Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezek az anyai ösztöneim lehetnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek az anyai ösztöneim lehetnek?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk hazasok a ferjemmel. A hazassag után kb 2 évvel kijelentette hogy meggondolta magát a csaladalapitas téren és ő nem akar gyereket soha. Én nem igy gondoltam ezt, de sajnos nem tudtam meggyőzni az ellenkezőjéről. Idén töltöm a 32. evemet és mostanaban egyre több olyan álmom van, ahol vagy terhes vagyok, vagy már van egy babám vagy a férjem mond számomra olyan meghato dolgot, mint hogy gyereket szeretne tőlem. Ez az elfojtott erzelmeimtol lehet? Szeretem nagyon a ferjem is, nagyon osszefonodott a sorsunk vele mert közös vállalkozást indítottunk (ami mostanra már elég felfejlodott es szépen alakul) es függő viszony alakult ki köztünk,bár akkor mikor alapítottuk a céget még máshogy gondolta a gyerekvallalast. Hogyan tudnék beletorodni abba hogy nem lehetek soha anya igy? Valamikor elmulik az az érzés?
2021. jan. 3. 09:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Volt egy vállalkozásod meg egy link férjed?:-))
2021. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
32 éves, szinte már új partnert is reménytelen találni ebben a korban, mert 35 leszel mire kikecmeregsz ebből az egészből és már nem kellesz senkinek, max családos apának akiknek már vannak gyerekeik. Sajnos az hogy nincs gyereketek, nem garantálja az élethosszig tartó kapcsoaltot, amint betöltöd a 40-et, már nem leszel szhép. Hatzalmas szeretet, megbecsülés, érzelmi töltetés az élet iránti alázat kell a férjed részéről, hogy megkockáztasd nem lesz gyereked. Ha ezt most nem látod, akkor simán előfordulhat, hogy 40 éves korod felé, mikor ő még mindig menő válallkozó lesz, jönneka fiatalabb nők. ne hidd hogy ez mese habbal, meg nem érinti a többséget. Ez statisztika és a többséget érinti, nagy valószínűleg téged is fog. nem mondom hogy elhagy, de meg fog inogni az a hajó és nem biztos hogy nem süllyed el. Ott leszel 40 évesen gyerek nélkül és már ha találsz is magadnak pasit, nem biztos hogy az akar majd tőled már gyereket. Vagy állítsd ultimátum elé, vagy csapd be. Tudom nem szép dolog, de az sem lesz szép, amit veled tesz majd a férjed ha idősebb leszel elvéve minden lehetőségedet. elég annyit mondanod, nem hatott a fogigátló és kész. Ha meglesz a gyerek, meg fogja szeretni, képtelenség hogy valaki ellent tudjon állni a saját gyerekének. Ha mégis így lenne, akkor egy szívtelen dög és már csak azért sem éri meg mellette maradni. Neked viszont lesz egy életreszóló támaszod a gyerek személyében.
2021. jan. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

12-es, hazugsággal belekényszeríteni nagy hülyeség lenne. Most képzeld el, ahogy szerencsétlen örül, hogy a férjétől cselesen, de teherbe esett, erre a férj felveti neki az abortuszt. Plusz lehet ez itthon legális, de egyes országokban még büntetik is, ha valaki a másiknak hazudik a fogamzásgátlásról. Pl. nemi erőszaknak számít amerikában, ha a srác aktus közben leveszi a gumit a csaj tudta nélkül, mert nem úgy egyezett bele.

De a többiben egyetértek veled, az hogy most jól megvannak nem garancia, hogy később nem hagyja el a férje, akkor meg aztán extrán szarul esne neki, ha nem lenne gyereke és még egyedül is marad.

2021. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12-es Ocsmány ötlet, ráadásul nézz már körbe magad körül, hány szülő nem szereti a gyerekét..

Lehet közös céget vinni 2 idegennek is, gyereket olyannal vállalj, aki maga is vágyik rá, különben soha nem lesz társad benne! Egyáltalán nem vagy idős, de valóban 5 éve kellett volna azt mondani, hogy befejezed vele, és keresel mást, de most sem vagy elkésve.

