Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a fontosabb: a szerelem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb: a szerelem, vagy a felekezeti hovatartozás?

Figyelt kérdés
A leendő nő- párom katolikus én pedig protestáns vagyok 20 éve. A katolikus pap nem ad össze bennünket, amíg én alá nem írom, hogy a gyerekeket majd csak katolikus hitben fogjuk neveltetni-vagy amíg nem rekatolizálok, ami kb 3-4 hónap heti 2 óra szentkeckékre kell járni és bérmálkozni és stb, stb..Szerintem az első a szerelem és nem hiszem, hogy Isten akarata ez a megosztás és zsarolás, amit a katolikus papság gyakorol. Egy másik egyház se zsarolja így az embereket!!

2021. okt. 13. 12:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%

Ezt ne vedd zsarolásnak, mert alapból a templomi esküvő a mai világban nem rendelkezik jogi jövetkezményekkel. Az a te döntésed, hogy katolikus esküvőt akarsz, akkor annak vannak feltételei. Hasonlóképpen, ha protestáns pap adna össze, lenne más feltétel.

Ha nem akartok neki megfelelni, érjétek be polgári esküvővel.

2021. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Provokatív kérdés. Vagy akitől ezt hallottad az nincs tisztában az alapvető egyházjoggal.

A vegyes házassághoz nem kell "rekatolizálni" (ilyen szó egyébként a te esetben nincs is, mert protestáns vagy - gondolom mindig az voltál), a szentlecke meg a szentmisén elhangzó egyik bibliai rész, nem a katekumenátus alternatív elnevezése.

A katolikus és protestáns vegyes házasság teljesen rendben van a katolikus egyházjog alapján. Ma már ökumenikus házasságkötés is létezik, amin a katolikus pap és a református lelkész is jelen van és a pár katolikus tagja a saját "részét" mondja, és a református is a sajátját. Tehát a reformátusnak nem kell pl. a feszületre esküdni.

Úgynevezett reverzálist, amire itt a gyereknevelés kapcsán utaltál, azt nem te adsz, hanem a katolikus fél ír alá: neki kell nyilatkoznia arról, hogy egész pontosan "kész a hittől való eltávolodás veszélyeit elhárítani, továbbá ígérje meg őszintén, hogy erejéhez képest mindent megtesz azért, hogy minden gyermeke a katolikus egyházban keresztelkedjen és nevelkedjék." Erről a nem katolikus felet - vagyis téged - időben kell értesíteni. Hozzáteszem, semmi nem történik, ha a gyereket reformátusnak keresztelik, a párodat nem fogják kiközösíteni vagy ilyesmi.

Egyébként "meg mindkét felet meg kell tanítani a házasság céljaira és lényegi tulajdonságaira, melyeket egyik fél sem zárhat ki."

Ennyi. Katolikus egyházjog 1125. kánon, javaslom további olvasgatásra, hátha még pár érdekességre bukkansz: [link]

2021. okt. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan, magyarországon az egyházi esküvő nem számít jogilag. Szóval ne csináld, ha nem akarod. Amúgy nem kell katolikussá válnod ha nem akarsz, attól még összeadhat római katolikus pap, csak igen, meg kell ígérned, hogy katolikusnak neveled a gyermekedet és kell a jegyesoktatás.
2021. okt. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
75%
10-es, Hit Gyülit is utálják.:D Református-pünkösdi turmix.
2021. okt. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem értesz egyet a leendő házastársaddal ebben, ilyen lenézően nyilatkozol arról, amihez ő ezek szerint ragaszkodik, akkor mi lesz később, hol találkozik kettőtök véleménye hit kapcsán? Nekem a szüleim más felekezetűek, de egyikük mindig azt mondta, hogy a másik egyházának tanítását/értelmezését közelebb érzi magához, ezért hát nem volt ebből vita a mi nevelésünknél sem. Ennek ez az egyetlen megoldása.
2021. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok pozitív , biztató választ. Különösen a 12/15-é tetszik. Tudjatok róla, hogy egyedül a Jobbik volt az pár éve, aki azt javasolta a Parlamentben, hogy az egyházi esküvő legyen egyenrangú a polgárival. Ma ugyanis az a gyakorlat, hogy a lelkészek kérik: először legyen meg a polgári, és ő csak utána adja az áldását rá!
2021. okt. 13. 18:02
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
16 Off: Egyébként muzulmánoknál itthon bevett gyakorlat, hogy csak templomi esküvő (meg "templomi" válás) van, de polgári sokszor nem, csak együtt élnek vagy még azt se. De ismerek olyan "vérkatolikust" is, akik nem váltak el, mert az bűn, de már 10 éve külön élnek. Ennél nekem mindenképp szimpatikusabb a ref., evang. és egyéb egyházak, ahol a lelkiismeretre bízzák és bár úgy hiszik, minden bűnt meg lehet bocsátani, így a válást is, de azért illik, kérik, hogy jogi státuszban, azaz a társadalom felé is ugyanazt a képet mutassa valaki.
2021. okt. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Ne tartsatok templomi esküvőt, legyen csak a hivatalban polgári az anyakönyvvezető előtt és oda szervezzetek fullos programot! Ezt követően pedig egy pazar lakodalmat, vagy egyszerű vacsorát, amit szeretnétek.
2021. okt. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy díszletnek kell-e valamelyikőtöknek vagy mindkettőtöknek a templom, mert az olyan romantikus vagy valami babonából azt hiszitek, ezt is illik kipipálni, mert hátha használ, de biztos nem árt... vagy tényleg fontosnak tartjátok, ettől lesz számotokra hivatalos és keresztény alapokon nyugvó házasságot határoztatok el (mert végülis ezt ígéritek meg ott Istennek, egymásnak meg még pár jelen levőnek). Maga a templomi házasság egyébként tudtommal középkori találmány, tehát a Bibliában még így nem szerepel, hogy templomban meg pappal kell házasodni, csak hát így jobban nyilván lehetett tartani, hogy nem bemondára megy, hanem egy írástudó rögzíti. S bár a katolikusoknál szentség lett belőle (ahogy a keresztelő meg a temetés is - ha jól tudom -) azaz a mennybe való "belépőhöz" kötelező (ezért nehéz válni is), ezért van az, hogy a reformátusoknál ezzel szemben, bár ünnepélyes ígéret, "csak" megáldják. Az adminisztráció és jogi részét meg ugye már átvette az állam.

Akárhogy döntötök, szerintem fontos lenne, hogy erről elbeszélgessetek. Ahogy tényleg jó dolog az is, hogy ha már most gondoltok arra, mennyire "komolyan" akarjátok kereszténynek nevelni a gyerekeket. Templomi esküvő előtt (bármelyik felekezetnél) van általában pár alkalom jegyesoktatás, ami pont jó alkalom ezeken elgondolkozni.

2021. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Felejtős... én eleve nem mennék olyanhoz, aki ilyen rigolyásan, mereven áll a dolgokhoz.
2021. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!