Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jól működő házasságban harmadi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól működő házasságban harmadik fél?

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha van egy hosszú és jól működő házasságod, ami kisebb hullámvölgyekkel ugyan, de megy.

Vannak gyerekek, még kicsik.

És egyszer csak jön egy harmadik fél. Sosem kerestél senkit, eszed ágában sem volt megcsalni a másikat, egy-két flörttől eltekintve, ami tényleg csak flört.

De ez a másik egy olyan ember, aki mindent visz és borít.

Mindenben ellentétje a párodnak, de még neked is. Sosem hitted volna, hogy pont egy ilyen ember fog így megfogni.

Viszont egy igen értékes házasságban élsz.

De ez nem fellángolás. Nincs megcsalás, csak kommunikáció volt másik féllel.

Már az sincs, viszont a történet még tavaly kezdődött, szóval jócskán túlmutat a fellángoláson.


Mit lehet kezdeni ilyen érzéssel? Egy részed családos ember maradna, de egy részed viszont úgy érzi, hogy ő az az ember, akivel lehet előbb kellett volna találkoznod.


Mit tennél? Volt már valaki így?


2021. ápr. 11. 14:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10

Vége, el sem kezdődött.

Inkább próbálom távol tartani magam tőle. Úgy mondanám, ha anno vele ismerkedem meg, egy igen nagy szerelem lehetett volna belőle.


Nem akarok felborítani mindent. El szeretném felejteni. Nem akarok szerelmes lenni, nem szeretnék mélyebben belemenni.

2021. ápr. 11. 15:38
 12/20 anonim ***** válasza:

A 14 év alatt több, mint 95 % valószínűséggel a feleségednek is voltak hasonló érzései másik férfi iránt, talán többször is.


Érzett már fizikai és lelki vonzalmat, vágyat másik férfi iránt, és volt már benne is összehasonlítás.

2021. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12. Ezt értem, bár nem gondolkodtam még ilyenen. De ez most hogy jön ide?

Én ezt magamban szeretném lezárni.


Ennyi év alatt nekem is tetszett más, én is vonzódtam máshoz. De ezek mind ilyen "vérpezsdítő" dolgok voltak. Kedvesek, szépek és könnyen elengedhetőek.


Viszont nem tudom x évvel ezelőtt hogy reagáltam volna ha egy időben ismerem meg őket.

Eddig egyetlen tetszésnél sem féltem attól, hogy ha kapcsolatban maradunk , akkor egy örvény lehúz.


Nem ismerkedésnek indult. Szimpatikus volt , beszélgettünk, gondoltam ennyi belefér. Bár tény, hogy a vonzalom egyből ott volt. Viszont elég hamar arra keltem, hogy túl sokat gondolok rá, és hogy ez így rosszra fordulhat.


Szóval minden irányból le lett zárva.

Kérdés mit lehet tenni ilyenkor, hogy az ember könnyebben felejtsen.

2021. ápr. 11. 16:16
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, terelni a figyelmedet. Én is ilyen helyzetben vagyok, csak még nincsenek gyerekek és csak 5 éve élünk együtt a férjemmel.

Soha nem bizonytalanodtam el annyira, mint most. A legkellemetlenebb, hogy egy olyan férfi miatt, akit már előtte ismertem és akin már előtte is "megakadt a szemem", de valamiért csak kerülgettük egymást, sosem ültünk le még csak komolyabban beszélgetni sem egymással. Egyszer volt rá talán negyed óránk kettesben, akkor is gyorsan kiderült, hogy neki évek óta párja van, így gyorsan kivertem a fejemből. Az évek alatt olykor egymás útjába kerültünk és mindig ott volt az a megmagyarázhatatlan bizsergés, de sosem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Két különböző cégnél dolgozunk, de végül egy projektre kerültünk (túl kicsi a világ), így kényszerűen megtört a csend. Egyre többet beszélgettünk és egyre több részlet derült ki. Nem csak én érzem a megmagyarázhatatlan bizsergést, ő is érezte mindig is. Bizonyos helyekre csak azért jött, mert tudta hogy én is ott leszek és teljesen magába fordult, amikor előbb leléptem, minthogy a közelembe férkőzhetett volna, blabla.

Sokszor eszembe jut, hogy most merőben más életet élnék-e, ha már évekkel ezelőtt máshogy alakul a kettőnk dolga. Úgyérzem igen. Ugyanakkor minél jobban megismerem, annál inkább úgy is érzem, hogy annyira ellentétes a gondolkozásunk, hogy lehet már véget is ért volna a közös utunk. Ez így most izgalmas persze, de le lehet élni ilyen különbségekkel egy életet? Kérdezem ezt magamtól és tőled is.

Harmonikus életem van a férjemmel, rengeteg céllal és tervvel. Jól kijövünk, baráti kapcsolat is a miénk, általában egyetértünk mindenben. Nevezhetném már-már unalmasnak is, de inkább harmonikus. Minden téren minden rendben van, bár persze apró problémákkal mi is küzdünk (pl. nem egyforma szexuális éhség). Szeretném azt hinni, hogy tudatos figyelem eltereléssel túl lehet ezen jutni.

2021. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14


Ez a bizserég meg a természetes kapcsolódás nálunk megvolt.


De én is kérdeznék tőled. Ha nem lenne olyan, amit kifogásolnál benne, ugye most nem így éreznél. Picit úgy érzem hogy ettől megkönnyebbültél hogy találtál benne "hibát"

Érted?

Én is keresnék, de egyelőre marad amit írsz, hogy várok.

De picit bennem van, hogy ha már feljön a hasonlítgatás, hogy vajon fair dolog-e, hogy az alapján dönt az ember, melyik a megbízhatóbb, kedvesebb, stb. Holott érzésileg sokszor egészen máshol van

2021. ápr. 11. 19:02
 16/20 anonim ***** válasza:

Nyilván a "hibakeresés" részemről tudatos, hiszen így tudom igazán lebeszélni magamat a helytelennek vélt útról. Tudom, hogyha most tiszta lappal, a nulláról indulnék vele, akkor valószínű megtalálnánk egymáshoz az utat és a különböző nézetek kevésbé zavarnának, mert törekednénk arra, hogy legyen közös út... Node nem ez a helyzet és így könnyebb "hibaként" fókuszálni erre. Nem megkönnyebbülés, inkább komoly agymunka.

Az összehasonlítás egyértelműen nem helyes út, illetve nem mindegy miben. Elképzelhetem és összehasonlíthatom, hogy milyen életem lenne vele és milyen most. Mindezt saját magamra vetítve. Viszont két különböző embert, élethelyzetet, érzést, megélt eseményeket, élményeket, stb. nem lehet összehasonlítani, mert az könnyen tévútra visz. A képzeletünk ocsmány játékokat űzhet velünk. Ez most lehet nem annyira érthető, némileg elvont a gondolkozásom, tudom. :D

2021. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16. Nekem nagyon is értehető volt. És az összehasonlítgatás egyáltalán nem szándékos, nem szeretnék senkit bántani, gondolatban sem.

Bár minden megoldható lenne ésszel.

2021. ápr. 11. 21:04
 18/20 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben pedig szerintem csak az észre és az időre lehet hagyatkozni sajnos. Tudatos terelés, fókuszpont módosítás, rengeteg energia a helyes útra...

Kitartást neked!

2021. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 11. 21:41
 20/20 anonim ***** válasza:
34%
Ez csak fellángolás,ami mindenhol van,de nem ér annyit az egész....Majd elmúlik.
2021. ápr. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!