2021. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én nálad idősebb nő vagyok, nem akarok gyereket, soha nem akartam. Olyan férfihoz mentem hozzá, aki szintén így van vele. Ezzel együtt azt gondolom, hogy az emberek véleménye változhat ( a miénk nem változott, már bőven túl vagyunk a gyerekvállalásra alkalmas koron, és ma is igy gobdoljuk, de szerintem ez a ritka eset). Tehát nem feltételezem kapásból, hogy a férjed nem mondott igazat, amikor a házasság előtt azt mondta, hogy akar gyereket. Lehet, hogy így volt, de az is lehet, hogy meggondolta magát. Az első eset valóban nem korrekt és nagyon megkönnyítené a szakítást, de nem tudhatjuk, hogy volt pontosan. A lényeg, hogy egy az életet alapvetően befolyásoló kérdésben nem vagytok egy véleményen és ebben sajnos nincs kompromisszum. Vagy van gyerek, vagy nincs. Én úgy gondolom, ha valaki nem akar gyereket, azt nem lehet úgymond rábeszélni, ez nem így működik. Ha esetleg beadja a derekát, és belemegy - látszólag - a kedvedért, annak nem lesz jó vége. Ha szeretni is fogja a gyereket, és esetleg jó apa lenne, a kettőtök kapcsolata mindenképpen megsínyli ezt. Ami nem jó a családnak, a gyereknek. Lehet, hogy belemegy, de tényleg nem alkalmas apának, ennek is katasztrofális következményei lennének. Sajnos láttam példákat a baráti társaságunkban mindkét fél (apa és anya) részéről ilyen ún.kompromisszumra, valójában akarata ellen vállalt gyerekre, csúnya vége lett minden esetben, végül a gyerek szívta meg legjobban. Ha lemondasz a gyerekről, az sem megoldás szerintem. Bár belőlem ez hiányzik valamiért, tudom, mert látom hozzám közel állókon, hogy ez egy erős ösztön, ami idővel mindent felülír. Ahogy én eddig láttam, vagy várt a nő, míg már a kora miatt nem lehetett gyereke látszólag elfogadva a helyzetet, aztán váltak, mert ez megmérgezte a kapcsolatot. Vagy "véletlen" teherbe esett, ezt nem is kell ragozni, vagy egy pokol lett a közös életük, amiben az apa neheztelt a vétlen gyerekre, vagy az anya egyedül maradt a gyerekkel. Vagy a nő teherbe esett mástól és lelépett vele, vagy egyedül. Vagy előbb lépett le és utána esett teherbe mástól. Szerintem ha egy nő akar gyereket, akkor lesz gyereke, így vagy úgy. Nem gondolom, hogy van jövője a kapcsolatnak, ha valami, legyen bármi, annyira fontos az egyiknek, hogy anélkül boldogtalan, a másik pedig ezt nem akarja. Tudom, hogy nehéz, de szerintem a gyerek kérdés előbb-utóbb robbantja a kapcsolatot, ha nincs konszenzus. Ez alatt értem azt is, amikor a látszat kedvéért együtt maradnak, hisz az nem valódi család. Sajnos sokszor akkor is borul a dolog, ha mindketten akarták, de ez más kérdés.
2021. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok. A kerdésre nem válaszoltam közvetlenül: Igen, ezek az anyai ösztöneid.
2021. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem minden esetben van az, hogy az apa nem szereti vagy a házasság kárára megy a nem tervezett "véletlen" gyerek. Kollégám 2 gyerekes elvált apaként már nem akart. Gyermektelen élettársa 40 éves kora előtt "véletlenül" terhes lett. Azóta is imádja a gyerekét. A családi kötelék erősödött. Nem egyedi esetről van szó. Szerintem ha a férfi valamennyire szereti azt a nőt, akkor elfogadja a helyzetet.
2021. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Akkor kellett volna elhagynod.


És nem, ez nem fog változni nála. Én kb. 15 éves korom óta tudom, hogy sosem fogok gyereket vállalni. Minden kapcsolat elején elmondom, hogy mi a szitu, legyen lehetőségük választani, hogy kellek-e így.


A párom elfogadta, aztán most mégis azzal jön, hogy "ha gyerekeink lesznek", én meg újra emlékeztetem, hogy nekünk NEM lesznek gyerekeink. Ha szeretne, akkor nyugodtan keressen olyan nőt, aki szül. Én nem, mert nem vágytam és nem vágyok gyerekre.

2021. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lépj le, amíg még termékeny vagy. Ha lenne gyereketek, ha nem, egyikőtök mindenképpen elégedetlen lenne és megkeseredne hosszabb távon.
2021. jan. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!