Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 16:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
22%

Nem támogatom a melegházasságot, mert meleg házasság nincs. Fogalmilag kizárt. A házasság a római jogból átvett jogintézmény, s mint ilyen, természetjogi alapon nyugszik. Ez azt jelenti, hogy a természet törvényei alapján nevezték a régiek a házasságot egy férfi és egy nő frigyének, melynek végsősoron eredménye a gyermekáldás, s mint ilyen, feladata, felelőssége a gyermeknevelés. Ez a házasság.


Egy homoszexuális pár nem tudja ezt a küldetését betölteni. Ez nem diszkrimináció, egyszerűen a dolgok természetéből adódik. És mivel nem természetes küldetésük az utódnevelés, ezért természetjogi alapon értelmetlen "melegházasságról" beszélni.


Persze, lehet azt mondani, hogy ez a 21. század, felejtsük el a múltat. Viszont amikor a történelemben megkérdőjelezték a természetjogi alapokat (az emberi méltóság és egyenlőség = nácizmus; tulajdonhoz való jog = kommunizmus), az katasztrófához vezetett. Ezzel nem azt mondom, hogy két meleg "házassága" meszesgödörhöz vezet, hanem azt, hogy a történelmi tapasztalat az, hogy a természetjog figyelmen kívül hagyása és megkérdőjelezése negatív eredménnyel járt. Ilyen eredmény lehet a fogalmak viszonylagossága, a posztmodern gondolkodás terjedése, ami számomra ijesztő, s mint ilyen, a jövőben, hosszú távon veszélyesnek vélek.

2021. jan. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
83%

Az a legviccesebb az egészben hogy akik annyira nagyon ellenzik, igazából nem tudják észérvekkel megindokolni hogy miert.

"Mert csak"-ok

"Mert a házasság az nő és férfi között van"-na most, a házassag az az emberek altal kitalált intezmény, ők alakítottak így ki, nem valami felsőbb, determinisztikus hatalom. Nincs megszabva hogy nem lehet mert apokalipszis lesz.


Akkor a vallásosak jönnek az elborult hülye dumáikkal hogy ez "Istennek nem tetsző blabla"

(nem vagyok vallásos DE HA innen közelítem meg)-már miért lenne az, hiszen akkor elvileg a melegeket is ő teremtette, az ő "keze munkája", a saját teremtményei a melegek is.:D


Arról nem beszélve hogy rengeteg egyebként tehetséges ember volt meleg.

Pl:Montgomery Clift színész, John Maynard Keynes híres közgazdász, a 20. század elejének egyik legnagyobb közgazdásza, II Frigyes porosz király, mellesleg kiváló stratéga, stb stb.

2021. jan. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
6%
Szóval ti nagy támogatók annak is örülnétek, ha a jövőben kiderülne a fiatokról, hogy mások k úr ják segg be? Majd összeházasodna egy másik b u zival? Unoka nem lenne soha, vagy már odáig jutunk, hogy örökbe is fogadhatnak, és a gyerek úgy nől fel, hogy fogalma nem lesz mi az hogy anyai gondoskodás?
2021. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
81%

#23 lányom van, nem igazán szívesen gondolok bele abba se, hogy potenciálisan egy majdani fiú majd fenékbe túrja, pedig ez már egy elfogadottabb téma a meleggyalázók körében, nem? De még ha az sem, most viccen kívül, nem szeretném a lelki szemeim előtt látni, ahogy a kislányom nemi életet él- legyen az férfi vagy nő. Őszintén remélem, hogy majd örömet fog okozni neki ez a tevékenység, ugyanúgy, ahogy nekem is örömet okoz, de nem szeretném a részleteket tudni. Amennyiben ő boldog lesz, úgy nem zavar, ha férfi, nő, egy vagy többszereplős jeleneteket zavarnak le, és ha esetleg születik egy fiam, akkor ez rá is pontosan ugyanígy igaz lesz. Amennyiben boldog és kiegyensúlyozott élete lesz, úgy egészségére váljék.


Megjegyzem, azok a gyerekek, akik jelenleg állami gondozásban vannak, mert elárvultak/lemondtak róluk a szüleik/akármilyen okból odakerültek, azok amúgy sem ismerik az anyai gondoskodást, de ha nem is tudják őket örökbefogadni egy szerető (akár azonos nemű) családnál, akkor sok eséllyel nemhogy az anyai, de a semmilyen szerető gondoskodást sem fogják megismerni. Szerintem nem az a gyerekek érdeke, hogy 5-6-an ott dekkoljanak egy érzelmileg távolságtartó párnál, akik havonta megkapják az utánuk járó pénzt az államtól, de valós kötődést nem alakíthatnak ki velük. Az valóban sokkal jobb, igen, mint ha melegek fogadják örökbe, akikhez valóban kapcsolódni tudnának érzelmileg, és akikkel valóban megélhetnék a család jelentését.

2021. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
76%
Igen támogatom 100%-ig. Szerintem fontos lenne, hogy ne legyen negatív diszkrimináció ezzel kapcsolatban. És egyébként a gyerekvállalásukat is támogatom.
2021. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
88%

Teljes mértékben támogatom. Két ember szereti egymást és egy hivatalosabb kötelékkel szeretnék a kapcsolatukat egy újabb szintre emelni. Ebben semmi kivetni való dolog nincs.

A házasságnak nem a gyermekáldás a lényege már, mint ahogy előttem írták. A házassággal megmutatja két ember, hogy jóban-rosszban kiállnak majd egymásért amíg a halál el nem választja őket. Egy barátot/barátnőt akármelyik nap otthagyhatsz. Férjed/feleséged után viszont gondoskodsz és felelősséget vállalsz.

Nem tervezek gyereket szülni, örökbefogadás jöhet minimális eséllyel szóba, mégis tervezek megházasodni.

Illetve, amennyiben lenne gyerekem és kiderülne, hogy saját neméhez vonzódik, amíg ő boldog, addig támogatnám mindenben. Mindenki azt tesz a hálószobában, amit óhajt és az amúgy is magánügy, heteró gyerek sem meséli el a vad éjszakáit a szüleinek. Heteró párok magánéletére sem vagyok kíváncsi. Illetve szerintem sokkal zavaróbb, amikor heteró párok nem bírnak magukkal és nyilvános helyen falják fel egymást gyerek-felnőtt szeme láttára.

Az álkeresztényeket nem értem csak. A kereszténység az elfogadást és a szeretetet hirdeti, ehhez képest a dísz keresztény emberek utálkoznak legtöbbet a "másságon". Illetve csak Isten ítélkezhet mások élete és életvitele felett. Amennyiben a homoszexualitás bűn, majd Isten előtt számolnak, de élni és élni hagyni elvet kellene betartani.

2021. jan. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
36%
Én a heterók házasságát is ellenzem, miért pont a melegekét támogatnám?😂
2021. jan. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
59%
A 27.-el egyet kell értenem. Mióta megnősültem, én már a heteroékat is ellenzem.
2021. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
82%
23: az én fiam meleg volt. Coming out után kiközösítették a rokonok, sok barátja is, míg el nem költözött itthonról. De depresszióba esett és öngyilkos lett. Szarok rá, hogy nem lehetett volna unokám.
2021. jan. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
81%
Igen, támogatom! 35 L és leszbi. (Amúgy meg már 5 éve élünk együtt.)
2021. jan. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!