Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon a közös emlékek tartanak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon a közös emlékek tartanak minket össze, vagy még szeretjük egymást?

Figyelt kérdés

Vagy a megszokás?


A férjemmel idén lesz 15 éve, hogy együtt vagyunk. Nemrég részt vettünk egy esküvőn, és ez eszünkbe juttatta ezt a kérdést. A férjem kicsit hezitált, amikor közösen megfogalmazódott bennünk - és habár én rögtön rávágtam, hogy szeretjük egymást, az ő válasza (illetve talán inkább a habozása) gondolkodóba ejtett, és azóta sem hagy nyugodni.


Persze, közel sem izzik úgy a levegő közöttünk, ahogy az elején, de szerintem ez teljesen normális. Ettől függetlenül ugyanúgy tisztelem, mint társat és férfit, és szeretem őt, ahogy közös gyerekeinket is. Várom a közös programjainkat, amikor kettesben lehetünk - az estének azt a szakaszát, amikor a csöppek már alszanak. Szeretek vele társaságba járni is, de még egy séta kettesben sem unalmas vele. A mai napig meglepjük egymást apróságokkal, figyelmességekkel, ha úgy adódik.


Természetesen akadnak kisebb súrlódásaink, hol nincsenek? És persze simán belefeledkezünk néha a hétköznapok szürkeségébe - de mindig megnyugtat, hogy végül hozzá térhetek haza.


Ez vajon csak a fentebb említett okok miatt lehet így? Vagy ez is, az is összetart egy házasságot? Nálatok hogy megy ez? Mi tart össze titeket?


Mit éreztek egymás iránt, akik hozzánk hasonlóan, több, mint egy évtizedet együtt töltöttek már? Van még tűz?


Férfiak, ilyen hosszú házasság után, ha tehetnétek, lefeküdnék idegen nőkkel?


Üdv, 40/N



2021. júl. 12. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

"Férfiak, ilyen hosszú házasság után, ha tehetnétek, lefeküdnék idegen nőkkel?"


Nőként írom, hogy ezt a kérdést értelmetlen volt feltenned. Minden férfi más, van aki a legyet is röptében és van, aki élete végéig tiszteli, szereti a feleségét és hűséges hozzá a sírig. Ha most leírja ide 2-3 vadidegen férfi, hogy rendszeresen félrelép, akkor ez miben változtat a ti életeteken? Legfeljebb elkezdesz kombinálni, aminek semmi értelme.


Te magad írod, hogy nincs nagy gond a házasságotokkal, felesleges agyalni és kombinálni. 😊

2021. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én 44F vagyok, 8 éve vagyok házas.

Nálunk is kb. ez van, amit leírsz a kérdésedben, a kezdeti lángoló szenvedély ma már csak "parázslik", de ez szerintem teljesen normális dolog, hogy nem téped le esténként a ruhát a feleségedről 8 év házasság után.


De nagyon szeretek vele együtt lenni, elképzelni sem tudnám nélküle az életemet. Mindent megbeszélünk, sok helyre megyünk együtt.


Nem arról van szó, hogy nem veszem észre, hogy milyen csinos vagy szexi egy másik nő, (ezt minden hetero férfi észreveszi) de az, hogy lefeküdjek mással, eszembe sem jut.

Én azt gondolom, hogy ez is szerelem, de másmilyen, mint amikor találkoztunk.

2021. júl. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Ferjed nem úgy éli meg a házasságot, mint te, aki tiszteli, szereti a párját. Valszeg ő már beleunt, más nő mellett ideig-óráig izzana (új p*nci), de már ténlyeg max a múlt tart össze meg a macerás osztozkodás a válással és az ezzel járó hirtelen megcsappant életszínvonal gondolata.
2021. júl. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem írtad le, hogy mi volt pontosan a férjed válasza.

Egyébként, ha hasonlóan érez, mint ahogy te (és annyira szépen leírtad az érzéseid, szabályosan kellemes volt olvasni), akkor nincs gond. Amikor gyerek születik, akkor eleve újabb szerepek osztatnak ki (anya, apa). Én úgy gondolom, hogy a kezdeti tűz nem tarthat örökké, de az évek alatt a (mostmár férjem) a párom nem csak a párom lett, hanem a szeretőm, bizalmasom, legjobb barátom, férjem, csapattársam, megnyugvásom, támaszom, és a gyerekem édesapja. Ez mind erős köteléket kovácsol, mivel tudom, hogy visszafelé is ez a helyzet . Én hiszek a mondásban, miszerint a külső megfog, a belső megtart. A megcsalást meg egyenesen el sem tudnám képzelni, se azt, hogy én lépjek félre, se azt, hogy ő.

2021. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most készülök házasodni, és nekem egyáltalán nem kellemes olvasni, hogy ezek szerint már 5-10 éven belül is olyasmire kell készülnöm, ami leginkább egy nagyon közeli barátságra hasonlít (mondjuk azon vagyok és leszek, hogy ne így legyen, hanem minél tovább égjen az a bizonyos tűz).
2021. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 Én egyáltalán nem így élem meg, mert szerintem teljesen természetes, hogy ebben az irányba fejlődik a kapcsolat. A lángoló tűz elemészt hosszú távon, nem lehet szerintem fenntartani.


Szerintem kimondottan problémás, hogy egy 5-6 éves kapcsolattól ugyanazt az érzést várja valaki, mint az 5-6 hónapos kapcsolattól. Ha ezen valaki nem tud továbbjutni, véleményem szerint nem várhat hosszútávú kapcsolatot, mert a másik nagy valószínűséggel nem fog megfelelni az elvárásoknak.

2021. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Inkább arra a tűzre gondolok, ami kb. 1 év után áll be. Amikor már mindketten túl vagytok a kapcsolat kezdeti (valóban fenntarthatatlanul heves) szakaszán, élitek az életeteket hétköznapi keretek között, de azért még sok megélhető szenvedély és élmény áll előttetek, amik mind gazdagítják az életeteket és jelentősen erősítik a köteléket. Engem ez nem elemészt, hanem nagy erőt ad. Ez azért nagyon nem ugyanaz, mint amikor a kapcsolat beleszürkült egy biztonságos, támogató, de végtelenül megszokott és kiszámítható, közeli családtag jellegű viszonyba (szenvedély szempontjából pedig kissé nyugdíjas állóvízbe).
2021. júl. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva minket már csak a közös hitel tart össze, egy éve hozzá sem nyúltam a páromhoz. Az utóbbi 4-5 évben két szeretőm is volt. 29 éves kapcsolat. 48F
2021. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy több aspektusból leírtátok, és közelítettétek meg a dolgot! Nagyon jó válaszok születtek, és ez elgondolkodtat. Ment a plusz mindenkinek!
2021. júl. 14. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!