Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Direkt csinálja vagy tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Direkt csinálja vagy tényleg alkalmatlan a valódi kommunikációra?

Figyelt kérdés

Sikerült eljutni 2 éven belül a válás szélére.

Előtte is voltak gondok, de valamiért kikapcsolt a piros lámpám, ami jelezte volna a bajt. Az a lényeg, a férjem bántott, verbálisan és fizikálisan is. (voltam én minden, csak úrinő nem, továbbá lökdösött, rúgott stb., ha vmi nem tetszett neki, szinte egyből támadott)

Több hónapja elköltöztem a közös lakásból. Folyamatosan ír, mintha el sem jöttem volna, teljesen úgy viselkedik. Még azt is megkérdezi, mit ettem aznap, hát beteges dolog ez.

Eddig 2szer adtam neki lehetőséget, hogy beszéljünk, de azt vettem észre, soha nem akar sem nyíltan, sem őszintén kommunikálni. Neki ez soha sem ment, hogy leülni face to face és kirakni, amink van. Közöltem a válási szándékot többször, de még így sem érti a lényeget, nem érzi a súlyát. Ő nem akar válni, de megbeszélni sem lehet semmit, mert komoly témákat egyszerűen nem tud kezelni, hozzászólni, 10 perc után azon kapom magam, vmelyik barátja nőügyeit ecseteli. Az ilyen semmittelen dolgokról folyamatosan beszél, rólunk meg az esetünkről kb. mintha fogyatékos lenne, kuss.

Ezt direkt csinálja szerintetek?

Köszönöm


2021. máj. 23. 16:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

“ Ő akart mindenáron gyereket.”


Te meg belementel.

Latod, engem aztan eroltethetne barki ugy, ahogy akarna, egy ilyen “apro kis semmisegre”, mint gyerek, senkisem tudna ravenni, ha ellenkezne a SAJAT meglatasommal.

Leirtad, hogy (idezem):


“ férjem bántott, verbálisan és fizikálisan is. (voltam én minden, csak úrinő nem, továbbá lökdösött, rúgott stb., ha vmi nem tetszett neki, szinte egyből támadott)”


Te viszont meg mindig azon filozol, vajon tenyleg nem tud kommunikalni, vagy csak a hulyet jatsza?

A valasz erre: tok mindegy. Te mar elcsesztel x evet az eletedbol erre az emberre, gyereketek is van, es inkabb azon kene gondolkodnod, hogyan is csinald ezentul a valast, es pontosan hogy lepj tul ezen az kapcsolaton, anelkul, hogy a gyerek tulsagosan is belekeveredne (bar neked gondolom az sem szamit, hiszen nem is TE akartad....😭)

2021. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem!!!
2021. máj. 23. 18:12
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Hat kerdezo a te kommunikaciod is eleg fura...
2021. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

Ezt még senki nem mondta a 39 év alatt.

No de a lényeg, ő a házasságot akarta gyerekkel megmenteni, meg magához is kötni ezzel. De nem mentem bele.

2021. máj. 23. 18:39
 15/16 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok hozzászólok, de nagyon szánalmasak vagytok. Egy ember segítséget kér, érzelmileg érintett a témában,veszi a bátorságot és kiírja a komoly baját, kérdéseit, és még ti is rugodossátok saját magatok (a szegényes lelkivilágotok) örömére. Ki merjen így valós problémát megosztani? Vagy ti mind retardáltak vagytok, és valóban ennyi a szint? Ítélkezni, pálcát törni, okosodni egy ismeretlen anonim személy felett, aki segítséget kér, komolyan mondom agyhalottak járnak ide... Elnézést a kemény szavakért, de olyan jó lenne, ha mindenki elgondolkodna magán, és sikerülne magából segítő, ertelmes kommenteket kipréselnie.


Kedves Kérdező! Sajnos erre nem készíti fel az iskola az embereket, hogy mikor menjenek bele egy biztosnak tűnő, de korántsem biztonságos kapcsolatba. Sajnos a leírás alapján a srác valóban nem tud kommunikálni (nem képes rá, ha valóban agresszív is, ahelyett, hogy kommunikálna, akkor komoly idegrendszeri sérülései is lehetnek, amit mondjuk születésnél vagy csecsemőkorában "szedett össze", és ami természetesen nem látszik elsőre). Olyan leírást adtál róla, ami számomra arra enged következtetni, hogy barmi áron próbálj tőle megszabadulni, mert felemészt. Egy férfinak, már ha lehet ezt mondani egy ilyenre, sem lenne szabad megütnie egy nőt, kapcsolatban meg pláne nem.

Én a helyedben elköltöznék olyan helyre ahol nem találhat rám, és lezárnék vele mindenféle kapcsolatot. Írnék neki egy lezáró üzenetet, nem tiltanám, de semmire nem válaszolnék onnantól kezdve. A lezáró üzenet azért is jó, mert a rendőrség onnan veszi zaklatásnak az ügyet, hogyha te kifejezted a másik fél felé azt, hogy nem akarod tartani vele a kapcsolatot, és ezt tudod bizonyítani is. Ismeretlenül írom, hogy jobbat erdemelsz, és bát sok a fura alak, de van nála jobb!! :))

Soha ne dőlj be kérlek a mézes-mázos szavainak, és többet ne menj el vele sehova, ha esetleg találkozóra hív, de tényleg,sehova. Majd lesz olyan dumája, hogy ő meg akarja beszélni a dolgokat. Dehogy akarja (nem szándékosan), hanem csak azt a kényelmi pozíciót visszakszeretnszerezni, amiben eddig volt, és amiből neked eleged lett. És igen, nem szándékosan csinálja, hogy 10 perc után úgy tesz, mintha misem történt volta, sajnos ennyi a kapacitása, és magával akar rántani. :(( Ebben az egy aggaszt, hogy az ilyen embereknek nincs sajnos segítségük, és mi mezei halandó, adófizető polgárok meg ehhez kevesek vagyunk, mint a kvraelet. Bocsánat, de valóban dühítő... Az ilyen embereknek szakszerű segítségre lenne szükségesük, az csak a másik félnek megoldás, ha elköltözik tőle, elérhetetlenné válik. De emiatt soha ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Nem tudod megváltoztatni. Sajnos nem tudom h hogyan kell válni, úgy hogy a másik személy nem egyezik bele, ennek utána kell járni, de egyet többet ne csinálj, hogy beszélsz vele!!

Remélem jól vagy és sikerül ebből kimásznod. :)))


N

2021. jún. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó 🙏
2021. júl. 8. 13:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!