Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon hogy hozzam ezt helyre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon hogy hozzam ezt helyre?

Figyelt kérdés

Férjemmel 8éve vagyunk együtt. Nagyon szeretem, ezt leszögezem.

Van egy 2éves fiunk, illetve terhes vagyok a második babánkkal.

Eddig olyan munkahelye volt (megismerkedésünk óta), hogy elment reggel 6kor, este 7után ért haza. Erre az "életmodra" alakítottuk ki a feladatainkat. Mivel én 8tól fél4ig dolgoztam, enyém volt a haztartás, stb. Sosem esett nehezemre (lehet itt rontottam el).

A fiammal való terhesség sem volt probléma, egyedül eljártam a vizsgálatokra, megoldottam mindent.


Most, hogy itthon vagyok a fiunkkal, a haztartás ugyan úgy az enyém, nem munka, mert kb 2óra alatt végzek, ebbe a főzés is benne van.

Anyáéknak simán "lepasszoltam" a gyereket a vizsgálatok idejére.


Ám 2 hónapja férjem munkahelyet váltott. 6ra jár, de 3kor már itthon van.

Azóta gyűlik bennem a feszültség.

Hazajön, nemhogy velünk lenne, inkább kimegy bütykölgetni a garázsba. A fiával kb ugyan annyit törődik, mint eddig, csak a fürdetés utan az ágyban és ennyi.

A háztartásba bele se próbal segíteni.

De ami most kiverte a biztosítékot, hogy 1hónapja mondom neki, hogy ma megyek dokihoz. Tegnapelött is direkt szóltam, érjen haza a gyerekhez. Erre tegnap úgy jön haza, lett egy kis maszekja, nem fog hazaérni. Vigyem el anyámékhoz a gyereket. Anyáék 20km-re laknak balra, a doki 20km-re van jobbra... feleslegesen kocsikázzak, meg menjen az idő miatta ilyenekre. Mikor mondtam neki, hogy holnapra is tehette volna, majdnemcsak megsértődött, mert ő hordja haza a pénzt, ne szabjam meg mikor kell mennie...


Kezd kicsit telelenni a hócipőm. Megértem, hogy eddig a másik munkahely miatt máshogy volt az itthoni életünk, de váltott. Változhatna a hozzáállása velünk is.


Hiába mondom el ezeket neki, vagy végig se hallgat, vagy leráz annyival, hogy a cégnél is fárasztották, ne tegyem én is.


Most még nyelek, de félek be fogok sokallni.


Mit tanácsolnátok, mivel lehetne javítani ezen a helyzeten?


2021. ápr. 28. 13:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Kedves 10!

A gyereket majdnemcsak jobban akarta, mint én... nem kell itt általánosítani...

2021. ápr. 28. 13:48
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig képes lett volna barmire értem, értünk. Csak megoldottam máshogy, nem volt szükség rá." Ne haragudj,de ez sajnos egyszerűen nem lehet igaz,ezt neked is be kell látnod. Ekkorát senki nem változik a természetében,főleg nem pár hónap alatt...Hacsak nem ,bocs,de ez jutott eszembe valamiért,nincs szeretője.. :-( Ez magyarázat lehet sajnos..

De ettől függetlenül,én ezt tenném.

Nyugodt körülmények közt,mondjuk mikor a nagyobb gyerkőc alszik már,leülnék vele az azstalhoz,és elmondanám neki,hogy ezt mégis hogy képzeli? Ez az ő otthona,gyermeke,élete,nem viselkedhet ilyen alpári módon.Ráadásul ha meg lesz a másik baba,neked még nagyobb szükséged lesz segítségre mindenben.Ne hagyd ezt ennyiben,már most is sokat vártál,ez a dokis példa is egyszerűen durva,én ezt el se tudnám képzelni..Mikor terhes voltam,a férjem mindig próbálta a dolgait úgy igazítani hogy segíteni tudjon,nem mindig sikerült,de nem rajta múlt.Amikor hazajött,meg azonnal kiszedte a gyereket a kezemből,mikor nagyobb lett, egyből játszani kezdett vele..valahol ez lenne a normális,ezért vállalunk gyereket,hogy törődjünk vele végülis....Kitartás,és ne félj elmondani az elvárásaidat vele szemben.Ha süket fülekre talál,akkor onnantól se kaja,se mosás,se puszi se pá a kedves férjnek.

