenetesen viselkedik.

Például a múlt héten beugrott vásárolni ittasan egy boltba, ahova én is járok. Nem lakunk túl messze egymástól. Itt utólag elmondták hogy borzasztó volt a viselkedése, alig tudták kiküldeni.

Kérdésem az lenne, én aki nem iszom alkoholt, köteles vagyok-e tűrni

hogy elrontsa a karácsonyomat, és nálunk italozzon férjemmel.

Sajnos ő is hajlamos elengedni magát ilyen téren ha partnere akad az italozásban. Ha ketten vagyunk ez nem jellemző rá.

Kérhetem-e férjemet hogy menjen hozzá ünnepelni, ha már alkohol nélkül náluk nem ünnep az ünnep.


2021. dec. 6. 19:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles.

Apja és fia alkoholista.

Költözz el.

Kell ez neked? Komolyan!

2021. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt hiszem kikötném, hogy vagy úgy jön, hogy nem isznak, vagy ide nem kell jönni.
2021. dec. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Válj el! Látod az alkohol már fontosabb a férjed életében, mint te.
2021. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol nyomorba dönt! Szokták mondani, de itt a kapcsolatot fogja megmérgezni. Nagyon nagy gond az, hogy az édesapja nem szól rá a gyerekére, hogy ne igyon!


Én átgondolnám a helyedben az egész kapcsolatot, hogy az alkohol a családon belül mennyire fogja félrevinni a kapcsolatot. Én azt gondolom, de ne legyen igazam, ez egyre jobban fogja mérgezni a házasságot.

2021. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles ezt tűrni, fel kell lépned, és lapátra tenni az ilyet, vagy lelépned.
2021. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Őszintén mondom megijesztettetek. Férjem alkoholista lenne?

Általában nem iszik ha velem van, egyébként is autóval jár folyamatosan. Ünnepekkor viszont igen, meg párszor egy évben becsúszik pár italos nap.

Én azt sem tudom tolerálni, de nem nagyon tudok ellene tenni.

Azt mondja egy férfi embernél teljesen normális ha megiszik néha valamit.

Ami szerintem túlzás szerinte nem az. Most attól stresszelek leginkább hogy a fia ne italozzon karácsonykor nálunk mert ő borzasztó olyankor. Szerintetek jogosan kérem hogy férjem menjek hozzá? Mert ő ezen kiakadt, azt mondta hogy képzelem hogy a fia nem jöhet ide.

2021. dec. 6. 19:30
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Csak magaddal cseszel ki, karácsonyig még van 18 nap. Most akkor 18 napnyi idegeskedés vár rád amiatt? Ér neked ennyit ez az egész?
2021. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed csak ünnepekkor iszik ( a hétvége nem ünnep) + mondjuk évi 4-5 alkalommal akkor nem alkoholista. Akkor sem, ha akkor sokat iszik.
2021. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező ne ijedj meg, tudnod kell hogy itt gyakorin mindenki egyből azt írja mindenre hogy válj el, meg lepontozni is szeretik a kommenteket. Ennyitől még nem alkoholista a férjed! Csak magyarázd el neki, hogy nem azt mondod, hogy nem jöhet ide a fia, hanem hogy nem rúghat be itt karácsonykor. Ehhez pedig jogod van. Boldog karácsonyt!
2021. dec. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Jaj, ez a duma, hogy férfi embernél normális... Amúgy igen, az normális, ha néha megeszik egy sört, ünnepléskor lehúz egy-két felest a haverokkal. Mindaddig, amíg ez nem rendszeres, és tud mértéket tartani.

Én a helyedben azt mondanám, hogy vagy jön a fia, de akkor egy kortyot sem ihat egyik sem, vagy menjenek a fiához. Így nem azt mondod, hogy a fia nem jöhet hozzátok.

De őszintén, én nem tűrném az alkoholistákat magam körül...

2021. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!