Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szerelem » Politikai hovatartozás mennyir...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Politikai hovatartozás mennyire szab gátat egy kapcsolatnak? Mi a maximum, amit elbír egy olyan kapcsolat, ahol a felek teljesen mást vallanak?

Figyelt kérdés

Ezen belül az érdekelne kifejezetten, hogy két ember között, ha megvan a szimpátia, akkor együtt lehetnek-e évekig, vagy akár egy életen át annak ellenére, hogy az egyik fél inkább jobbikos, a másik pedig liberális és nem csak elfogadja, de promótálja is a melegeket.


Ti saját magatokra vonatkoztatva mit gondoltok? Tudtok-e ilyenre példát mondani?


Köszönöm!


2015. jún. 23. 22:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném, hogy sokáig kitartanának egymás mellett a felek, hiszen a politikai meggyőződés is pont ugyanúgy tényező egy kapcsolatban, mint bármi más. Kivétel ez alól természetesen az, ha legalább az egyik fél nem tanúsít érdeklődést a politikai irányzatok felé.
2015. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Mindketten ferfiak vagyok..?
2015. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nekem fontosak a nézetek,pl sosem kezdenék egy liberálissal hiába jönne be mint nő,(amit kétlek erősen) vagy ha később tudnám meg akkor vége ennyi...sok mindent el lehet nézni,de ezt nem ! :,D


és nem feltétlen a melegek miatt,még ha csak az lenne...

2015. jún. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A politikában benne van minden, az, hogy hogyan álltok a társadalomhoz és a problémákhoz - ami 2 érett fél között csak egy jó értelmi vitába torkolódik - de a legtöbb esetben nem lesz jó vége (ha mindketten komolyan gondoljátok, amit vallotok.)
2015. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

En nem politizalok, de ha a kerdesedet veszem alapul, nekem pl nincs bajom a melegekkel, bar nem vagyom mindenaron meleg baratokkal, emellett nem veszem egy kalap ala az osszes ciganyt stb, szoval abszolut nem vagyok eloiteletes, mindenki megkapja az eselyt nemtol, fajtol meg szexualis beallitottsagtol fuggetlenul.

Na hat a baratom ennek szoges ellentete, szamomra hihetetlen dolgai vannak. Veszekedni nem szoktunk ezen, mert mint irtam, en csak igy elek, de nem beszelgetek errol, nem is probalok meggyozni mast. Most a nagy menekultbotrany miatt volt egy-ket vitank, de az tenyleg vitatkozas volt, nem veszekedes.

Egyebkent en azt sejtem, hogy a baratom annal azert elfogadobb, mint amit mutat, csak fiatalabb koraban bekerult egy ilyen tarsasagba, es ezert o is ilyen lett. De hozzateszem, hogy mindemellett a neveloapamat (aki roma) teljesen elfogadta, tok jol megvannak, birjak egymast. Szoval azert nem olyan veszes:)

2015. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Engem a szélsőségesség zavar, beszélgettem neten olyannal, aki eléggé el volt szállva ebben a témában, gyorsan elegem lett belőle, szinte másról nem is tudott beszélni.
2015. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy kezdem, hogy van egy kapcsolati konzultációs kérdőívem:


Sokan úgy gondolják, hogy fideszesnek lenni nem gáz, egyetért Ön ezzel a kijelentéssel?

Sokan úgy gondolják, hogy a Mi Viktorunkhoz imádkozni felemelő, egyetért őn ezzel a kijelentéssel?

Sokan azt mondják, hogy Gyurcsány maga a sátán, egyet ért ön ezzel a kijekentéssel?


Ha a csaj megbukik, akkor lehet akármilyen kis torkos, akkor is repülnie kell :(

2015. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mi talán soha nem szavaztunk ugyanarra a párta, kivéve a helyi önkormányzatot. A kérdésben szereplő eset is előfordult, hogy én szdsz, feleségem jobbik. De nem ekörül forog az életünk, nem okozott ez soha problémát. Én se akarom őt meggyőzni valamiről, ő se engem. Márcsak azért sem mert ha egy konkrét kérdésről van szó, abban többnyire egyetértünk.
2015. jún. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Biztosan tud működni, ha az ember tudja a helyén kezelni, ha nem annyira fontos neki a politika. Szerintem fontosak a hasonló nézetek, de talán nem kizárt, hogy tud működni, ki kell próbálni.


Ha viszont fontosabb, már előttem is írták, hogy a politika majdnem az ember egész világnézetét tükrözi, kb. mint a vallás. El lehet élni egymás mellett különböző vallási meggyőződéssel, ha nem érzed fontosnak, hogy a pároddal együtt éld át a spirituális eseményeket. Ugyanígy a politika is. Ha nem akarsz a pároddal, vagy egyedül se tüntetni vagy békemenetezni menni, vagy egyáltalán rátukmálni, ezt nézni a tévében, és vele megbeszélni... talán.


Vagy ha hajlandó vagy néha megkérdőjelezni a kedvenc jelöltjeid cselekedeteit, és nem elvakultan követni. Hiszen ők is csak emberek, tévedhetnek.


Én nagyon örülök, hogy olyan párt találtam magamnak, akivel politikailag és spirituálisan is egyezünk. Bár nem folyunk bele aktívan a politikai életbe, elolvasunk 1-1 hírt és olykor megvitatjuk. Ritkán még az is megesik, hogy nem értünk egyet, de egyáltalán nem vészes. Egyik párt tekintetében sem vagyunk elvakultan pozitívak vagy negatívak, bármelyik tesz vagy mond valamit, elismerhetjük, egyetérthetünk vele vagy megkérdőjelezhetjük. Érdekes módon mi mindketten kb. ugyanazokról a dolgokról gondolkodunk ugyanúgy. :)

2015. jún. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

Elméletileg működhet, gyakorlatilag a konkrét személyektől függ. Értelmes felnőtt emberektől szerintem elvárható, hogy tiszteletben tudják tartani egymás vallási, politikai meggyőződését. Ha viszont az egyik rá akarja eröltetni a saját világnézetét a másikra, annak sosincs jó vége. Én memgmondom őszintén nehezen tudnám magam elképzelni egy nagyon másképp gondolkodó emberrel. Ha ilyen volna akkor az a legjobb szerintem ha egyáltalán nem is beszélünk politikáról, nem jön fel ez a téma. Bár én tényleg nem szeretek politizálni mert csak idegesít, szavazni elmegyek, de nem szoktam beszélni róla.

A példára meg amit felhoztál: akkor jó, ha az egyik nem b*zizik, a másik meg nem tart előadást az elnyomó, patriarchális,homofób magyar társadalomról. Elvileg ha szeretünk valakit, akkor nem akarjuk felidegesíteni.

Azt hinné az ember, hogy ezt nem olyan nehéz megállni, sajnos a valóságban mégse mindig sikerül.

2015. jún. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!