2021. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

12!

Köszönöm válaszod.

(A szerető 1000%ban nincs benn a képbe, ezt sosem tenné meg, erre az életünket tenném)

Szerintem a tesója az, aki ilyen hatassal van rá, pár kommentel feljebb írtam

2021. ápr. 28. 13:57
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
De a testvérének az miért lenne jó hogy ő bunkó legyen a családjával? És tudod ha én szeretek valakit,a testvérem is mondhatna nekem bármit,pont az egyik fülemen be,a másikon ki... :-) Felnőtt ember,senki nem befolyásolhatja rossz irányba,hacsak ő is nem vevő rá... Nagyon sajnálom amúgy,pláne hogy kismama is vagy,tudom milyen érzékeny ilyenkor az ember..Meg akkor tud nyilván egy nő,és anya is maradétalanul boldog lenni, mikor a férje is ugyanúgy örül,és értékeli hogy gyerekei vannak... Remélem sikerül megoldani a gondokat minél hamarabb...
2021. ápr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

Hasonló hibákat vétettünk mi is a férjemmel.

Ügyes, talpraesett nő voltam, feltaláltam magam, ha dolgozott, ha barátozott. Megszületett a gyerekünk és nekem felfordult az életem, neki maradt minden a régiben. Bármilyen helyzet adódott anyám jött és segített.

Nem vette ki a részét semmilyen közös programban, teendőben, munkában.

Ő is azt szajkózta, hogy ő keresi a pénzt, nem vagyok megértő, mindig cseszegetem

Csak vele akartunk lenni.

Hogy a túróba tudtam volna annyi pénzt keresni háztartás, gyerek és főzés mellett, mint ő 9 órában. Sehogy. Nálam főképp pénzben mérhető az idő, a szolgáltató szférában dolgozom.

Szóval elegem lett belőle. Elköltöztünk a gyerekkel.

Rászakadt a magány, a boltocskázás, étel beszerzése, posta, a hiányunk, amikor vártuk.

Fél év alatt megtört. Kicserélték. Nem költöztünk vissza, de élesztgetjük a diplomáciát. Újra beszéljük a határokat. Rohadt sok pénzt tudtam volna keresni, ha történetesen ő foglalkozik a gyerekkel, vagy ő takarít fel míg dolgozom. Így nem korrekt rám kiabálja a teljesítményét.

Megértette, megértett mindent. Nem tudom ilyen sérelmek után fel lehet e még építeni a bizalmat és valami közös életet, de így hogy végre meghallja mit beszélek van esély. Ijessz rá. Bár picivel és kicsivel nem lesz egyszerű helyt állnod.

2021. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
22%

Szomorú történet...

Azt megértem, hogy akad bütykölnivaló, és munka után IDŐNKÉNT a garázsban tölti a délutánt.

Ha szinte mindig ott van, akkor az menekülés. Nem lehet, hogy sokat veszekedsz vele?

Az nagyon szomorú, hogy a kétéves gyerekével nem szeret együtt lenni, nem akar az ő kedvéért sem bent lenni.

Az meg végképp fölháborító, hogy aznapra maszek munkát szervez be magának, amikor te orvoshoz mész, és a gyerekre kéne vigyáznia.


Szerintem mondd el neki őszintén, hogy így hosszú távon ez a házasság tarthatatlan lesz. Te szereted őt, és meg vagy döbbenve, hogy az elmúlt hónapokban ekkorát változott. És nem érted, miért. És ne kezdje el a szokásos mantráját, hogy a cégnél is lefárasztották, mert ha egyszer valamit meg kell beszélnetek, akkor üljön le veled és ne meneküljön el.


Szerintem is valahol a kulcs a bátyja hatása lehet. Bár nem értem, hogy ha eddig haragban voltak, akkor most mitől van rá ekkora hatással. Azt hittem, a kibékülés egy óvatos távolságtartást jelent.


A válást én se javasolnám, annak te is, a gyerekek is nagy vesztesei lennétek (egyébként a férjed is).

