Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiatalok miért költenek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalok miért költenek esküvőre, miért nem a saját lakás az elsődleges cél?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon sok korombeli ismerősöm esküvői posztjait látom (21-24 évesek). Az egy dolog, hogy rövid idő után mennek férjhez (2-3 év kapcsolat után), de miért kell ennyire elsietni a dolgokat és még évekig albérletet fizetni? Miért olyan fontos a hatalmas esküvő, miért nem lakásba fektetnek bele és utána esküvő?

Nem vagyok irigy, csak nem értem. Én 6 éve vagyok együtt a párommal, és most vettünk egy családi házat, amit felújítunk. Inkább erre költünk, mint egy esküvőre. Pedig én is nagyon szeretnék férjhez menni, de a saját ház fontosabb.


2021. aug. 8. 19:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo,en hazat a ferjemmel veszek, nem a pasimmal, amugy ferjhez mehetsz nagy lagzi nelkul is ha annyira akarsz. Nem kellenek ahhoz milliok.
2021. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Az esküvő ára általában visszajön, a lakáse nem.

Pasimmal ensem vennek lakást, csak a férjemmel.

2021. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
12: Baaang blackpill dropped. Nem tudod kimagyarázni.
2021. aug. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Az esküvő ára a lakásnak kb a tizede volt... ez nagyon nem mindegy. Ennyiből lakást venni amennyink volt kp, még hitellel együtt sem lehetett volna.
2021. aug. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem akarom még röghöz kötni magam azzal, hogy veszek egy lakást. Nem akarom ilyen fiatalon máris eldönteni hol akarom leélni az életem.

Még lehet, hogy pár országot az eddigieken kívül kipróbálnék, mielőtt meghozom ezt a döntést.

Azaz nekem a saját lakás, vagy ház mindenképp hosszú távú terv, ha párom van, ha férjem. Még nem szeretnék sajátot.

2021. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kifejezetten a nagy esküvőkről beszéltem, nem a kis családi esküvőkről.
2021. aug. 9. 11:25
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
16. Kifejezetten nagy esküvői k volt 160 fős de ennek az árából nem jött volna ki lakás ott ahol szeretnénk èlni. Persze egy eldugott vidéki kis faluban akár 2 ház is ki telt volna de mi nem szeretnénk ott élni.
2021. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
68%

Ez téged miért zavar, kérdező ?

Én is előbb nagyobb esküvőt szeretnék és utána venni csak közös ingatlant.( Mindkettőnknek támogató családja van. A páromé kifejezetten jómódú is. )

Nem tudhatod, hogy ki milyen anyagi helyzetben van. Ne turkálj más pénztárcájában.

2021. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

esküvő 2-3 millió

lakás (pesti panel) 25-30 millió

2021. aug. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A "fiatalok" nem egy homogén massza. Mindenki más miatt választ ilyen sorrendet.

- van, aki azért, mert egy esküvő mégiscsak olcsóbb, mint egy lakás / ház (jó, attól függően, hol és milyen minőségű ingatlant vesz az ember, az igaz, de ne a düledező rom vacakkal számoljunk az isten háta mögött 2 villamosmegállóval), és akkor legalább valamit a "kötelezők" közül le lehet tudni vele

- van, aki a csok-ra hajt, és már azzal a pénzzel számol, amit az állam kölcsönbe ad lakás / házvásárlásra

- van, akinek az esküvő spirituálisan, hagyomány szintjén fontosabb

- van, aki együttélésre nem is gondol házasság nélkül, mert vallásos

- van, akinek nem fontos a saját ház, és azzal számol, hogy ő bérleményben fog lakni egész életében, főleg ha ilyen nomád / mobil életmódban gondolkodik

- van, aki a hitelpiacon nézegelődve az esküvőre nem akar hitelt felvenni, lakásra meg igen

- van, aki az esküvőt tök olcsón meg tudja szervezni, mert van ilyen meg olyan rokona / ismeretsége (pl. vendéglős nagybácsi, fodrász anyu, varrónő barátnő stb.)

- az esküvőből ált. a nagy része visszajön, hacsak nem hótt csóró a meghívott vendégsereg nagy része; illetve sok helyen hagyomány szerint még mindig a szülők fizetik, míg a lakást kevesebb családban fizeti ki a szülő

2021. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!