Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vajon hogy hozzam ezt helyre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon hogy hozzam ezt helyre?

Figyelt kérdés

Férjemmel 8éve vagyunk együtt. Nagyon szeretem, ezt leszögezem.

Van egy 2éves fiunk, illetve terhes vagyok a második babánkkal.

Eddig olyan munkahelye volt (megismerkedésünk óta), hogy elment reggel 6kor, este 7után ért haza. Erre az "életmodra" alakítottuk ki a feladatainkat. Mivel én 8tól fél4ig dolgoztam, enyém volt a haztartás, stb. Sosem esett nehezemre (lehet itt rontottam el).

A fiammal való terhesség sem volt probléma, egyedül eljártam a vizsgálatokra, megoldottam mindent.


Most, hogy itthon vagyok a fiunkkal, a haztartás ugyan úgy az enyém, nem munka, mert kb 2óra alatt végzek, ebbe a főzés is benne van.

Anyáéknak simán "lepasszoltam" a gyereket a vizsgálatok idejére.


Ám 2 hónapja férjem munkahelyet váltott. 6ra jár, de 3kor már itthon van.

Azóta gyűlik bennem a feszültség.

Hazajön, nemhogy velünk lenne, inkább kimegy bütykölgetni a garázsba. A fiával kb ugyan annyit törődik, mint eddig, csak a fürdetés utan az ágyban és ennyi.

A háztartásba bele se próbal segíteni.

De ami most kiverte a biztosítékot, hogy 1hónapja mondom neki, hogy ma megyek dokihoz. Tegnapelött is direkt szóltam, érjen haza a gyerekhez. Erre tegnap úgy jön haza, lett egy kis maszekja, nem fog hazaérni. Vigyem el anyámékhoz a gyereket. Anyáék 20km-re laknak balra, a doki 20km-re van jobbra... feleslegesen kocsikázzak, meg menjen az idő miatta ilyenekre. Mikor mondtam neki, hogy holnapra is tehette volna, majdnemcsak megsértődött, mert ő hordja haza a pénzt, ne szabjam meg mikor kell mennie...


Kezd kicsit telelenni a hócipőm. Megértem, hogy eddig a másik munkahely miatt máshogy volt az itthoni életünk, de váltott. Változhatna a hozzáállása velünk is.


Hiába mondom el ezeket neki, vagy végig se hallgat, vagy leráz annyival, hogy a cégnél is fárasztották, ne tegyem én is.


Most még nyelek, de félek be fogok sokallni.


Mit tanácsolnátok, mivel lehetne javítani ezen a helyzeten?


2021. ápr. 28. 13:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

Válás. Esküszöm ezt kéne tenned. Nem, nem lesz idővel jobb.

Nem az a baj, hogy dolgozik, az a baj, hogy szrba sem vesz. És ha már most nem a gyerek az első és te, akkor megette a fene.

Hogy te szereted, mellékes

2021. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem hinném, hogy a hozzáállása eddig más lett volna, biztos voltak előjelek még a gyerekek előtt is, hogy mit gondol arról, kinek hol a helye egy kapcsolatban/házasságban. Nálunk pl. a párom nem semmibe veszi a véleményem és a kéréseimet, hanem egyenrangú félként kezel engem. Ez alapvető volt már a kezdetektől fogva.


A párodnak már a kijelentése is sértő, hogy ő hozza a pénzt és te ne szabjál neki feltételeket, hogy mikor menjen haza. A gyerekeitek közösek, nem csak a tiéd, ahogyan a háztartás sem. Az, hogy te otthon vagy a gyerekekkel, nem jelenti azt, hogy neki csak az a "dolga", hogy megkeresse a pénzt.


"Hiába mondom el ezeket neki, vagy végig se hallgat, vagy leráz annyival, hogy a cégnél is fárasztották, ne tegyem én is"


Magyarul egy szavad sincs ebben a házasságban, mert mindennek úgy kell történnie, ahogyan ő gondolja. Mivel a leírtak alapján semmilyen kompromisszumra nem képes, szerintem sem várható javulás. Úgy, hogy meg sem hallgat, pláne.

2021. ápr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%

Te önként választottad a független szerető és szexpartner helyett a feleség szerepet. TŰRJED! Válás, mint az első írja? Attól könnyebb lenne? Egyedül, 2 kölökkel, lóvé nélkül,...nem hinném, hogy nyerő stratégia.


Ez meg: "1hónapja mondom neki, hogy ma megyek dokihoz. Tegnapelött is direkt szóltam, érjen haza a gyerekhez. Erre tegnap úgy jön haza, lett egy kis maszekja, nem fog hazaérni. Vigyem el anyámékhoz a gyereket. Anyáék 20km-re laknak balra, a doki 20km-re van jobbra... feleslegesen kocsikázzak, meg menjen az idő miatta ilyenekre. Mikor mondtam neki, hogy holnapra is tehette volna, majdnemcsak megsértődött, mert ő hordja haza a pénzt, ne szabjam meg mikor kell mennie..."

Hagyd a gyereket a bezárt kocsiban! Semmi baja nem lesz.

2021. ápr. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%

"Hagyd a gyereket a bezárt kocsiban! Semmi baja nem lesz"


Te normális vagy? Remélem, nincs gyereked!

2021. ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Sajnálom kérdező hogy ilyen helyeztben vagy,nemtudok tanácsot adni, magam is hasonlokkal küzdök. Az biztos hogy nem lesz jobb,olyan férfit én még nem láttam hogy változott volna, vagy a dolgain változtatott volna, hiába kéred, sírsz, kiabálsz.
2021. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2%

4.-nek.


Van benne állóhelyzeti légkondi, és riasztó is. Mi baja lenne?

2021. ápr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
6%
De mi a baj végül is? Az, hogy a pasijának van melója, vagy az, hogy utána szeretne magával is törődni? A pénze azért gondolom jól jön.
2021. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

7-es, igazi idióta vagy.


Attól, hogy valaki dolgozik és pénzt keres, még vannak más felelősségei is, a gyerekeket együtt vállalták, érted? Dehogy érted.


Mégis hogy gondolkodsz, ha gondolkodsz egyáltalán? A férfi elmegy dolgozni és részéről le is van tudva minden?


Kérdező, ha visszamész majd dolgozni, mi lesz? Totálisan minden a te nyakadba szakad? Akkor majd mire hivatkozik a férjed?

2021. ápr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Gyerek elött nem volt ilyen. Akkor oké, nem sűrün, de a haztartasba is segített. Azért nem tud, mert mire hazaér megcsinalok mindent. Ez a hozzáallas ami borzalom lett.


Eddig képes lett volna barmire értem, értünk. Csak megoldottam máshogy, nem volt szükség rá.


Beleírhattam volna a kérdésbe: a bátyjával nem beszélt eddig. Kb 3 hónapja békültek ki, ő csábította oda az új helyre. Azóta változott a hozzáállása itthon mindenhez.


Addig nem volt 1db ilyen beszólása sem, kimutatta az erzelmeit felénk, meghallgatott... ha kértem volna, szabin is itthon maradt volna pl egy ilyen vizsgálat miatt, mint a mai.

2021. ápr. 28. 13:39
 10/23 anonim ***** válasza:
8%

"9/9 A kérdező kommentje:

Gyerek elött nem volt ilyen."


Na ez az! Mindig leírom: A legtöbb (1000-bő 999) soha nem akar gyereket, hacsak nem egy 16 éves diáklányt.

2021. ápr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!