Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatjátok a melegházasságot?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 16:20
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
90%
Igen, jó lenne eljutni oda, hogy 2 felnőtt ember azt tegyen a magánéletével, amit jónak lát. Engem nem zavarnak ezzel, fel nem foghatom mit érez az, aki ezen felbosszantja magát. Kb. Pont annyira érdekel 2 azonos nemű random ember házassága, mint 2 ellenkező neműé...semennyire. Egyszerűen csak nem fair, hogy valaki megteheti, valaki nem. És amúgy aki a gyermekáldást írta...egyházi értelemben lehet hogy így van, de manapság, és ha a polgári oldalát nézzük, már rengeteg ellenkező nemű pár sem vállal gyereket, vagy vállal, de nem házasságban. Az mostmár eléggé független tőle, viszont: a házassággal kaphatsz csomó előnyt, jogot, amitől könnyebb és stabilabb alapokon lehet az életetek, nem értem, miért kell ezt elvenni valakitől csak azért, mert mást szeret.
2021. jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
21%
Nem.
2021. jan. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim válasza:
39%
Támogatók fölpontozva, ellenzők lepontozva. Túl sok itt a homér aki pontoz. Beteg ez a világ. Különben meg ha két aberrált egymásba zúg akkor csinálják otthon, az senkit nem fog érdekelni és ne verjék nagy dobra ország-világ előtt. Egyébként is a keresztény világban a házasság a hét szentség egyike, amely egy férfi és egy nő közzött jön létre. Az iszlámban meg egyenesen halálbüntetés jár a homiknak.
2021. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
28%
A házasság intézménye nem arra jött létre, hogy két homokos éljen hivatalosan is együtt, arra köthetnek valami együttélési szerződést. Más esetben a házasság szentségének (!) meggyalázása! (3x váltam el, mégis így gondolom!)
2021. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Akkor te is meggyaláztad, mivel háromszor váltál el!
2021. jan. 22. 11:42
 36/43 anonim ***** válasza:
41%
F*sz*m a házasság szentségébe. Ne papoljon nekem szentségről egy pár elmaradott, prűd nem tommicsoda.
2021. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem, miért kell dühösen reagálni arra, ha valaki házasság szentségéről beszél. Sajnos, a mai világban már nincs annyi tisztelete, de a házasság érték, nem kellene kidobni az ablakon. A gyöngyöt se szórjuk a disznók elé, és ez nem prűdség: egyszerűen értéktisztelet.


Korábban írtam, de van még pár gondolatom a témával kapcsolatban. Én az írtam, nem támogatom, mert ilyen fogalom nincs, és azt olvasom másoknál, hogy ha két ember szereti egymást, miért ne?


Én meg azt kérdezném, mi van akkor, ha három nő szereti egymást? Vagy hat férfi? Vagy két nő, két férfi? És mi van, ha valaki a kutyája iránt táplál vonzalmat? Vagy miért ne házasodjanak testvérek? Miért nem vegye el valaki feleségül az anyját, vagy az apját? Vagy esetleg kiskorút? Hisz ki vagyok én, hogy mások érzéseit megítéljem?


A válasz: senki, más érzéseihez nincs közöm. Viszont a jogrendszer és az értékeink nem az érzelmekre kell alapozni. Ott van a józan ész, a logika és a hagyomány, szokások. Erre lehet építkezni. Ha nem, akkor viszonylagossá teszünk bármit. Mert most akkor miért nem lehetne Két férj öt feleség felállásban egy család, plusz miért nem vesznek be a hitvesi ágyba egy szamarat? Rendben, legyen: de ettől még a társadalomnak ezt nem kell elfogadnia úgy, mint szokványos, sőt, támogatandó dolog. Ez a családfelfogás a mi kultúránktól idegen.


És én például támogatnám bizonyos jogkiterjesztéseket a bejegyzett élettársi kapcsolatnak, ha erre igény vagy lehetőség van. De ezt nem értem, miért kéne "házasságnak" nevezni.


Mások megint az írták, hogy két felnőtt ember azt csinál, amit akar. Rendben, csináljon, de a társadalom értékei és fogalomhasználata ettől még közösségi kérdés, és mivel egy társadalomban élünk, ez mindenkit érint.


Egy indok miatt nem támogatom még, ez pedig a gyerekvállalás. Lehet, hogy egy homoszexuális pár jó szülői páros, és tényleg szeretnék azt a gyermeket. Lehet, hogy elfogulatlan tudományos értekezések az ellenkezőjét mondják, igazából tudom, hogy nem biztos ebben a véleményem. Viszont én nem tudom egészségesnek mondani azt a családmodellt, ahol mondjuk egy kisfiúnak két férfi ad nemi mintákat. Az igenis fontos, még a hibás és torz is. Persze, rengeteg alkalmatlan heteroszexuális pár van, elismerem, de ez nem érv a homoszexuálisok gyermekvállalása ellen. Egyszerűen természetesellenesnek látom, de ennek ellenére, ha a többség támogatja, és elfogadja, legyen a melegeknek is gyerekük. Viszont továbbra se tartanám a "melegházasság" intézményét értelmezhetőnek, és jómagam nem támogatnék olyan politikát, amely a melegek gyerekvállalási jogát tenné lehetővé.


És még valami. A "melegházasság" nem jogkiterjesztés. Mindenkinek ugyanannyi joga van házasodni. Hogy ők a a saját vonzalmuk miatt nem élnek vele, az végsősoron egyéni, és nem társadalmi kérdésnek tartom, mert ez nem egy emberi jogi kérdés. Ez kicsit olyan, mint ha huszonévesen nyugdíjat követelnék: egyszerűen az a jog természetemnél (életkor) nem illet meg, de a jövőbeni lehetőség ott van. Homoszexuálisként a számomra lehetőség joggal a természetemnél (szexuális orientáció) fogva pedig nem élek, ahogy férfiként se élnem a női reprodukciós jogokkal (mondjuk ez a téma is megérne egy misét).

2021. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
58%
Nem értéktisztelet, hanem álszentség. Az erkölcs és édiség csomagolásába rakva. Amikor már nem tudtok mit felhozni aki valakit is meggyőzne, akkor előadjátok, hogy tulajdonképpen ti vagytok a sértettek, az értékrendetek. Van benne kraft egyébként. De engem ez már rég nem hat meg.
2021. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként pedig egy árvát bárki felnevelhet. Férfi és nő is. Csak az egyik, csak a másik. Vagy együtt a kettő. Vagy az egyikből kettő.
2021. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
2021. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!