Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valaki elárulja, hogy mi a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elárulja, hogy mi a jó a házasságban?

Figyelt kérdés

Most nem a kormány családtámogatási lobbijára gondolnék.


Egész környezetemben csak a baxogatást, piszkálódást, elszámoltatást, vergődést, gyakran a megcsalásokat látom. Ki hogyan tudja sakkban tartani a másikat.


Örök felhőtlen szerelemmel még nem találkoztam. (leszámítva a facebookos mindenkiboldog kirakatképeket).


2021. júl. 31. 10:26
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
26%
Talán az, hogy hozzámész egy nálad gazdagabbhoz, akkor bizonyos esetekben jól járhatsz. Más előnyét én nem látom.
2021. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%
A házasság akkor jó, ha a megfelelő emberhez mész hozzá. Azokat amiket leírtál egy sima, rossz kapcsolatban is megtörténhetnek, semmi köze a házassághoz
2021. júl. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
39%
Semmi
2021. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy nézem neked nem a házassággal, hanem a párkapcsolattal van problémád. A házasság igazából csak egy papír, ami valamilyen szinten megkönnyíti az ügyintézéseket. Persze az is igaz, hogy vannak aranyásók, akik csak pénzszerzésre használják.

Ismerek boldog párkapcsolatot házasság nélkül és házasságban is. Fontos megjegyezni, hogy a boldog párkapcsolatban is vannak veszekedések, csak megcsalás és játszmázás nincs, de ismétlem, ez nem a házasság intézményétől függ, hanem a 2 embertől.

2021. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
4-es: Igaz, a párkapcsolatokban is vannak ilyen gondok, de a házasságokban ezeket halmozódva látom.
2021. júl. 31. 10:38
 6/40 anonim ***** válasza:
89%
Én is így voltam vele, családban volt minden, ami csak lehet... A gondolatát is gyűlölzem. Aztán megismertem egy srácot, kicsit több, mint 10 év alatt elhittem neki, hogy ebbe a kapcsolatba lehet gyereket vállalni, és a jogi baromságok miatt egy két tanus esküvőt is lezavartunk. Azóta is eltelt már huszon év, és még mindig jól érezzük magunkat együtt.
2021. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonymousreview60 ***** válasza:
72%

A házasság biztos érzelmi hátteret, egymás segítését, az örömök megsokszorozását és a szomorúság megosztását, "valaki, akire mindig számíthatok" érzését adja.

De ehhez az kell, hogy a résztvevők

1. szeressék és tiszteljék egymást és nagyon hasonló - de minimum tartósan illeszkedő - értékekkel rendelkezzenek a legalapvetőbb tekintetben (vallási nézetek, pénzkezelés, higiénia, munkamorál stb.),

2. Ismerjék magukat közepesen alaposan, hogy mit akarnak elérni az életben, mit képesek adni egy partnernek és tőle mit várnak el.

3. Képesek a fentiekkel kapcsolatos gondolataikat és érzelmeiket civilizáltan kommunikálni.

Kérdező, azért látsz olyanokat, mert a környezetedben kevés a másikkal igazán törődő vagy magát ismerő vagy felnőtt ember. Ha valakinek nem való a házasság, de ezt nem is tudja magáról, akkor persze, hogy szar lesz a házassága.

2021. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
36%

Semmi. Társadalmi elvárás, erre nevelik, szocializalják már gyerekkoruktól az embereket.

Még jó, hogy nem kötelező. 50 évesen is jól elvagyok nőtlenként. Volt sok kapcsolatom, 4-5 élettársam, de max. 4 év volt, amit kibírtam egy nő mellett. Azt meg végképp nem éreztem soha, hogy bármelyiket is oltár elé kéne vezetnem. Sokan csak a gyerekek és a közös ingó- és ingatlan vagyon miatt vannak együtt sok évig.

2021. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom tényleg. Én még egy párkapcsolatban sem érzem jól magam, mert nem tudok bízni. Egy házasság csak olaj lenne a tűzre, én bilincsnek érezném, kalitkának. Éltem együtt férfival, soha többet. Jobb egyedül, azt csinálok amit akarok és amikor akarom, és nem liheg senki sem a nyakamba ha egyedül akarok lenni.
2021. júl. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
28%
Elárulom: semmi.
2021. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!