De adott esetben olyan "fenyegetést" bevethetsz, hogyha előre meg van beszélve, hogy X napon haza kell érnie, mert neked dolgod van (és nem barátnőkkel kávézgatsz, pedig időnként ahhoz is lenne jogod), akkor ne szervezzen be aznapra maszek munkát. Ha mégis megteszi, te legközelebb bemész a munkahelyére aznap délután, és ott csinálsz egy hatalmas cirkuszt úgy, hogy minden ott levő ember hallani fogja. Ha nem akar ekkorát égni a kollégái előtt, akkor igenis legyen otthon úgy, ahogyan előtte megbeszéltétek. Rögtön utána tedd hozzá, hogy te szereted őt, tudod, hogy a közelmúltig milyen szeretettel és megértéssel viszonyult hozzád, és te örülnél a legjobban, ha sose kéne ilyet tenned. De ha muszáj, meg fogod tenni.


Emellett tudatosan törekedj arra, hogy örömmel várd haza, mosolyogva öleld meg, amikor hazaér. Szóval, hogy érezze, hogy jó hozzád hazajönnie. Lehetőleg ne cseszegesd apróságok miatt (mondjuk a cipőjét elöl hagyta, vagy hasonlók). Minden kritizálás előtt gondold végig, ér-e ez annyit, hogy emiatt kimeneküljön előled a garázsba.

2021. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

14, 15. Ha lehetne nem zöldet küldenek, hanem szivecskét.

Köszönöm valaszotok!


14!

A tesójához annyit fűznék, hogy férjem világéleteben felnézett a bátyjára. De pont mielött összejöttünk, elötte váltak el útjaik, mert a bátyja átverte nem kevés pénzzel. Kb 5hónapja találkoztak azóta először egy hagyatéki dolog miatt. Kb 3hónapja ki is békültek, egyre többet beszélgettek. 2hónapja eljutottak ida, hogy ferjem felmondott, ahhoz a céghez szegődött, ahol a bátyja van. Mellette együtt maszekolgatnak, ha van mit. Úgy érzem ujra összenőttek.

De a tesója elviselhetetlen a számomra. Van egy felesége, 2 lánya (1és 3évesek). De gyűlöl otthon lenni. Az asszony kikészíti, a gyerekek hisztisek... ha otthon van sincs otthon, mert ugyan ez, inkább bütykölget az udvaron, csak a családot ne kelljen látnia. Ott is a nagymama a segítség.

És én ugy gondolom, mivel ennyit vannak együtt, férjem issza a szavait kb, amiatt "szellemült" így át.

És ebben totál egyetertek veled, nekem se lenne se az a barát, testvér vagy bárki, aki miatt így megváltoznék.

2021. ápr. 28. 14:30
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Ez egyszerű. Megszokta, hogy te elboldogulsz egyedül, úgy van vele, hogy eztán sincsen rá szükséged.


Leülni vele és elbeszélgetni. Ennyi.

2021. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%

Ismerős. Egyik közeli barátnőm járt így. A férjének jobban fizető szakmája van, sokat túlórázott (mint utóbb kiderült, volt, hogy mást csinált ilyenkor...), így rá maradt a háztartás. Amikor jött a baba még jobban beállt ez a felállás. Jól elkényelmesedett a férje. Úgy gondolta, hogy neki mindent lehet, mert ő hozza a pénzt és így többet ér a családban, mint a háztartásbeli.

Durva veszekedések és két majdnem-válás hozott csak némi változást. Most már ház körül csinál legalább doglokat...


Hagytad elkényelmesedni, innen nagyon nehéz változtatni.

2021. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

16!

Köszönöm neked is a választ!

Annyit írnék rá, hogy az életbe nem piszkáltam semmiért. Se egy eldobott cipőert, se semmi olyanért, ami miatt ki kellett volna vonulnia, vagy megsertődnie. 1x nem csesztem le, hanem mindig inkább magamba dühöngök, ilyen vagyok.

Minden nap örömmel várom, de kb ez 20percig tart, amikor fogjamagát, sarkonfordul azt mar megy is kifele.


Az elköltözés alapból nem opció, vagy a kisidőre különmenés sem.

1éve vettünk házat, nincs keret még1re, vagy akar csak egy albérletre.

2021. ápr. 28. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!