Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » M.L. és V.A. minapi esküvője...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

M.L. és V.A. minapi esküvője kapcsán merült föl bennem: létezik ma halálig tartó házasság?

Figyelt kérdés

#holtomiglan, holtodiglan
2021. szept. 27. 12:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem. Az emberek nem ahhoz mennek hozzá, akihez kéne. Pont a kompromisszum miatt. Az működik a rózsaszín köd felszállásáig, utána csak keserűséget szül.


Azért vannak válások, mert úgy választunk párt, mintha étteremben azt mondanám, hogy "kérem a bolognai spagettit, de a tészta helyett rizst, a marha helyett csirkét, és a paradicsomos szósz helyett tejszíneset". És vigyorgok, hogy de szeretem a bolognait.

2021. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nagyjából azonos közegből házasodik a többség, apámat pl. kitagadták szülei, mert parasztlányt vett feleségül. V.A. orvoscsaládból származik, párválasztásai érdekeseknek volt mondható, ez a mostani meglehetősen furcsa. Vajon eleve kompromisszummal indult?
2021. szept. 27. 13:29
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden esküvőnél beugrik ez, főleg az irracionális "eskük" megtételekor, amikről úgyis tudja mindenki, hogy nem lesz betartva. Vagyis az olyanok, mint "örömben", "gazdagságban", "jóban" az bizony igen, de a többség hamar lelép mondvacsinált okokkal, ha "rosszban", "betegségben", vagy - (horrible dictu!) - "szegénységben" rész következik.


Persze a lelépés oka - hivatalosan - sosem ez, hanem "megváltozott a másik fél" vagy "ő nem akar szenvedni" - ezek teljesen legitim dolgok amúgy, de akkor minek az a nagy hazudozás az esküvőkön? Főleg azoknál akik képesek ilyen bohócok módjára pappal meg templomban erősködni. A "szent eskü" amit ott mondanak az nem azért az, hogy ne lehessen megszegni...?

2021. szept. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

13,

érdekes kérdésfeltevés, pl. hogyan működik vallásos házaspároknál?

Néhányat ismerek, náluk kitűnően, egymásért és családjukért élnek, dolgoznak.

Egyiknél idősebbek a gyerekek, a legnagyobb egyetemista, a középső jövőre végez a középiskolába, a kisebb meg akkor végzi az általánost. Irigylésre méltó már az is, ahogyan a szülők egymásra néznek. Vasárnaponként a teljes család misére jár.

Ateisták könnyedén válnak?

2021. szept. 27. 14:02
 15/29 anonim ***** válasza:
14 Szerintem nem működik jól a vallásos embereknél sem, csak nekik sokkal inkább hepinek kell lenni, elvégre egész addigi életükben azt hangoztatták ők is, a családjuk is, a barátaik is, az egyházuk is, hogy a holtig tartó házasság milyen szép és jó, és milyen szomorú a sok válás manapság, na de ők aztán biztos nem, ők aztán mindig kitartanak, mindent megjavítanak, stb. - ezek után hogy mernéd vállalni mások előtt (vagy akár csak bevallani magadnak), hogy igazából a te házasságodat is csak a gyerek-hitel-képmutatás hármas tartja össze?
2021. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nem mintha nekik nem lennének problémáik, nem merülnének fel kétségeik, kérdéseik, de a gyakorló hívek valahogy végül mindig arra az álláspontra lyukadnak ki, hogy az a helyes, amit az egyházuk elvár.
2021. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

15,

ez csak látszat lenne esetükben is? Közelről egyik családot se ismerem, így viszont teljes értelművé válik egy megrögzött agglegény barátom mondása, mikor felbosszantottuk kérdéseinkkel, hogy mikor nősül? Mindenkor azt válaszolta, miért nősüljek addig, amíg van másoknak feleségük?

2021. szept. 27. 14:43
 18/29 anonim ***** válasza:

"ez csak látszat lenne esetükben is?"

Náluk látszat csak igazán. Hol éltél eddig? Vasárnap a templomban mindenki nagyon tiszteletre méltó becses honpolgár.

2021. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

"érdekes kérdésfeltevés, pl. hogyan működik vallásos házaspároknál?"

Ugyan még nem vagyok házas, de mi alapvetően a házasságra úgy tekintünk, mint hivatásra. És nem úgy, mint a "révbe érésre", persze a házasságkötés egy nagyon szép esemény, de sokkal inkább valaminek a kezdete és nem a kapcsolat koronája. Egy meghívás arra, hogy egymást szeressük, segítsük, hogy a kapcsolatunk gyakorlatilag Isten szeretetének legyen a mintája.

Problémák jönnek, ez természetes. De ezek feladatok, amiket együtt kell megoldani. A házasságban az a nehéz, hogy ez két ember közös műve. Az egyik hiába teszi ki a lelkét is, ha a másik nem működik együtt. Ezért is mondják, hogy a házasságon dolgozni kell, mindennap és mindkét félnek. Egy olyan házasság sem működik, ahol csak úgy hagyják menni magától.


Hogy van-e ma sírig tartó házasság, az egy jó kérdés. Amelyik ma láthatóan sírig kitartott, azt nem most kötötték, hanem hosszú évekkel ezelőtt - eltekintve néhány tragédiától.

Nagyszüleim 50 évig voltak házasok, szüleim most ünnepelték a 34. házassági évfordulójukat.

Egyébként nem mondanám, hogy az ateista könnyebben válik, ez abszolút a két fél elköteleződésén múlik. Meg nem mellesleg a jó párválasztáson... Azért nagyban megkönnyíti a házasság sikerét, ha ugyanazt gondoljuk magáról a házasságról és mindkét fél már a kezdetektől elkötelezett abban, hogy a problémákat megossza egymással és már az első jeleknél közösen tesznek érte valamit. A kommunikáció hiánya sokszor probléma, mert a baj csak nő és mire kiderül, már tényleg nehéz megjavítani.

2021. szept. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

18,

ateista vagyok, nem járok templomba. Nagyszüleim mindkét oldalon sírig tartón voltak házasok, egyben vallásosak is. Szüleim szerették volna velem is megismertetni a római katolikus vallást, de kudarcot szenvedtek. Esténként kicsi gyerekként csak addig voltam hajlandó az imát felmondani, hogy "én Istenem, Jóistenem, lecsukódik már a szemem ..." azóta se tudom tovább, a templomban nekiálltam fütyülni, mert tetszett, ahogyan hangzott, egyszer meg belemostam a kezeimet a bejáratnál álló szenteltvízbe ...

2021. szept. 27. 15:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!