Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 16:20
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Lényegében erről van szó.
2021. jan. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
29%
A világ leghülyébb állata az ember. Rengeteget zenéltem lakodalmakban. Legalább 600 olyan lakodalmam volt, ahol nem én voltam a vőlegény. Csak zenész. Nos, elmondhatom, (most heteró párokról beszélek, természetesen) hogy a nyolcvanas évektől kezdve egyre kevesebb lakodalom volt, mert a párok fölöslegesnek ítélték a házasságot. Inkább adják nekik oda azt a pénzt, amit lakodalomra szántak. Ám az akkori szülők még ragaszkodtak a házassághoz (meg a lakodalomhoz) mert mint mondták, összeálltok, mint vese a tüdővel? Vadházasságban éltek? Törvénytelen gyerekeket akartok? Hát lett lakodalom. Egyre kevesebb. Aztán a rendszerváltás után mintha elvágták volna! Csak a mi falunkban egyre kevesebb házastársi kapcsolat jött létre. Maradt az élettársi kapcsolat. Sőt az vált egyeduralkodóvá. Egy aláírás egy papír alján nem ér semmit! Rengeteg a válás! Ha két ember magától nem tart össze, eheti a fene a házasságot! És milyen igazuk volt... Attól még jöttek a gyerekek. Persze megváltozott a társadalom hozzáállása is: elfogadták az élettársi kapcsolatot. Nem is olyan régen még egy lányanya megvetés tárgya volt. (Bár szerintem egyszerűen féltek az elkötelezettségtől, de ez a személyes véleményem.) És most akkor kérdezem szelíden: ha a több ezer éves, jól bevált heteró házasság és család intézményét a heterók nem tartják fontosnak, akkor miért fontos a melegeknek? Miért nem jó a törvénnyel biztosított bejegyzett élettársi kapcsolat? Tudom, hogy most nekem fognak rontani, ásatagnak, homofóbnak titulálnak majd, de mi is a család szerepe? Hát nem első sorban az, hogy szeressék egymást az emberek. Nem. Hanem az ember fennmaradása. Szándékosan kerülöm a vallásos megközelítéseket. De az az igazság, hogy csak heteróknak lehet utódja. A "másokat" is nő szüli, férfi közreműködésével. Ez a természet törvénye, nem emberi kitaláció. Itt nincs modernitás meg haladás. (Legfeljebb majd ha nők helyett lombikban termelik az utódokat.) A család elsődleges szerepe pedig az utódokról való gondoskodás. Minden más csak a természet mellékterméke. A szeretet, szerelem is. Tehát a család intézményének fellazítása hatalmas károkat okozhat. Hát szeressék egymást az egyneműek is, de! Ha egyszer ők maguk is másoknak tartják önmagukat, akkor ne várják el, hogy törvényes kapcsolatukat házasságnak nevezzék. Aztán a szeretet idővel kihűlhet. Milyen is lesz egy meleg válóper?! Bele sem merek gondolni, miket vagdalnak majd egymás fejéhez! Vagy mi lesz, ha két egymásba szerelmes férfi éppen szeretkezik, az örökbe fogadott gyerek meg rájuk nyit? Az ókori Rómában egy időben meglehetősen engedékenyen viszonyultak a homoszexualitáshoz. Még "meleg" császáruk is volt! (Utálom ezt a szót, mert hőmérsékletet jelent. Nem lehetne esetleg homoszexuálist mondani meleg helyett?) Nem kellett"coming outolni", részben azért, mert Rómában latinul beszéltek, másrészt pedig mindenki tudta, hiszen nem kellett titkolni. Nem eltűrték a "másságot", hanem tudomásul vették. Hát vannak olyanok is. Na és? A császár amúgy élet-halál ura volt. Hát ha férfit akart volna ...izé minek is? Felségül, hát megtehette volna. Csakhogy az egész Római birodalom kiröhögte volna. Hát szeretgette a férfiakat. Otthon a magán lakosztályában. Egyebekben egy normális heteró is a négy fal között szereti a párját.
2021. jan. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
34%
Ebben van valami. Csak amit a család biológiai szerepéről ecseteltél rontja el.
2021. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!