Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Màsnak is ilyen hárpia a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Màsnak is ilyen hárpia a felesège vagy szemètlàda a fèrje?

Figyelt kérdés

Direkt mindkét nemre kèrdezek, nem vagyok himsoviszta, csak fèrfi mivolt miatt fèrfitársaim panaszait hallom.

Osszesegeben ezek a panaszok oda futnak ki hogy a feleseg urakodni akar felettuk. Kimondva vagy kimondatlanul, lelki terrorral szinte mindenre megmondjak hogy igy vagy ugy legyen.

Nem tudom a fèrfiakrs csak altalanos szterotipiakat tudok - biztos rengeteg igazsagtartalommal - mint pl elhanyagolja a csaldjat, nem vesz reszt a haztartasi teendokben, iszik, rendetlen, lusta, csalfa.

Ha mas is eppen nehez idoszakot el meg a hazastarsaval a fentiek miatt es szivesen beszelgetne privatban korra es nemre tekontet nelkul kerem irjon.



2021. jún. 5. 09:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Oke definiald az egyenloseg fogalmát akkor mert normaliseknal nincs mindenaron egyenloseg mert termeszetes adottsagok miatt nem lehet.

Konkretizald kerlek nehany peldaval

2021. jún. 9. 20:00
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem érted a párkapcsolaton belüli egyenlőséget? Jól van, néhány példa: mindkét fél dolgozik, a házi munkát kb felesben végzik, illetve mindkét fél számára élhető és tartható felosztásban.

Az, hogy ki mennyit keres, lényegtelen ebből a szempontból mert a kevésbé jól fizető munkában is ugyanúgy elfáradsz.

Ha az egyik fél nem dolgozik valamiért, értelem szerű, hogy ő nagyobb részt vesz ki a házimunkából.

A gyerekvállalás, nevelés közös project. Mindkét félnek ki kell vennie a részét, nyilván megint logikusan, annak függvényében, ki marad otthon a babával. (és ez lehet a férj is)

A szórakozás, pihenés, énidő mindkét félnek jár.

A döntésekben mindkét fél egyenlően vesz részt.


Most más hirtelen nem jut az eszembe, de nem is értem, hogy ez miért kérdés neked. Ezt jelenti az egyenlőség és ezt értük el, te meg erre panaszkodsz.

2021. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Felreertesz, amiket leirtal teljesen termeszetesek szamomra. Sot amugy en nemileg tobbet is csinalok...

azt hittem azt a fajta “egyenlosegi mozgmat” akarod idekeverni hogy legyen egyforma szamu noi vezeto a cegeknel meg hogy ugyanazert a munkaert ugyanazt a fizetest kapja stb

2021. jún. 10. 07:07
 14/26 anonim ***** válasza:
Azzal mi is a baj, hogy ugyanazért a munkáért ugyanazt a fizetést kapja? :-) Vezetők azok legyenek, akik erre alkalmasak. Sajnos, nagyon sok férfi ugyanúgy nem alkalmas rá, mint nagyon sok nő sem. Felesleges kvótákat kiírni, az egyetlen kivétel a parlament kéne legyen. De ez most mindegy is. Párkapcsolatokról volt szó, te pedig azt írtad, hogy a problémák abból erednek, hogy egyenlőség van. Kicsit necces ezt így megfogalmazni, nem gondolod?
2021. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
A férj az eltartó, nehezen müködik egy olyan kapcsolat ahol a nő lényegesen jobban keres. Nem müködik az a kapcsolat sem igazân ahol a férfi nem tudja kielégiteni a pàrjàt rendszerességgel szexualisan. A férfinak vannak vonàsai ami meg kell hogy maradjon a nö mellett! Minden férfinak mas a gyengéje. Van amelyik a tudasaval akar kitünni. Egy ilyen nem tud mrglenni egy egyenrangu növel aki minden szavat megkérdőjelezi. Van akinek az a fontos, hogy segitséget tudjon nyujtani. Az se fog olyan nővel élni, aki megold mindent egyedül. Es az a kapcsolat sem tud müködni ahol a ferj eltarto szerepe van kiélezödve es egy feleség van mellette aki jobban keres. Stb stb stb....
2021. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Kivéve, ha a férfinek egészséges az önértékelése és tudja, hogy nem attól lesz valaki, hogy jobb valaki másnál. De ehhez ugye kell érzelmi intelligencia is. De ez a téma elvezet az eredeti kérdéstől, ugyanis nem attól lesz hárpia egy nő, hogy meg tudja szerelni a mosógépet, jól vezet autót vagy művelt.
2021. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
14-es nem baj ha ugyanannyit kap a no mint a ferfi, felreerted. A baj az hogyha csak azert jár neki ugyanaz a fizetes mert Nô. A keplet egyszeru: ha a ferfi penztaros 300.000 ft ot kap az Aldiban, es felvetelizik egy no ugyanarra es neki 250.000 ft ot kinalnak fel es ezt a nô elfogadja akkor igy jart. Ha fefinkapja a kevesebbet akkor meg o jart igy. Nem kell mestersegesen belenyulni mindenbe nemi alapon.
2021. jún. 10. 19:35
 18/26 A kérdező kommentje:

Ja es 14 es nem en irtam hogy a fent definalt egyenlosegbol fakadnak a problemak.


A kerdes meg mindig fennall:

Miert lesznek sarkanyok a nôk, miert bujtatjak papucsba a ferfit. Es miert lesz agressziv, iszakos, csaladjat elhanyagolo ferfi?

2021. jún. 10. 19:40
 19/26 anonim ***** válasza:
Mert az emberek ilyenek.
2021. jún. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
35%

A férfi szerintem azért lesz iszàkos mert a nő hàrpia. Mert nem amellett a nő mellett él akire vàgyik.

16 os. A férfinak nincs egoja mint a nönek. A férfi vesz magànak egy autót es csinal magànak egot, vagy van a partner az életében aki nem harpia, es fényezi abl jó oldalàt es ettől férfinek érzi magàt.

Hogy a nő miért hàrpia azt nem tudom. Talàn azért mert ő sem azt kapja meg amit elvàr. Van egy szólàs amit 100% ig müködőképesnek tartok, régóta hàzassàgban élő nőként mégsem vagyok képes kóvetni, mert anyàm mintajara kissé elnyomó hàrpia vagyok. Ez a szólàs pedig, tedd a férjed kiràllyà, és kiràlynője leszel. Pontosan tudom mit kell alatta érteni, mégsem tudok megvàltozni, mert mintàra alapszik az életem. Mint sokaknak.

2021. jún. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!