Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a fontosabb: a szerelem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fontosabb: a szerelem, vagy a felekezeti hovatartozás?

Figyelt kérdés
A leendő nő- párom katolikus én pedig protestáns vagyok 20 éve. A katolikus pap nem ad össze bennünket, amíg én alá nem írom, hogy a gyerekeket majd csak katolikus hitben fogjuk neveltetni-vagy amíg nem rekatolizálok, ami kb 3-4 hónap heti 2 óra szentkeckékre kell járni és bérmálkozni és stb, stb..Szerintem az első a szerelem és nem hiszem, hogy Isten akarata ez a megosztás és zsarolás, amit a katolikus papság gyakorol. Egy másik egyház se zsarolja így az embereket!!

2021. okt. 13. 12:14
A kérdező szavazást indított:
A hit az fontosabb
A szerelem az első!
Keress magadnak protestáns nőt
Menjetek lelkészhez, az összead.
Ha a párod szeret, akkor elhagyja a katolikus egyházat
Igaza van a katolikus papnak!
Ez van még 2021-ben is? Nem hiszem el!
54 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Menjetek be kormányablakhoz vagy nem tudom hol intézik a hivatalos papírokat 5 perc alatt összeadnak titeket, a családnak meg barátoknak tarthattok esküvői lagzit és kész
2021. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenkor hálát adok az Istennek, hogy felekezettől független keresztényként gyakorlom a hitemet. Az Újszövetségben nincsenek ilyen kritériumok a házasodáshoz, kérdező. Javaslom neked is a Sola Scriptura elvét.
2021. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Csúsztass egy kis "adományt" az atyának, mindjárt nem lesz olyan szigorú. Így működik ez.
2021. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem írod alá? Nem tök mindegy? Úgyis azt csináltok amit akartok. Buddhistának is nevelhetitek a gyereket, senkit nem fog érdekelni.
2021. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

A katolikus egyház egy nagy adag formalitás, igazából majdnem mindegy mit írsz alá. A többi egyház sokkal durvábban csinálja, ők a lelkiismeretre hatnak. Én pl. olyan gyülekezetbe jártam, ahol ha időnként megtörtént, hogy valaki másik gyülekezetből talált párt, akkor hosszú imaharcot vívtak érte, amiért elragadta őt a Sátán. Nagyon durva bűntudatot keltettek bennünk, még azonos felekezetű másik gyüelekezetbe se lehetett mennünk, mert már abból balhé volt, ha kitudódott. Többször hallottam, hogy micsoda bűn elhagyni a gyülekezetet, mint magát az evangéliumot, hogy Jézus legyőzte a halált. És amíg benne voltam, ez fel se tűnt. Szigorú szabályokat fektettek le. Lányoknak tilos volt kezdeményezni, semmilyen módon nem közeledhettek a fiúk felé. Csak a fiúnak volt joga közeledni, elvenni az Úrtól és megkérni a lány kezét. Úgy, hogy nem járhattak előtte, rögtön lánykéréssel kellett kezdeni! A lány dönthetett, de nagyon erősen illő volt a lelkipásztortól tanácsot kérni és hagy ne mondjam, miféle módszerekkel befolyásolták a lány döntését a szülőkön, az elöljárókon keresztül. Nem egy kezdődő szerelembe avatkoztak bele.

Én egy nap fogtam magam, kisétáltam az ajtón és soha többé hátra se néztem. Nem gondoltam így végig, mi a bajom, ez csak később állt össze a fejemben. Láttam létrejönni egy borzalmasan boldogtalan házasságot, az a fiú, akit szerettem, elvett egy lányt, akit sose szeretett (engem se szeretett, mást szeretett) és olyan borzalmas érzés volt, hogy nem bírtam tovább ezt végignézni.

A szeme üres minden fotón és egy vénember lett idő előtt belőle. Nem láttam őt már régen, de biztos vagyok benne, hogy köze volt a gyülekezetnek ahhoz, ahogy alakult az élete.

Életem legjobb döntése volt, hogy kisétáltam abból a közegből. Én a szerelmet választottam, a leendő családomat.

2021. okt. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
En mondjuk nem jonnek ossze olyan novel, aki az eletet a legnagyobb agymoso szervezet befolyasa alatt eli...
2021. okt. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem keressetek másik papot, nem mindegyik ilyen szigorú.
2021. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

na ezért is jó ateistának lenni...

fszom cécózna ennyit...

2021. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt Szerbiában római katolikusok simán házasodnak templomban pravoszlávval, és ugye fordítva. Pravoszláv simán keresztel római katolikus babát, stb.
2021. okt. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
5ös ez amiről te írsz nem hiszem, hogy "sima" egyház. Valamelyik hit gyüli féle nyomortanya, nem?
2021. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!