Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiatalok miért költenek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalok miért költenek esküvőre, miért nem a saját lakás az elsődleges cél?

Figyelt kérdés

Mostanság nagyon sok korombeli ismerősöm esküvői posztjait látom (21-24 évesek). Az egy dolog, hogy rövid idő után mennek férjhez (2-3 év kapcsolat után), de miért kell ennyire elsietni a dolgokat és még évekig albérletet fizetni? Miért olyan fontos a hatalmas esküvő, miért nem lakásba fektetnek bele és utána esküvő?

Nem vagyok irigy, csak nem értem. Én 6 éve vagyok együtt a párommal, és most vettünk egy családi házat, amit felújítunk. Inkább erre költünk, mint egy esküvőre. Pedig én is nagyon szeretnék férjhez menni, de a saját ház fontosabb.


2021. aug. 8. 19:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Amiért más előbb megcsinálja a kertet és vesz egy felfújható medencét, más meg bedobja a kupi közepére. Nekik így jó, így tetszik.
2021. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Mindenkinek más az élethelyzete és másak a preferenciáik is. Vannak akik a kisebb, rövid távú örömszerzésben látják a jövőt és vannak akik hosszú távra terveznek.
2021. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Egy eskuvo ara elenyeszo egy lakas arahoz kepest. Belefer, egy resze vissza is jon. Lehet nekik tok lenyegtelen, ha esetleg emiatt egy evvel kesobb lesz csak sajat lakas/haz.
2021. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Sok férfi hiszi, az esküvő megmentheti az inflálódott párkapcsolati piactól, lakásra gyűjteni meg ráér később.
2021. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Miből gondolod hogy nem orokolnek pl lakást?

Nem látsz bele az anyagi helyzetükbe.


Alapból miért foglalkozol mással?

2021. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem azért, mert a mai világ ilyen. Ebből is verseny van (munkatárs Katikával, vagy az unokatesóval teljesen mindegy). Kinek van szebb nyaralás, jobb telefon, jobb kocsi, vagy épp nagyobb esküvő, ez számít!
2021. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%
Én pl nem vennék a "pasimmal" házat/lakást. Csakis a férjemmel.
2021. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

Eleve az állami támogatásokhoz előbb házasnak kell lenni. Ha így is, úgy is házasodni akarnak, nekik jobban megfelel előbb. Így abból sincs vita, hogy mi közös vagyon: minden. A hitel is. Sok esetben egy házassági szerződés is egyszerűbb, mint élettársi kapcsolat után osztozkodni.

Másrészt 2-3 év bőven elég eldönteni, hogy egymással akarnak-e házasodni. 5-10 évig együttélni, előrelépés nélkül időpazarlás.

A házasságkötés pedig ingyenes. Mindenkinek saját döntése, hogy mennyit akar költeni a körítésre. De nem kötelező milliókat költeni, sőt!

2021. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%
Mert a csajoknak jól mutat a Facebookon...
2021. aug. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Csomó hitelnél szóba sem állnak velük, ha nem házasok. A CSOKról meg a babaváróról nem is beszélve.

Lehet, a szülők fizetik az esküvőt, nem is ők. Van, ahol ez a hagyomány, ez az alap.

Amúgy én is csak férjjel vágnék bele lakásvásárlásba meg bármibe. A házasság egy teljesen tisztázott jogviszony, az élettársi viszony egy fokkal kevésbé. Én pedig szeretem a tisztázott dolgokat.

2021. aug. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!